Кріп і петрушка: як виростити в теплиці і домогтися гарної врожайності взимку?

Свіжа зелень - прекрасне джерело вітамінів і мікроелементів. Влітку вона росте у відкритому грунті, в холодну пору року любителів зелені виручить власна теплиця.

Спробуйте виростити найпопулярніші і невимогливі культури: петрушку і кріп.

Їх можна висаджувати разом з овочами або іншими пряними травами. Одна невелика теплиця забезпечить потреби всієї родини, а залишки можна продати, поповнивши особистий бюджет.

Переваги тепличного вирощування

Перед тим, як будувати теплицю і закуповувати насіння, переконайтеся, що такий спосіб вирощування зелені має масу переваг:

  • В опалювальній теплиці можна вирощувати зелень круглий рік. Неопалювана дозволяє продовжити період зростання на кілька місяців.
  • Використовуючи біопаливо, утеплення руберойдом і інші невеликі хитрощі, можна істотно заощадити на електроенергії.
  • Кріп і петрушка дуже урожайні, посадки можна проводити кожні два місяці. В результаті свіжа зелень буде доступна протягом усього року.
  • Надлишки врожаю можна продати. Свіжа зелень взимку коштує недешево, а попит істотно випереджає пропозицію.
  • Вирощений в теплиці кріп не поступається за смаковими якостями літньої зелені, зібраної на звичайних грядках.
  • Кріп і петрушка невибагливі, не потребують постійної підгодівлі, частому поливі і обробці від паразитів.
  • Зелень можна висаджувати разом з овочами, заповнюючи весь вільний простір теплиці і заощаджуючи площі.
  • Вирощувати зелень можуть навіть люди, які не мають досвіду в сільському господарстві.
  • Посадковий матеріал коштує дешево.

Особливості культур: як забезпечити хороший урожай?

Для успішного вирощування зелені потрібна невелика теплиця з дерева або металопрофілю, покрита склом, полікарбонатом або поліетиленовою плівкою. Для цілорічного вирощування оптимальні теплиці, криті полікарбонатом, вони не вимагають частого ремонту і добре утримують тепло.

Початківцям городникам підійде бюджетний варіант з покриттям пластиковою плівкою. У регіонах з холодним кліматом може знадобитися подвійне скління, що створює ефект термоса.

Конструкція повинна бути оснащена кватирками для провітрювання. Зелень можна вирощувати в грунті або на стелажах. Останній варіант підходять тим, хто планує будувати бізнес на продажу свіжої зелені. Стеллажное вирощування вимагає більш поживного субстрату, який необхідно щорічно змінювати.

Петрушка і кріп потребують помірної вологості (близько 70%). Температура в теплиці не повинна перевищувати 20 градусів Цельсія. Зниження температури викликає уповільнення зростання, підвищення веде до в'янення листочків і втрати товарного вигляду. Зелень потрібно своєчасно поливати не дуже холодною водою. Як організувати фотосинтез рослин в теплиці, читайте на нашому сайті.

Насіння висаджують в легку грунт з суміші садової землі і торфу. Занадто важка грунт уповільнює схожість. Для гарного росту в грунт вносять комплексні мінеральні добрива.

Для освітлення теплиць використовують люмінесцентні лампи. Вони дозволяють продовжити світловий день на кілька годин, що особливо важливо пізньої осені і взимку. Петрушка і кріп не надто вимогливі, цілодобове освітлення їм не буде потрібно.

Урожайність кропу і петрушки

Петрушка і кріп ростуть дуже швидко. Перший урожай кропу можна знімати через 2 місяці після висадки. Скільки зростає петрушка в теплиці? Петрушка проростає раніше ніж кріп, через 1, 5 місяці. Кріп забирається разом з корінням, зелень петрушки состригается до освіти квітконосів.

Зрізання починають, коли молоді рослини досягнуть довжини в 25 см. Урожайність кропу з 1 кв м в теплиці при правильному догляді, становить не менше 2, 5 кг за сезон. Урожайність петрушки в теплиці приблизно схожа з кропом. Прискорити вигонку зелені петрушки допоможе використання кореневищ. Такий спосіб вирощування дозволяє зняти перший урожай через 1 місяць після висаджування в теплицю.

