Майстер-клас від шеф-кухаря: скільки варити свіжу кольорову капусту, щоб не зіпсувати готову страву?

Цвітна капуста - це універсальний овоч, який може виступити як самостійно блюдо, так і як гарнір. Вона прекрасно підходить для дієтичного харчування і дитячого харчування. З цим овочем можна приготувати і різноманітні страви для святкового столу.

У будь-який сезон року придбати її не складе труднощів. Краще і вигідніше купувати овоч по сезону. Це скоротить фінансові витрати і шанс, що капуста вирощена в хороших умовах і не містить багато хімікатів, набагато вище.

Приготувати капусту можна різними способами. Прочитавши статтю дізнаємося, як правильно відварити цей овоч, зберігши всі корисні властивості і смакові якості.

Правила вибору овочу

Для варіння вибирайте овочі без темних плям і пошкоджень. Цвітна капуста повинна бути білою або з легким жовтуватим відтінком, пружна, листя не мляві. Якість сировини відіграє велику роль на виході: блюдо з капусти, вирощеної власними силами, буде максимально смачним і корисним.

Як відварити заморожені суцвіття?

Якщо відварюватися буде заморожений продукт, подбайте про попередню розморожуванні. Не чекайте, поки овоч швидко відтане. Як тільки великі крижинки розтануть, можна сміливо приступати до варіння.

ДЛЯ ДОВІДКИ: Нічого страшного, якщо в каструлю зопалу або через неуважність була опущена кольорова капуста прямо з морозилки. В такому випадку ви можете просто збільшити час варіння продукту. Це ніяк не відіб'ється на смакових якостях кінцевого блюда. Однак професіонали рекомендують використовувати свіжі суцвіття капусти.

Як правильно обробити не морожене овоч?

Перш ніж готувати, необхідно провести обробку овоча. Для цього рекомендують замочити качан в підсоленій воді на п'ять-сім хвилин. Робиться така процедура для усунення можливих дрібних комах. Буває, що їх складно помітити в суцвіттях. Тому не полінуйтеся і потратьте зайвий час на додаткову обробку капусти. Таким чином, ризик знаходження небажаних гостей у їжі буде зведений до нуля.

Яку вибрати ємність?

Для варіння підійде будь-яка глибока посуд: ківш, каструля, казан. Все залежить від ваших особистих переваг. Варити кольорову капусту можна і в мікрохвильовій печі, і в мультиварці. Для цього вам необхідно скористатися спеціальними ємностями, призначеними для того або іншого пристосування.

Час варіння суцвіть після закипання - покроковий рецепт

Існує два способи варіння: закладати розібрані суцвіття в киплячу воду або спочатку залити овоч водою і довести до кипіння. В обох випадках води повинно бути стільки, щоб весь обсяг продукту був повністю покритий водою.

Обидва способи хороші для готування. Різниця полягає в тому, скільки часу займає процес приготування овоча. З досвіду кулінарів капуста, залита водою і доведена до кипіння, вариться швидше. Спробуйте обидва способи і знайдіть варіант собі до душі.

  1. Якщо ви закладаєте свіжий продукт в уже киплячу воду, то наступний крок - дочекатися закипання.
  2. З моменту закипання має пройти приблизно 15-20 хвилин.

При готуванні іншим способом, як тільки вода закипіла - зменшіть вогонь і варіть приблизно 7-10 хвилин. Не забудьте підсолити воду, в якій буде варитися наш овоч.

ВАЖЛИВО: Час варіння суцвіть різниться в залежності від сорту та якості капусти. Завжди перевіряйте готовність продукту виделкою за 3-5 хвилин до вимкнення, якщо ви орієнтуєтеся за часом. Читачеві може бути цікавою інформація про час варіння цвітної капусти і в інших варіантах:

  • Скільки варити заморожену кольорову капусту?
  • Як правильно варити кольорову капусту для дитячого пюре для прикорму грудничку і скільки часу це займе?

Особливості доведення продукту до готовності в різних стравах

для салатів

Далі слід вирішити, для яких цілей планується відварювання суцвіть. Якщо вони призначені для салатів, то овоч потрібно доводити до повної готовності. Суцвіття при цьому м'які, зберегли свою форму, не розвалюються на частини.

Перед смаженням або запіканням

Коли задумано приготування овоча на сковороді або в духовці, то капусту потрібно трохи недоваріть. Це як раз той випадок, коли потрібно вимкнути вогонь за 3-5 хвилин до кінця варіння. Не варто переживати з приводу можливого сирого і неготового продукту. Суцвіття в подальшому пройдуть ще одну теплову обробку. В іншому випадку, ви ризикуєте отримати розвалюється кашу з капусти.

У супі

Така ж ситуація і з капустою, призначеної для супів. Якщо овоч уже практично зварений - додавати його слід за 5-7 хвилин до кінця готування супу. У разі, коли капуста є основним елементом супу, можна приготувати його на отриманому овочевому бульйоні, не виймаючи капусту з каструлі. Тоді процес приготування буде швидше запланованого.

Підготувавши капусту для приготування супу, розрахуйте ятати інших продуктів так, щоб суцвіття не зварилися в каструлі. Відвареної овоч буде готовий через два-три хвилини після закипання супу. Візьміть цей час за орієнтир для черговості закладки цвітної капусти.

Перевірити готовність овоча можна виделкою, ножем, зубочисткою, як кулінарові зручніше. Суцвіття не повинно розвалюватися від контакту з виделкою або ножем, м'яке всередині або трохи хрустке, в разі, якщо овоч буде проходити подальшу теплову обробку.

Цвітна капуста - дуже доступний і смачний продукт. Завдяки цій покрокової інструкції будь-кулінар зможе правильно приготувати такий дієтичний і простий овоч. Правильна термічна обробка будь-якого продукту грає важливу роль. Розкриємо маленький секрет - якщо потрібно зберегти максимальну енергетичну цінність і вітаміни цвітної капусти, закладайте її в киплячу воду.

Схожі Статті