Мініатюрний і солодкий сорт томата «Черріпальчікі»: опис і особливості гібрида F1

Сорт томата «Черріпальчікі» є середньоранніх підвидом. Має високі смакові якості. Поширений майже у всіх регіонах країни. З 1 кв. м. збирають до 3 кг плодів.

Томат «Черріпальчікі» відноситься до середньоранніх сортів. Від висадки розсади до технічної стиглості проходить 100-112 днів. Сорт є гібридом F1. Відноситься до декоративних підвидів. Відноситься до типу Черрі.

Правильне написання назви: «Черріпальчікі». Іноді на упаковці з насінням пишуть «Помідори Черрі-пальчики» або «Томат Черрі-пальчики». У 2010 році був включений до державного реєстру по РФ. Оригінатором є Мязина Л.А.

Мязина Любов Анатоліївна - російський селекціонер. Вона є кандидатом сільськогосподарських наук. Вона розробила десятки авторських гібридів. Мязина особисто надає фермерам і городникам свої авторські насіння овочів.

Де вирощують томат?

Є детермінантний рослиною. Кущі компактні, штамбові. Кущі починають активно йти в ріст при температурі понад 24-29 ° С. Світловий день повинен тривати 10-12 годин. Призначений для вирощування в неопалюваних плівкових теплицях в особистих підсобних господарствах.

Також сорт можна висаджувати у відкритому грунті або в просторих ємностях на балконі.

При посадці розсади в теплицях, цей вид томата можна вирощувати навіть в найхолодніших регіонах країни.

Цей сорт томата поширений в Московській, Ленінградській, Володимирській, Ярославській областях. Помідори можуть виростати в Архангельській, Свердловській області, Пермському, Краснодарському і Алтайському краї.

опис сорту

Висота кущів від 50 до 75 см. У родючому грунту кущі можуть виростати до 100 см, що значно збільшує урожай. Рослина малообліственное. Має листочки середнього розміру, світло-смарагдового відтінку. Володіє простим суцвіттям.

Дозрівання плодів одночасне, кистьовий. Плоди мініатюрні, подовжені, Цилиндроконические форми. При пальпації щільні, гладкі, завужені. Їх довжина не перевищує 6 см. Забарвлення зрілих помідорів яскраво-червоного відтінку. У плодоніжки вони можуть бути світло-оранжевими.

Відтінок незрілих плодів світло-смарагдовий. Кількість камер: 2. Маса плодів варіюється від 10 до 22 гр.

Порівняти вага плодів даного сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Черріпальчікі10-22 грам
вибух120-260 грам
кристал30-140 грам
Валентина80-90 грам
барон150-200 грам
Яблука на снігу50-70 грам
Таня150-170 грам
Фаворит ф1115-140 грам
ЛяЛяФа130-160 грам
Нікола80-200 грам
Медово-цукровий400 грам

Товарна врожайність висока. З 1 кв. м. збирають 2, 5-3, 0 кг плодів.

Назва сортуврожайність
Черріпальчікі2, 5-3 кг з кв.метрів
Боні М14-16 кг з кв.метрів
Аврора ф113-16 кг з кв.метрів
Леопольд3-4 кг з куща
Санька15 кг з кв.метрів
Аргонавт ф14, 5 кг з куща
Кібіц3, 5 кг з куща
важкоатлет Сибіру11-12 кг з кв.метрів
Сливка медова4 кг з кв.метрів
обские купола4-6 кг з куща
Мар'їна роща15-17 кг з кв.метрів

Про інших сортах томатів черрі: Світ Черрі, Полуничний, Спрут, ампельних Вишневий водоспад, Іра, Ліза, можете дізнатися на нашому сайті.

застосування плодів

Плоди не розтріскуються. Смак томатів солодкуватий. Застосування плодів універсальне. Томати призначені для цільноплідного консервування та для вживання в свіжому вигляді. Їх можна додавати в салати, перші і другі страви, піци, консерви, соління, соуси.

Читайте також: як правильно посадити томати в теплиці?

Що таке мульчування і як його проводити? Яким томатам потрібно пасинкування і як його робити?

Головною особливістю сорту є компактність плодів. Томати відмінно поєднуються, комбінуючи інгредієнти будь-якого відтінку: помаранчевих, рожевих, малинових, смарагдових, бурих, фіолетових продуктів. Мініатюрні плоди дуже щільні. Вони добре зберігаються в свіжому вигляді.

Збирати врожай можна стиглим або недозрілі. Термін зберігання недозрілі томатів може досягати більше півроку. При зберіганні в прохолодних приміщеннях помідори самі фарбуються в яскраво-червоний відтінок.

При виростанні на балконі або лоджії томат можна підсвічувати люмінесцентними лампами. В цьому випадку кущі будуть плодоносити всю зиму.

Переваги сорту:

  • мініатюрність плодів, яка дозволяє консервувати і солити томати цілком;
  • середньоранніх дозрівання;
  • висока стійкість до шкідників і захворювань;
  • транспортабельність на далекі відстані;
  • здатність виростати на лоджіях і балконах;
  • чудові солодкі смакові якості подів.

Недоліки сорти:

  • обов'язкове підв'язування стебел;
  • здатність виростати в холодних регіонах країни тільки в тепличних умовах.

особливості догляду

Сорту необхідна обов'язкова підв'язка стебел. При несвоєчасному підв'язування може скоротитися врожайність. Не вимагає обов'язкового пасинкування. Сорт стійкий до фітофтори, кореневої і вершинної гнилизни. Відмінно переносить несприятливі погодні умови.

Як підгодівлі можна використовувати мінеральні добрива або перегній.

Важливо стежити за тим, щоб перегній не попадав на кореневу систему рослини. В іншому випадку томат отримає сильний опік і перестане йти в ріст.

Сорт томата «Черріпальчікі» може виростати в теплицях, у відкритому грунті і на балконах. Має мініатюрні подовжені плоди з високими смаковими якостями. Томати призначені для консервації та вживання в свіжому вигляді.

середньораннісуперраннісередньостиглі
Івановичмосковські зіркиРожевий слон
Тимофійдебютмалиновий натиск
чорний трюфельЛеопольдапельсин
РозалізаПрезидент 2бичачий лоб
цукровий гігантзасолювальними дивополуничний десерт
помаранчевий гігантПінк імпрешнСнігова казка
Сто пудівАльфажовту кулю

Схожі Статті