Інструкція для початківців

Підготуйте грунт в теплиці. Суміш садової землі і торфу прокаляется або проливається розчином мідного купоросу. Така обробка знищить личинки комах і хвороботворні мікроорганізми. Потім в грунт вноситься невелика порція мінеральних добрив або золи, грунт ретельно розпушується. В якості підгодівлі можна використовувати і розчин коров'яку.

Насіння петрушки і кропу перед посівом витримуються 4-5 днів у вологому тканини. Набухання насіння прискорює проростання і дозволяє швидше зібрати врожай.

Деякі овочівники воліють витримувати насіння у вологому тканини довше, чекаючи появи паростків. Пророщені насіння краще приживаються, не хворіють і не вимагають пікіровки.

Як виростити петрушку в теплиці взимку? Пророслі насіння петрушки висаджуються в підготовлений грунт на відстані 5 см. Після посадки грунт потрібно добре полити. Як вирощувати кріп в теплиці взимку? Кріп сіється рядами з відстанню від 30 см, глибина залягання насіння не повинна перевищувати 2 см. Після посіву грунт рясно зволожується. Кращий варіант поливу - крапельний, з використанням лійки з широким розпилювачем.

Деякі городники воліють вирощувати зелень петрушки з кореневищ. Процес вирощування петрушки в теплиці взимку з кореневищ більш трудомісткий, зате першу зелень можна буде отримати вже через місяць після висадки. Для посадки підходять міцне коріння без пошкоджень, товщиною близько 5 см. Занадто довгі кореневища можна розрізати на фрагменти довжиною в 6-8 см. Залишки бадилля ретельно видаляються. Підготовлені коріння поміщаються в прохолодний пісок на 10 днів (температура піску не вище 2 градусів).

Як вирощувати петрушку в теплиці? У грунті прокопує неширокі борозни на відстані 15 см. В рясно политі водою борозни укладаються кореневища і присипаються субстратом. На поверхні залишається шийка і головка кореня. Грунт навколо злегка ущільнюється. Висаджені в теплицю коріння дають якісну зелень протягом всього року, фаза спокою між зрізання не потрібно.

Як виростити кріп і петрушку в теплиці? Після висаджування кріп і петрушку потрібно регулярно поливати, не допускаючи застою води. Рослини не люблять перезволоження.

Бажано почекати, поки верхній шар грунту трохи підсохне, і тільки після цього проводить полив. Рекомендується часте провітрювання теплиць, в тому числі і в холодну пору року.

Рослини спокійно переносять незначні перепади температури, нечутливі вони і до протягів. Не допускайте підвищення температури. Надмірну спеку молода зелень переносить гірше, ніж легке зниження температури або заморозки.

Петрушка і кріп не потребують занадто яскравому світлі. Завдання ламп в теплиці - продовжити світловий день взимку. У літню пору підсвічування не використовують. Час від часу в теплиці потрібно проводити прополку, видаляючи бур'яни. Після зняття першого врожаю рекомендується підгодівля водним розчином коров'яку.

При збиранні врожаю петрушки зелень потрібно зрізати акуратно, не пошкоджуючи точок зростання. Молода зелень зрізається гострим ножем або садовими ножицями.

Кріп забирається разом з корінням, звільнені ділянки розпушують і готуються до посіву нової партії насіння. Для забезпечення безперебійного врожаю кропу в теплиці - вирощування, а точніше висаджування, краще проводити порціями, з інтервалом 1-2 місяці.

Зелені культури можна вирощувати разом з овочами. Особливо зручний кріп, він може заповнювати весь вільний простір, не заважаючи висаджених помідорів, баклажанів або перцю. Можна вирощувати кріп і петрушку разом з селерою, кінзою, м'ятою і іншими пряними травами.

Вирощування кропу і петрушки в теплиці взимку - відмінний досвід для початківців городників. Отримавши перший урожай, можна подумати про розведення інших, більш примхливих культур.

Відео про посадку кропу в теплиці. Так само, там частково є інформація про посадку редису в теплиці, про яку більш докладно можна дізнатися з нашої статті.

Схожі Статті