Кучерявих нам не треба! Чому у розсади перцю скручуються листя

Вчора розсада радувала око, а сьогодні на неї боляче дивитися.

Можна змиритися з тим, що в цьому сезоні ви залишитеся без врожаю, а можна приступати до діагностики та лікування.

І так розглянемо цю проблему ретельно.

симптоми

Садівники, які вирощують перці, іноді помічають, що листя розсади жовтіють, деформуються, скручуються уздовж середньої жилки. Поступово листова пластинка згортається в трубочку, перець почне засихати, рослина гине.

Причини виникнення такого неінфекційного захворювання різні, але якщо вчасно схаменутися, вжити заходів, то розсаду можна врятувати.

Далі ви побачите фото скручених листя розсади перцю:

причини

Скручування може відбуватися через декілька факторів:

 1. Нерівномірне зростання. Серединна жилка випереджає в рості іншу листову пластину. Лист стає «гофрованим», складається човником. Бити на сполох не варто. Листочки розсади вирівняються самі в міру підростання.
 2. Недолік важливих мікроелементів, найчастіше калію, фосфору. Недолік фосфорапроявляется в зміні кольору листя розсади, стебла. Листя скручуються, спочатку синіють, а потім набувають чорно-фіолетове забарвлення.
 3. Порушення агротехніки. Не дотримано температурний, водний, світловий режими.
 4. Попелиця, павутинний кліщ. При зараженні попелиць на листках з'являються руді плями. Потомство попелиці чудово переносить мінусові температури. Активізується і розмножується весной.Клещ обплутує рослина павутиною. Личинки пошкоджують кореневу систему. Через брак харчування листя жовтіє, в'яне, опадає. Розсада слабшає, стебло переламується у землі, перець гине.
 5. Вірусне захворювання верхова гниль.

боремося

При нестачі калію, розсаду необхідно підживити.

 • Присипати деревною золою. Півсклянки деревної золи висипати на вологий грунт навколо кожної рослини.
 • Полити кожен перчик 0, 5 літра розчину сірки калійної. На 5 літрів води 1 ст.л. калійної сірки.

При появі симптомів нестачі фосфору, внести живильні добавки у вигляді водного розчину. На літр води 0, 8 г амофосу або 2, 8 г селітри.

Боротьба зі шкідниками починається з профілактики. Успіх в боротьбі з попелиць і павутинним кліщем криється в правильній підготовці грунтової суміші для розсади.

 • Грунт необхідно 2-3 рази обробити світло-рожевим розчином перманганату калію (марганцівки).
 • Від кліща проводять обробку рассадной землі хлорним вапном. На 10 літрів води 200 граммізвесті.
 • Прожарити грунт.
 • Пропарити грунт.
 • Обшпарити окропом.
Якщо личинки комах виявилися в ящику з розсадою, слід обробити грунт інсектицидами або розчином марганцю.

У боротьбі з кліщами і попелиць широко використовуються доступні народні засоби.

 1. Провести обприскування перцю цибульним настоєм: жменю лушпиння цибулі залити літром окропу. Добу наполягати. Кожні 5 днів протягом місяця обприскувати отриманим розчином розсаду.
 2. Досвідчені городники рекомендують для боротьби з розсадними шкідниками відвари з полину гіркого, помідорною або картопляної гички. Бадилля сушать восени. Полин можна придбати в аптеці, або заготовити влітку на будь-якому пустирі.
 3. По склянці натертих на тертці, або пропущених на м'ясорубці, часнику і кульбаб змішати, додати 1 ст.л меду, розчинити у відрі води. Через 3 години провести необхідні маніпуляції з розсадою.
 4. Використовувати розчин рідкого мила з деревієм.
 5. Розпорошити відвар з пижма, полину, деревію.

Прихильники передових методів можуть обробити розсаду інсектицидними препаратами типу Бі-58, Актара.

Увага: Якщо все підгодівлі проведені, личинок і комах не виявлено, значить порушена агротехніка. Необхідно відрегулювати частоту, час поливу, температуру використовуваної для поливу води і навколишнього повітря. Організувати додаткове досвечивание.

Щоб позбутися від вершинної гнилизни слід:

 • для профілактики перед посадкою барботіровать насіння близько 20 годин, потім підсушити (докладніше про підготовку насіння перед посадкою перцю на розсаду);
 • збільшити інтенсивність поливу;
 • обприскати розчином селітри (200г на відро води);
 • підгодувати коріння кальцієвої селітрою або хлористим кальцієм, який можна придбати в аптеці. Одну ампулу розводять в 30 частинах води. Повторити через тиждень;
 • контролювати вміст азоту у внесених комплексних добривах;
 • пріпушіть золою, гіпсом, гашеним вапном;
 • обробити листя розсади сироваткою;
 • внести в грунт суміш тютюнового пилу, гашеного вапна, деревної золи;
 • грунт рихлити, мульчувати.

Хвору розсаду можна вилікувати. Головне - вчасно помітити зміни і прийняти дієві заходи. Але краще не доводити до крайності, а провести заздалегідь профілактичні заходи.

ДОВІДКА! Дізнайтеся про різні методи вирощування та догляду за перцем: в торф'яних горщиках або таблетках, у відкритому грунті і без пікіровки, і навіть на туалетному папері. Вивчіть хитрий метод посадки в равлика, а також які хвороби і шкідники можуть атакувати вашу розсаду?

Схожі Статті