На допомогу городникові: вибираємо кращий сорт пізньої капусти

Капуста - одна з популярних культур у російських городників, яка не поступається по затребуваності огіркам, картоплі і томатів. Цей продукт можна вживати в їжу в свіжому вигляді круглий рік, досить посадити на своїй ділянці певний сорт цієї рослини, який підійде для квашення і тривалого зберігання.

Селекціонери щороку випускають нові сорти, що не піддаються шкідників і хвороб. Розглянемо найпоширеніші сорти капусти, придатні для тривалого зберігання. Також ви можете подивитися цікаве відео по темі.

Відмінність пізньостиглих качанів від ранніх

Останнім часом селекціоновані дуже багато сортів пізньої капусти для зберігання. У чому відмінність пізньостиглих качанів? Наприклад, ранні сорти здатні дозріти за три місяці з моменту появи сходів, середньостиглі - за 4 місяці.

А ось пізня капуста зажадає практично 6 місяців з моменту посадки насіння для повного дозрівання. Завдяки пізнього дозрівання вона володіє такими якостями:

 • тривалий термін зберігання: може лежати в свіжому вигляді, в прохолодному приміщенні, до наступного врожаю;
 • висока врожайність;
 • транспортабельність качанів пізніх сортів капусти знаходиться на найвищому рівні;
 • при маринуванні або засолюванні у неї зберігаються всі смакові якості, цінні вітаміни і текстура.
Увага: Всі пізні сорти капусти при зберіганні не тільки не втрачають своїх смакових якостей, але і значно покращують їх. Крім цього, в качанах не накопичуються нітрати.

Рекомендовані райони обробітку

Пізньостигла капуста відрізняється тривалістю дозрівання. Тому в середній смузі Росії і в північних регіонах висаджувати її не рекомендують.

Літо там холодну, і культура просто не встигне визріти. А ось на півдні країни, де городники збирають по два врожаї ранньостиглих сортів, можна сміливо висаджувати капусту пізнього дозрівання.

Але деякі фермерські господарства та дачники практикують вирощування пізньої капусти в Сибіру, ​​висіваючи насіння на розсаду в домашніх умовах. Також пізню капусту можна вирощувати в сучасних теплицях з підігрівом.

Списки для вирощування в різних умовах

Сортів і гібридів капусти багато, деякі можна висаджувати прямо у відкритий грунт насінням, деякі розсадним способом.

За допомогою розсади

На розсаду можна висадити такі сорти:

 • Московська пізня - качани у цій капусти виростають до 10 кг. Опис сорту Московська пізня: пізньостиглий, стійкий до захворювань і низьких температур, добре переносить транспортування.
 • Харківська зимова - пізньостигла капуста з терміном дозрівання 170 днів. Качани не великі, щільні, з відмінним смаком, масою 3, 5 кг.
 • Валентина f1 - пізній гібрид, вегетаційний період якого 180 діб. Без розсадним способом можна вирощувати тільки в південних районах Росії. Качани соковиті смачні масою 4 кг. Тривалий термін зберігання - понад півроку.
 • Агресор f1 - високоврожайний, жаростійкий гібрид, з качанами по 5 кг.
 • Тюркіз - пізній гібрид, стійкий до розтріскування, захворювань і посухи.

У відкритому грунті

Насіння яких сортів капусти кращі для відкритого грунту? Для тривалого зберігання і засолювання висаджують на ділянці пізньостиглі сорти.

Розглянемо їх:

 • Женева - це ранньостиглий сорт, серед пізніх сортів, поспіє капуста через 140 днів. Сорт має гарну легкістю і транспортабельністю. Термін зберігання дуже тривалий - може лежати до наступного врожаю.
 • Слава 1305 - цей пізньостиглий сорт лідирує за популярністю серед городників Росії, за його чудові смакові якості і простоту в догляді.
 • Амагер - гібрид для тривалого зберігання, стійкий до шкідників і хвороб. Качани не розтріскуються. Цю капусту вживають у свіжому вигляді, так як при заквасці вона набуває гіркуватий смак.
 • Словник - відмінна пізньостигла капуста, яка хороша як в свіжому вигляді, так і в квашеному.
 • Білоруська - багато експертів вважають її найбільш підходящою для зберігання і зимових заготовок.

