Меню для редиски: чим підгодувати рослина після сходів в теплиці і у відкритому грунті?

Будучи раннім овочем, через три тижні після появи сходів редис вже встигає. Головне завдання для городника в цей час зробити все можливе для того, щоб коренеплід не розчарував своїми розмірами і смаком. А для цього в свою чергу потрібно знати які поживні елементи любить редис і коли його необхідно підгодовувати. Урожай редису з відкритого грунту можна збирати вже в середині травня, а з теплиці - протягом усього року.

Коренеплоди цієї рослини містять в собі цінні ферменти, клітковину, жири, органічні сполуки, а також необхідні для здоров'я білки, солі кальцію, натрію, залізо, фосфор. Тому тепличний посів можна не назвати корисною справою.

Значення своєчасного внесення добрив

Підживлення редиски має важливе значення як під час висадки, так само і в процесі його росту.

Для того щоб підгодівля виявилася максимально ефективною, рекомендується ретельно вивчити кожен з її етапів і час їх здійснення. Дотримуючись усіх правил, ви будете чітко знати які добрива і коли можна використовувати, а також їх вплив на розвиток рослини.

З метою отримання найбільш раннього редису слід вирощувати коренеплід в теплицях або парниках. Через свою невибагливість редис без особливих зусиль можна вирощувати на відкритому грунті, в теплиці, і навіть на підвіконні в невеликих контейнерах. Багато городників, з метою швидкого отримання соковитих коренеплодів, цікавляться в потребі підгодівлі редису в тепличних умовах.

Підживлення в теплиці і у відкритому грунті

Для того, щоб отримувати урожай круглий рік, вирощуйте редис в теплиці. А подбавши про грунті і добриві, Ви до того ж отримаєте соковиті і великі плоди. Грунт повинна бути пухкої й гигроскопичной, так як редис любить вологу. Якщо ж грунт не володіє цими показниками, необхідно провести дренаж деревною золою. Редис стане великим і смачним при вмісті гумусу в грунті. Корисних і поживних речовин в грунті стане більше, якщо внести в неї калійно-фосфатні добрива.

Редис буде болючим, якщо грунт кислий. Для виправлення такої ситуації необхідно заздалегідь додати компост в грунт. За кілька днів до засіву внести мінеральні добрива, щоб грунт встигла увібрати в себе корисні мікроелементи. Процес догляду за редискою в теплиці здасться справою непростою, але в результаті, отримавши цілорічний урожай великих плодів, Ви не пошкодуєте.

У відкритому грунті виростити редис набагато простіше. Потрібно лише запам'ятати деякі нюанси:

 • Якщо грунт бідна, підгодовувати рослина потрібно 2 рази, а якщо грунт родюча - 1 раз.
 • Не рекомендується введення великої кількості азотних добрив, інакше зростання піде не в коренеплід, а в листя, і рослина переповниться нітратами.

Для отримання смачного, соковитого плоду без шкідливих речовин, радимо звернутися до наступним рецептом добрив.

Вносити добрива необхідно тільки при перекопуванні ділянки.

 • перегній: 2 кг / м2;
 • калійне добриво: 15г / м2;
 • компост: 1кг / м2;
 • суперфосфат: 15г / м2;
 • зола: 1л / м2;
 • селітра: 10г / м2.

Таким чином, підгодівля редису у відкритому грунті не зажадає у Вас зайвого клопоту. Але і не дасть цілорічний урожай як при вирощуванні і підгодовування в теплиці. Тому вибір умови вирощування редиски залежить від Ваших переваг.

Підживлення після появи сходів і вже дорослої рослини

Варто подумати про підгодівлі редису заздалегідь, ще на стадії підготовки грунту. На ділянку з розрахунку на 1м грунту необхідно впровадити:

 1. суперфосфат 50г;
 2. калійну сіль 15г;
 3. перегній 0, 5 відра.
Після підгодівлі рекомендується обробити грунт граблями.

