Маленька і неприємна біла мокриця - як позбутися від цієї напасті в квартирі?

Практично в кожній квартирі, в ванній кімнаті, туалеті, можна виявити мокрицю, і з'являється ця неприємність через надмірну вологість. Найчастіше на неї просто не звертають ніякої уваги. Але це не правильно!

Незважаючи на те, що мокриця не приносить великої шкоди, вона сигналізує власникам квартири про сильну вогкості, а там, де є вогкість, починає формуватися грибок. Мокриці в квартирі - це не тільки порушення чистоти будинку, але і не найкращі враження при зустрічі. У даній статті ми розглянемо як позбутися від непрошених гостей і не допустити їх повторного візиту.

Що це за вид?

Біла мокриця - це членистоногі, що входить в підряд ракоподібних (більше про те, до представників якого типу, класу і загону відноситься мокриця, читайте в цій статті). Володіє розмірами, що не перевищують 6 мм.

Представлений вид ракоподібних характеризується наявністю тіла овальної форми, зверху якого спостерігається невелика опуклість. Очі розміщені збоку голови. Присутній 6 пар черевних ніг. Забарвлення тіла - білий або сіруватий (дізнатися більше про те, як виглядають мокриці, які є види цієї комахи, можна тут).

Увага! У природному середовищі мокриці можуть зустрічатися під парканами, камінням або ж пнями. А улюбленими місцями, вважаються сирі підвали або ж сараї. Саме тому мокриця приживається тільки в тих будинках, де переважає високий рівень вологості.

фото

Далі ви можете подивитися, як виглядає ця мокриця на фото:

Причини появи в квартирі

Якщо звернути свою увагу на назву виду, можна зрозуміти що комахи такого типу воліють жити виключно у вологих приміщеннях. В такому навколишньому середовищі, вони відчуваю себе дуже комфортно, тим більше, якщо приміщення захаращене, там їм набагато простіше сховатися від навколишніх.

Якщо розглядати останні поверхи багатоповерхових споруд то мокриці розвиваються там через вологість на горищі, а ось квартири перших поверхів страждають через підвалів.

Якщо із загальним станом в квартирі все добре, то, швидше за все, комахи відвідують квартиру від сусідів через невеликі щілини або ж вентиляцію.

Більше про те, звідки беруться, де мешкають мокриці і які причини їх появи в квартирі, ми розповідали в окремій статті.

У чому небезпека?

В цілому мокриця не представляє практично ніякої небезпеки для людини і його здоров'я, ці комахи не кусаються, не можуть зіпсувати продукти харчування, але їх вид неприємний людині.

Крім того, на своїх лапках комахи переносять віруси і грибки, тому вважаються розповсюджувачами багатьох захворювань. У зв'язку з цим бажання людини позбутися таких гостей, цілком природне.

Покрокова інструкція, як від неї позбутися

У тому випадку якщо не прохань гості все-таки були виявлені в туалеті або ванній кімнаті, слід подумати, яким методом можна від них позбутися найефективніше. На даному етапі часу можна використовувати як народні засоби, так і хімічні препарати.

Народні засоби

При позбавленні від мокриць народними засобами, можна виконати наступні дії:

  1. Зробити концентрований аерозоль до складу, якого входять перець, сіль і тютюн. Для того щоб все правильно зробити необхідно взяти приблизно по одній чайній ложці кожного зі складових, ретельно перемішати і настояти на літрі води. Розпорошувати слід на ділянці, де найактивніше розповзаються мокриці, так як в цьому місці розташовано їхній оселі.
  2. У тому випадку якщо будинок старий і стіни постійно стають вологими, необхідно насипати в кутах по жменьці солі, яка вбере в себе вологу і тим самим створить для мокриць дискомфортні умови для проживання.
  3. Чудовим засобом також вважається борна кислота. Представлене засіб необхідно просто розсипати в місці скупчення комах.

хімічні засоби

Крім того, можна використовувати хімічні засоби, яких в нинішній час дуже багато на прилавках магазинів:

  • Найпоширенішими і популярними засобами в даний час вважаються - Дихлофос і Таракс. Дані кошти мають можливість додатково позбавити приміщення і від інших видів набридливих комах. Що стосується білої мокриці, то отрута на неї діє саме контактним шляхом, тобто, оприснув комаха, отрута руйнує поверхню твердої оболонки, і таким чином, комаха гине, при цьому заражає своїх побратимів.
  • Наступним за своєю популярністю вважається такий засіб, як - Варан. Дихлофос Варан це препарат з групи синтетичних інсектицидів. Випускається в основному в аерозольному вигляді. Розпорошується він на стіни, стелю та підлогу приміщення. Таким чином, комаха отруїться і загине. Діє він до двадцяти днів, і комахи до нього не звикають.
  • Крім перерахованих вище засобів, існують і інші види аерозолів, які широко застосовуються, але їх необхідно розпорошити і покинути приміщення на кілька годин.
  • У тому випадку якщо біла мокриця потрапила в приміщення через слив, то ідеальним засобом тут буде Крот для очищення труб. Крот - засіб для прочищення труб від засмічень, створене ще в середині двадцятого століття. Цей засіб є дуже ефективним і корисним в тому випадку, якщо у вас в трубах оселилися комахи або через них навідуються до вас додому. Таким чином, можна отримати подвійний ефект - знищити комах і прочистити труби.
Днем мокриць не видно, на пошуки їжі виповзають при настанні темряви. Чим же вони харчуються в наших будинках і які види бувають, ви дізнаєтеся з окремих статей на нашому інтернет-порталі.

профілактика

Поява таких комах, як біла мокриця краще запобігти, ніж потім виснажливо з ними боротися. За рахунок того, що мокриця може дихати зябрами - їй дуже потрібна вода. Таким чином, якщо вологість в приміщенні стане помірною, то непрохані гості підуть або ж, взагалі, не з'являться.

Для того щоб цього домогтися досить встановити додаткову вентиляцію у вологому приміщенні для більш інтенсивного повітрообміну, це допоможе позбутися не тільки від стоноги, а й від непотрібної вогкості. У зимову пору року в ванній кімнаті на деякий час можна ставити обігрівач для того, щоб просушити приміщення.

Не слід залишати в раковині на всю ніч брудний посуд, так як мокриця «виходить» саме в нічний час і виробляє пошуки їжі по всьому будинку. Таким чином, дотримуючись нескладних правил якщо створити оптимальне середовище проживання і мікроклімат в приміщенні, мокриця не з'явиться, так як їй буде дуже некомфортно проживати в тих умовах, де немає високого рівня вологості.

Схожі Статті