Опис кращих видів

Аммон f1

Пізньостиглий гібрид, урожайний, тривалого зберігання. Качани добре зберігаються протягом 12 місяців. Термін дозрівання 140 днів. Листя невеликі, підняті, сіро-зелені, пухирчасті з восковим нальотом і хвилястістю по краях.

Вага качана буде залежати від щільності посадки і може досягати 6 кг, щільні, з рівним складанням. Рослина потужна з середньою зовнішньої і внутрішньої качаном. Рослина стійка до ТРІПС та фузіаріозу.

Анкома

Пізньостиглий сорт, з терміном дозрівання 4 місяці з моменту висадки розсади у відкритий грунт. Вилки плоско-круглі, щільні з короткою качаном. Капуста підходить для засолювання і квашення. Добре транспортується, не втрачаючи товарного вигляду і довго зберігатися в зимовий період.

Коренева система гібрида дуже потужна, тому гібрид стійко переносить посушливі періоди. Сорт високоврожайний з одного гектара збирають 600 ц, при правильній агротехніці. Маса одного качана досягає трьох кілограм.

Леннокс

Пізньостиглий гібрид, який вирощують як безрассадним, так і розсадним способом. Кочан щільний з тоненькими листочками і привабливим зовнішнім виглядом. Невелика кочеригу, а вага одного вилка 5 кг. відмінна риса цього сорту в тому, що в його листі велика концентрація аскорбінової кислоти і цукру.

Гібрид довго зберігатися, тому його вирощують фермерські господарства на продаж. Сорт універсальний, підходить для зимових заготовок і для вживання в свіжому вигляді. Коренева система потужна, завдяки цьому рослина переносить посуху.

Важливо: Може зберігатися протягом 8 місяців з дня збору врожаю, при цьому з квадратного метра можна зібрати до 10 кг качанів чудової якості.

Фаворит

Середньопізній гібрид, період вегетації 150 днів. Горизонтальна розетка з світло-зеленого листя. Кочеригу ​​не велика. Кочан щільний, плоско-округлої форми на розрізі біло-жовтий. Вага вилка доходить до трьох кілограм. Після досягнення товарної врожайності можна зібрати 630 ц / га. Сорт стійкий до фузаріозу.

Редбор

Листова капуста Редбор f1 - це пізньостиглий сорт з темно-фіолетовими кучерявим листям, відповідний для вирощування в умовах півночі. Кущ росте 80 см заввишки і масою від 200 до 700 грам. Гібрид морозостійкий, може витримувати до -18 градусів. Варто відзначити, що після заморозків капуста ставати дуже смачна, соковита і м'яка.

Дивіться відео про листовій капусті Редбор:

кам'яна голова

Білокачанна, пізньостиглий сорт з круглими, щільними качанами. Маса одного вилка може досягати чотирьох кілограм. Листя в вилці щільно прилягають один до одного, не утворюючи пустот. Капуста біла в розрізі, стійка до розтріскування. Гібрид довго зберігатися, не втрачаючи смаку, який в процесі лежання тільки поліпшується. Якщо висаджувати капусту розсадою, то урожай можна збирати на 120 день - насінням в грунт, через 160 днів.

Галаксі

Пізньостиглий, невибагливий в догляді гібрид, з терміном дозрівання 135 днів після висадки розсади. Рослина прямостояча, потужне з масою округлого качана 6 кг. Варто відзначити, що сорт віддає хороший урожай навіть на мізерних грунтах, і стійкий до розтріскування. Зберігатися дуже довго до 12 місяців. Гібрид високоврожайний, стрес стійкий, добре транспортується.

Пропонуємо ознайомитися і з іншими пізньостиглими сортами капусти такими, як Зимівля, Московська пізня, Валентина, Колобок і Цукрова голова.

висновок

Пізньостиглі сорти капусти вирощують багато городники, дачники і великі фермерські господарства. Вони володіють прекрасними характеристиками, підходять для закваски. Завдяки тривалому зберіганню можна мати на столі салат зі свіжої капусти всю зиму.

Схожі Статті