Навесні перші сходи редису слід підгодувати з метою швидкого зростання. Для цього поверх злегка перекопати грунту необхідно внести з розрахунку на 1 м²:

 1. компост або перегній 5кг;
 2. подвійний суперфосфат 40г;
 3. деревна зола 1ст .;
 4. сечовина 10г.

Дорослий редис потребує підгодівлі найчастіше якщо його не підгодували під час посадки. Рішення про підгодівлі можна прийняти, враховуючи зовнішній стан рослини. Бліді листя потребують підгодівлі азотом: в 10 літрах води розчинити 1 чайну ложку азоту. В результаті листя рослини оживуть, і редис зможе відновити фотосинтез. Якщо ж листя занадто бурхливо ростуть, а коренеплоди затримуються в розвитку, рослина необхідно підгодувати калієм і фосфором: 40г суперфосфату, 20г сірчаної кислоти, 1ст. золи на 10 л води.

Таким чином, підгодівля дорослої рослини необхідна лише в тому випадку, якщо Ви не підгодували його на стадії появи сходів. Однак, якщо навіть підгодівля була здійснена заздалегідь, не варто забувати час від часу стежити за зовнішнім виглядом редису. І, відповідно, підгодовування сходів значно спростить завдання щодо подальшого догляду за рослиною. Головною перевагою стане швидке дозрівання плодів.

Читайте на нашому сайті і інші матеріали про редисці:

 • вирощування в теплиці з полікарбонату;
 • посадка в теплицю в квітні і правила посадки ранньою весною;
 • коли починати посадку в теплицю, як доглядати і від чого залежать терміни;
 • сорту для тепличних умов.

Чим і як удобрювати редис?

Незважаючи на невибагливість редису, на цьому не досить занепокоєнь. Якщо Ви хочете отримати родючий урожай, необхідно звернути увагу на темп зростання і зовнішній стан коренеплоду. А про те, скільки зростає редиска в теплиці і коли з'явиться перший урожай, читайте тут.

магазинні кошти

Якщо зростання редиски йде повільно, а листя блідо-зеленого і ненасиченого кольору, це говорить про те, що рослина потребує підгодівлі. Відмінно підійдуть:

 • «Амофос»;
 • «Кристалоном».

«Амофос» застосовується на землях з низьким вмістом фосфору. Має здатність збільшення опірності рослин до хвороб і несприятливих факторів навколишнього середовища. Ефективно себе проявляє в процесі добрива в осінній період і в весняно-літній період в якості підгодівлі. Можливе застосування на всіх видах грунтів, в тому числі і на захищеному грунті.

«Кристалоном» також широко поширений, але коштує дорожче в силу змісту в собі комплексу необхідних мікроелементів для підживлення всіх видів сільськогосподарських культур. Підходить як для відкритого, так і для закритого грунту.

Приготування розчину:

 1. 1 чайна ложка одного з цих препаратів;
 2. розвести з 10 літрами води.

Отриманий розчин розподіляється з розрахунку 3 л на 1 кв м. У Москві придбати «Амофос» можна практично в будь-якому магазині товарів для дачі та саду за ціною не більше 65 рублів за 1 кг. У Санкт-Петербурзі ж ціни за 1 кг різняться від 70 до 85 рублів.

Упаковку в 0, 8 кг «кристалон» Ви можете придбати за суму до 300 рублів. А в Санкт-Петербурзі за таку ж упаковку потрібно заплатити в середньому 400 рублів.

Засоби, які розробляються самостійно

Наступний рецепт підгодівлі можна підготувати самостійно. Він дозволить плоду позбутися шкідливих речовин, стати смачним і соковитим. Перед внесенням до відділку, необхідно злегка розпушити грунт.

 • зола: 1л / м2;
 • перегній: 2 кг / м2;
 • компост: 1кг / м2;
 • вода 10л / м2.

Роблячи все описані заходи Ви гарантуєте собі швидкий збір багатого врожаю. Плоди добре зберігати, розклавши їх по поліетиленовим пакетам і помістивши в прохолодне місце.

Схожі Статті