Кухонний шкідник моль харчова: зовнішній вигляд, фото, де мешкає, чим харчується, заходи боротьби та профілактики

Кожна господиня намагається, щоб на кухні була чистота.

Іноді в обідній зоні може з'явитися несподіваний гість - моль харчова.

Її виникнення провокують зіпсовані продукти, відкрита кватирка, борошняні вироби.

Тема сьогоднішньої статті - харчова моль: фото, як позбутися від шкідника? Борошняна міль, круп'яна і інші різновиди.

Зовнішній вигляд, тривалість життя і розвиток

Харчова моль існує декількох видів, найпоширеніша - какаових огневка, яка любить бродити по «своїм» місцях тільки вночі. Вона схожа на невеликого метелика розміром не більше 1 см. Забарвлення у неї непримітний, від коричневого відтінку, до сірого з маленькими точками.

Живе комаха кілька тижнів, але за ці дні воно виробляє велике потомство. Розмноження відбувається тільки тоді, коли є вільний доступ до води. Кухонна моль не вживає продукти, оскільки не має розвиненої системи травлення. Їдять їжу її личинки.

Розвиток йде через три етапи, це - кладка яєць, інтенсивний розвиток, поява на світ.

Як виглядає моль харчова, фото нижче:

Шкода для людини

Основну шкоду, що наноситься кухонної міллю - псування харчових продуктів. Якщо вона «відвідала» продукт, його вже не можна вживати в їжу. Також заражену бакалію не рекомендується виставляти на продаж.

Заражені комахами продукти іноді виходять на вторинний ринок. Після такої покупки людина ризикує принести харчову міль до себе додому.

Кухонний шкідник завдає шкоди на всіх етапах свого розвитку. Яйця заражають їжу, після чого її вже не можна вживати. Личинки залишають свої відходи в продуктах, попутно поїдаючи їх. Дорослі самки, незважаючи на потребу їжі, виробляють на злакових вкусностях своє потомство.

Крім усього іншого, вони вміло скачуть по столах і розносять інфекцію. Якщо з'явилася моль, то посуд, яка використовується для їжі, потрібно обов'язково обполіскувати перед кожною трапезою. Це стосується не тільки тарілок і виделок, але і всіх столових приладів, які часто використовуються.

Доросла особина за своє недовге життя залишає після себе потомство, чисельність якого може складати близько 400 штук. Кожна личина неодноразово змінює шкіру. З цієї причини на заражених продуктах спостерігаються сотні фекалій і залишкових явищ після личинок.

Якщо вжити таку їжу, цілком можлива інтоксикація організму, алергія, харчове отруєння.

Що люблять личинки?

Личинки шкідливого комахи їдять всі види злаків. Не гидують макаронними виробами, бобовими. Їх можна знайти і в захищених, порційних пакетах з крупами.

Виходить, що потомство без праці проникає у важкодоступні місця.

Також моль може жити всередині горіхової шкаралупи, частіше їх знаходять під «панциром» волоського горіха. Дивно, але непримітна метелик їсть приправу і живе в часнику.

Виходить, що кухонні моль ховається в найнесподіваніших місцях, тому при найменших ознаках її присутності на кухні, варто перевірити кожен затишний куточок.

Зернова міль воліє продукти з зерна і борошна. Фруктова моль поїдають солодощі, сухофрукти. Виходить загальний список, який включає в себе такі види продуктів, як:

 • борошно;
 • макарони;
 • злаки;
 • всі види горіхів;
 • печиво;
 • сушені фрукти;
 • шоколад;
 • хлібна продукція;
 • випічка.

Як і де зберігати крупи?

Для зберігання сипучих продуктів не рекомендується використовувати поліетиленові пакети. Зберігати крупи потрібно в чистому склі або кераміці. Перед закриттям наповненого судини, потрібно переглянути стан круп, для цього можна кинути на дно банки лавровий лист.

На балон буде достатньо двох штук. Кришки краще замінити лляними ганчірками або двошарової марлею. Зафіксувати їх можна гумовим жгутиком. Будь-якому продукту потрібне повітря.

Як зберігати крупи щоб не заводилася міль? Рис потрібно зберігати в керамічної банку з сіллю в мішечку. Вона прибере всю вологу і зайві запахи. До того ж сипучий продукт буде довше зберігати свої властивості.

Борошно перед закупорюванням просівається. Зберігати її потрібно в мішку з льону. Щоб мука довго і дбайливо зберігалася, рекомендується випрати мішок для її зберігання в солоному розчині.

Скло та кераміку можна замінити пластиковою пляшкою.

Якщо на сипкі продукти потрапляє світло, вони окислюються. Ідеальним місцем для їх зберігання підійде суха, темна полку з прохолодним повітрям.

Банку з крупою повинна стояти знизу на полиці, а не вгорі, як всі думають. Нагорі вологість і випаровування, які заважають сипучим продуктам довше залишатися в придатному стані. Холод запобігає виникненню комах, тому крупу в холодильнику зберігати можна, але для цього потрібно відрегулювати температуру на нижніх полицях.

За нормами круп'яні вироби повинні зберігатися при температурі близько 6 градусів. При 10 і вище шкідники дадуть про себе знати. Борошно, крупи і макарони збережуть свої властивості, якщо їх зберігати в коморі. У деяких є вдома спеціальні кімнати для запасу продуктів харчування.

ПОРАДА! Дізнайтеся про боротьбу з міллю як традиційними хімікатами, так і народними засобами.

Подивіться відео про те, як правильно зберігати крупи, щоб не заводилася міль і цвіль:

Їсть чи харчова моль одяг?

При появі зернової молі на кухні, не варто переживати, що вона встигла поїсти шуби і светри в шафі.

Харчова моль одяг не їсть, її меню складається тільки з круп, борошна та хлібної продукції. Фруктами і цукерками теж не погребує.

За речі турбуватися не потрібно, хоча перевірку в шафах проводити треба, щоб не завівся платтяна вид метелика.

З волокнами одягу харчова моль впоратися не може через відсутність ферментів в її шлунку і кишечнику. Вона використовує все, що їсть людина, тільки до цієї їжі додається ще картон, поліетилен, тканина і папір. Власне, ці «продукти» вона є, щоб проникнути до самих вкусностям.

профілактичні заходи

 1. Куплену крупу прожарити в духовці. Поставити температуру 60 градусів і залишити сипучий продукт в плиті на 15 хвилин.
 2. Використовувати для зберігання продуктів скляні або пластикові контейнери з щільною кришкою. Вони дозволять візуально контролювати виникнення харчового шкідника.
 3. Порядок, чистота, регулярне провітрювання, вологе прибирання всередині шафок, використання ефірних масел - все це відлякає харчову міль.
 4. Найчастіше проводити ревізію сипучих продуктів, приправ, сушеної зелені і сухих фруктів. Ці кроки дозволять своєчасно виявити злісного шкідника.

Як би чисто не було на кухні, господині слід бути уважніше до сипучим продуктам харчування, оскільки в самий невідповідний момент може завестися моль в крупі і зробити її непридатною до вживання.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Існує воскова міль, що мешкає в бджолиних вуликах. А настоянка на основі її личинок має безліч лікувальних властивостей.

Схожі Статті