Летюча миша в природі: чим харчуються ці загадкові тварини

У сучасному світі ставлення до кажанів трохи змінилося. Тепер відомо, що вони не перетворюються в монстрів, які випивають людську кров.

Однак до сих пір багато людей бояться і не люблять цих маленьких тварин. Щоб розвіяти сумніви з приводу цього виду кажанів, потрібно розглянути, чим харчуються кажани.

Харчування кажанів

Перш ніж докладно звернутися до цієї теми, важливо помітити, що різні види мишей вживають різноманітну їжу.

Переважна кількість цих тварин є комахоїдними, багато багато хто воліє дрібних звірів.

Зовсім невелика кількість є рибоядних, також є всього три види, які п'ють кров і кілька видів-вегетаріанців, які вважають за краще фрукти і квітковий пилок.

Незважаючи на такі різні уподобання, всі кажани (крім вегетаріанців) полюють однаково.

Коли хижак літає, він весь час видає ротом або носом (залежить від роду) ультразвук.

Коли ж миша вловлює «відлуння» відбите від своєї жертви, вона на мить замовкає і вистачає майбутню їжу.

комахоїдні

Миші, які харчуються комахами, не вживають в їжу все підряд.

У кожної тварини свої смакові переваги. Деякі люблять жучків і мошок, хтось метеликів з метеликами, а інші з задоволенням поїдають невеликих павуків або насолоджуються деревними личинками.

На таку маленьку видобуток миші можуть полювати як по кілька особин, так і поодинці.

Миші ловлять комашок тільки в повітрі. Завдяки ультразвуку вони обчислюють місцезнаходження комахи і схоплюють його.

Деякі види воліють відразу ж заковтувати жертву в повітрі, інші хапають її крилами, ніби це сачок або лопаті.

Інші використовують свою хвостову перетинку. Вони складають в формі сачка і ловлять їм комахи.

Але таких рукокрилих дуже мало. Зазвичай полювання і поглинання їжі відбувається в один і той же час, але іноді мишки влаштовують «звану вечерю» для сімейства або навіть колонії.

м'ясоїдні

Кажани, що вважають за краще плоть зовні сильно відрізняються від рослиноїдних товаришів. У цих тварин є досить гострі зубки і великі розміри тулуба.

В якості їжі вони вважають за краще невеликих звірків: ящерок, жаб, миші (не летючий) і деякі маленькі птахи. Наприклад, пеночки.

Довідка: Якимось чином літаючим тваринкам вдається встановити, які жаби можуть бути отруйними, а які ні. Не було жодного випадку, щоб хижаки помилилися при виборі.

Незважаючи на такий раціон, м'ясоїдні мишки дуже часто харчуються комахами. Вони не проти покуштувати жуків або метеликів. Спосіб полювання на свою здобич такий же, як і у комахоїдних.

Відмінність в тому, що таку жертву неможливо з'їсти в повітрі, тому рукокрилі кидаються на неї, притискають тільцем і крилами, які утворюють подобу мережі і тоді вже вбивають видобуток.

фото

Дивіться на фото: що їдять кажани?

рибоядние

Важливо: У світі існує всього два види кажанів, які їдять рибу. Це великий і малий зайцегуба.

Живуть ці ссавці в Центральній і Південній Америці. Вони харчуються комахами, жабами з ящірками, але ще рибою. Що і відрізняє їх від м'ясоїдних. Вчені довели, що зайцегуба фізично не можуть виявити риб під водою, але реагують на її найменше коливання.

Полюють любителі риби наступним чином: при настанні ночі вони летять до водойми і починають неквапом кружляти над ним, при найменшому хвилюванні води миші кидаються вниз. При цьому їх задні кінцівки стосуються води, все інше тіло залишається строго над нею.

Вважається, що крім зайцегуба ласувати рибою може також нічниця і індійський помилковий вампір. Однак причини такої зміни смаків ніхто не знає.

вегетаріанці

Природа настільки дивна, що створила кажанів, які вважають за краще фрукти і нектар. Але таких мишок дуже мало. В основному такий вид харчування воліють крилани.

Важливо: криланових теж відносяться до загону рукокрилих, але їх не можна плутати з кажанами, так як у них дуже істотні відмінності в літальному апараті. Практично всі крилани більші за своїх родичів, а їх харчування складається тільки з растительноядной їжі.

Серед мишей ж фрукти з горіхами воліють деякі, наприклад, листоносов. Вони ласують комахами, м'якоттю фруктів, квітковим нектаром і горіхами. Багато сприяють запиленню.

Проте, на відміну від криланами, листоносов не проти з'їсти ящера, а деякі види і зовсім всеїдні. Мордочки у фруктоїди і любителів нектару подовжені, зубки зовсім нерозвинені, а мови набагато довше, ніж у родичів.

вампіри

У світі дуже мало кажанів, які вживають кров - всього три види. Звичайний, мохноногий і білокрилий вампіри.

Важливо: Ці кровоссальні не п'ють кров людей. Максимум, на що вони здатні - це вкусити людину з метою самозахисту.

Вся будова тіла цих рукокрилих пристосоване до їх живлення.

У них укорочений носик з інфрачервоними рецепторами, дуже великі різці і борозенки на нижній щелепі, по яких тече кров.

Важливо: Вампіри - єдині рукокрилі, здатні пересуватися по землі. Знайшовши жертву за допомогою ультразвуку, кровососи підходить до неї по землі, обчислює рецепторами найкраще місце для укусу і нападає.

Ці тварина не смокчуть кров, а хлебтають її. Слина вампірів містить особливий фермент, через нього кров жертви не згортається. Кажани не можуть випити велику кількість крові, тому цей фактор не повинен лякати. Але вони переносники небезпечних захворювань, який можуть передатися худобі, який вони дуже люблять, або людині.

Кажани - одні з найдивовижніших створінь на планеті. Вони єдині ссавці, здатні літати, у кожного виду особливі соціальні відносини і все мишки дуже дбайливі по відношенню до дітей і учасникам колонії.

Кажани - єдиний ссавець, яке від природи вміє літати. Відомо більше 700 видів кажанів, більшість з яких є комахоїдними. Щоб пережити холодний сезон, не маючи кормової бази, ці крилаті звірята ефективно пристосовуються до умов середовища існування. Як і де вони зимують - читайте в наших матеріалах.

Схожі Статті