Мураха - захисник лісу, саду та здоров'я людини

Мурахи - часті гості на садових ділянках. Приносять вони одночасно користь і шкоду, тому найчастіше садівники і городники намагаються позбутися від них усіма можливими способами. Однак перш ніж починати з ними боротьбу, варто дізнатися, що у мурашок маса корисних якостей. Значення мурашки в природі дуже велике.

Для чого потрібні мурахи в лісі?

Статус мурашки по відношенню до лісу дуже високий. Ще зі шкільної лави кожному відомо, що не можна розоряти мурашині гнізда. Ці комахи охороняються державою і спеціально розселяються штучно на нові місця.

Ці комахи є найкориснішими мешканцями лісових масивів.

Своєю користю вони навіть заслужили звання «мурахи санітари лісу».

Яку користь приносять мурахи лісі? Мурахи, які оселилися в відмерлої деревині, прискорюють її розкладання, таким чином звільняючи ліс від хворих екземплярів.

Ці комахи - хижаки, причому всеїдні. За літній сезон мешканці мурашника звільняють ліс від п'яти мільйонів шкідливих комах. Це кількість звільняє гектар лісу. Звичайно, знищенням шкідників займаються і птиці, але мурахи більш плідно справляються з цим завданням, швидше приблизно в 20 разів.

Мурахи є розповсюджувачами насіння багатьох рослин. Збираючи їх і перетягуючи додому, по дорозі він втрачає частину. Так рослини розмножуються на всій лісовій території.

Як і бджоли, мурахи є запилювачами для квітів, поїдаючи солодкий нектар.

Будуючи свої підземні будинки і прокладаючи численні ходи для свого пересування, вони сприяють розпушування грунту. Саме тому лісові рослини, що живуть над мурашниками, найактивніше розвиваються. Грунт при цьому крім повітропроникності стає більш поживною, збагаченої органікою і мінералами.

Мурахи корисні комахи для співочих птахів. Вони приймають їх всередину і зовнішньо. Мурашиний душ допомагає птахам позбутися паразитів. Купаючись в мурашниках, птиці засовують комах під крила, тиснуть їх про пір'я.

Чим корисні мурахи в саду і городі

Незважаючи на деяку шкоду, що доставляється комахами на городі, вони також мають ряд позитивних властивостей.

Свої мурашники вони будують на півтораметрової глибині, тим самим розпушують землю. Грунт перемішується на глибині до 70-ти сантиметрів, піднімаючи на поверхню частинки з нижніх шарів. Грунт при цьому стає пухким, отже, краще пропускають повітря, вологу. Коріння рослин в цих умовах отримують більше харчування.

Мурахи підвищують поживність грунту, так як їх діяльність сприяє видаленню з землі парникових газів. Грунт, оброблена комахами, збагачена мінеральними речовинами. Ділянка над мурашником ідеальний для вирощування всіх городніх культур.

У грунті, обробленої ними, підвищується вміст калію в два рази, фосфору в ній стає більше майже в 10 разів.

Таким чином, присутність чорних мурах на дачній ділянці - ознака хорошої якості грунту. Вони вважають за краще жити в здорової, добре прогрівається землі. А ось якщо вони раптом втекли з вашої ділянки, значить, з ним щось не так і хороших результатів у вирощуванні на ньому городніх культур вам, швидше за все, не вдасться.

Комахи активно знищують садово-городніх шкідників. Городні шкідники: гусениці, черви, слимаки - справжні ласощі для них. Вчені підрахували, що мешканці одного мурашника за все за один день літа знищують близько двох тисяч городніх шкідників і їх личинок.

лікування

Лікувальні властивості мурах відомі з давніх-давен. З давніх-давен люди робили з них настойки, мазі. Використовуються ці комахи і в даний час. Основною діючою речовиною в таких препаратах є мурашина кислота.

Допомагають препарати на основі кислоти в лікуванні артритів, ревматичного та атрофічного, неврозів, запаморочення в старечому віці. Також вони можуть полегшити стан хворих на гепатит.

З мурах готуються препарати з кровоспинну дію. В їх отруті також містяться антибіотики, здатні боротися з грибковими та бактеріальними інфекціями, в тому числі зі стафілококами і стрептококами.

Перш ніж знищувати цих маленьких трудівників на своїх ділянках, оцініть принесену ними користь.

фото

Далі ви побачите фото як використовуються мурахи в природі:

Схожі Статті