Личинка капустянки: все, що потрібно знати садівникові. Фото і опис методів боротьби

Найчастіше такий шкідник, як капустянка, доставляє багато клопоту, тому позбавлення від цієї комахи і його личинок завжди актуально.

Капустянка веде підземний спосіб життя, тому іноді садівники навіть не можу відразу зрозуміти, через що рослини стали раптово гинути.

яйця капустянки

Самка комахи після процесу спарювання споруджує гніздо, що представляє собою округлу печеру довжиною близько 10 сантиметрів.

Залягає таке гніздо на глибині 10-15 см, саме в ньому вона залишає яйця, кількість яких може досягати 500 штук. Щоб яйця не покрилися цвіллю, капустянка час від часу перевертає їх і уважно оглядає.

Яйця є довгасті кульки, які схожі на невеликі зернята. Колір яєць може варіюватися від бежевого до жовто-коричневого з невеликим нальотом. Кладка яєць на вигляд нагадує мурашину, тільки самі яйця за розміром трохи більше.

Так як яйцям необхідно тепло, капустянка їх закопує на невелику глибину, тому щоб виявити їх, не потрібно глибоко копати. Найчастіше їх можна знайти в купині на поверхні землі. Личинки капустянки з'являються з яєць приблизно через 2-3 тижні.

На даному фото можна подивитися як виглядають яйця капустянки:

опис личинки

Личинка капустянки здатна злегка нагадати цвіркунів або шестиногих павуків з подовженим тілом. Їх розмір може досягати 15 мм. Передні лапки личинки вивернуті назовні, ними личинка працює, розгрібаючи землю перед собою.

Личинка капустянки своїм зовнішнім виглядом нагадує дорослих комах, з тією різницею, що вона значно менше за розміром. За час свого активного розвитку личинка комахи линяє п'ять разів, після чого дорослішає і стає цілком готовою до подальшого розмноження.

Личинки не здатні встигнути повністю розвинутися в літню пору, тому вони залишаються зимувати. Разом з ними зимує і частина вже дорослих комах.

Капустянка не особливо стійка до холодних умов, тому в суворі зими частина комах може загинути. Від того, скільки жиру накопичило комаха, буде залежати його виживання під час зимових днів, а також подальша плодючість.

На даному фото можна подивитися як виглядає лечінка капустянки:

Багато хто задається питаннями: капустянка - отруйна комаха чи ні? Незважаючи на страхітливий вигляд, комаха не небезпечно для людини, але, тим не менше, приносить багато шкоди садівникам і їх урожаю. Існує безліч як народних, так і сучасних способів її знищення.

Відмінність личинки капустянки від хруща

Личинка такого шкідника, як хрущ схоже не білу гусеницю, розмір якої досягає 2 см, а товщина може бути до 8 мм. У передній частині личинки розташовується рот і три пари дрібних лапок, які покриті волоссям.

На боках личинки такого комахи можна помітити коричневі точки, а її задня частина за кольором трохи темніше, ніж вся інша частина личинки.

Личинка капустянки повністю відрізняється від личинок хруща. При вилуплення личинка нагадує маленького жучка, і з кожним линянням вона стає більше за розміром і набуває характерну форму, все сильніше нагадуючи дорослу особину капустянки.

На даному фото можна подивитися як виглядає як виглядає личинка хруща:

Як боротися?

Якщо не почати відразу боротися з Медведков, то її дитинчата, і дорослі шкідники будуть залишатися на місці і на все наступні сезони. Такий шкідник здатний з легкістю прорити ходи в землі будь-якого типу, тому капустянка може зробити собі нору, не залежно від погодних умов.

Вести боротьбу з комахою Медведков і з її личинками необхідно якомога швидше, так як і дорослі особини, і личинки цієї комахи славляться дуже високою ненажерливістю, що означає, що вони здатні за короткий проміжок часу пошкодити кореневу систему великої кількості рослин.

В даний час існує декілька ефективних засобів, які допомагають позбутися від такого шкідника. Перший з них - агротехнічний. Полягає він у тому, що необхідно заздалегідь готувати грунт до посадки рослин.

Ранньою весною і пізньою осінню землю потрібно орати і перекопувати. Таким чином, будуть знищені яєчні кладки капустянки, личинки, а також порушені пророблені підземні ходи.

Посадка по периметру городу таких рослин, як чорнобривці, здатна назавжди позбавити від капустянки і її личинок. Справа в тому, що запах цієї рослини відлякує підземних шкідників.

Ще один екологічно безпечний спосіб позбавлення від медведок полягає в виманюванні комах на рослинне масло. У ямку, залишену Медведков, заливається пара крапельок рослинного масла, після чого туди ж заливається стакан з водою. Через пару хвилин капустянка з'явиться на поверхні грунту, а ще через кілька хвилин вона загине.

Боротися з шкідником можна і з використанням сучасних інсектицидів. Запах гранул приваблює комах, після чого вони з'їдають залишену їм приманку і, вибираючись назовні, відразу ж гинуть. При використанні такого методу дуже важливо зібрати всіх отруєних медведок, так як птахи теж можуть отруїтися цими комахами.

Капустянка - шкідливе і небезпечне для врожаю комаха, здатне до швидкого розмноження. Саме тому важливо вести боротьбу як з самої Медведков, так і з личинками і яйцями. Боротися з шкідником складно, але варто витратити час на знищення комахи і, таким чином, врятувати більшу частину врожаю.

Схожі Статті