На яку глибину садити насіння помідорів в грунт і при пікіровки? практичні поради

Томати в Росії є однією з найпоширеніших культур у садівництві. Щоб отримати хороший і якісний урожай, бажано при вирощуванні дотримуватися певних правил. У них входять правильний вибір насіння і їх підготовка, вибір тари і добрив, вдалий час посадки і полив.

Важливість глибини посадки як розсади, так і насіння для, не можна недооцінювати. Якщо посадити насіння глибше необхідного, вони не проростуть і ви втратите гроші і час, але при недостатньому поглибленні, кущі будуть слабкими і врожаю також може не бути.

Посадити томати можна двома способами: виростивши з насіння розсаду, яку ви висаджуєте у відкритий простір, або відразу посіяти насіння в грунт. Розглянемо ці варіанти детальніше.

Як глибоко сіяти зерна помідорів для вирощування сходів?

Насіння томатів досить дрібні, тому висаджування здорової розсади в грунт має перевагу.

Після вибору відповідної вам ємності і наповнення її грунтом, необхідно виконати поглиблення для насіння. Скористатися можна тим, що є під рукою (зворотною стороною чайної ложки, маркером і іншим). Середня глибина повинна бути 1 сантиметр.

Глибина загортання насіння залежить від вирощуваного сорту томатів. Наприклад, дрібні або низькорослі сорти, такі як Черрі, висаджуємо на глибину 0, 8 см., А високорослі томати можна посадити на 1, 5 см. Якщо ви сумніваєтеся, до якого різновиду відносяться обрані вами томати, зупиніться на лунці в 1 сантиметр, так як він буде універсальною, сильні і здорові насіння зможуть прорости через таку кількість грунту, при дотриманні інших правил вирощування, і дати якісну розсаду.

На який рівень їх закладати, якщо потрібно посадити в грунт?

Другий спосіб проростити насіння - посіяти їх відразу в грунт. В такому випадку на 1 квадратний сантиметр сіють не більш двох насіння. Рівень присипати шару буде залежати також від того, на скільки великі насіння ви вибрали для посіву та чи використовуєте інгібітори росту. Варіюється від 0, 5 до 1 сантиметра. Якщо сієте пророщений матеріал, лунку готуєте на висоту корінця, розсуваючи грунт руками.

Яка закладення в лунки при пікіровки помідорів?

Пікіровка - це пересадка з меншою ємності в більшу для отримання потужної кореневої системи. Пікірувати розсаду томатів необхідно тоді, коли з'явилося 2 справжніх листочка.

Лунки повинні бути достатньої глибини, щоб коріння не загинався і доходити до сім'ядольних листків, це приблизно на 1, 5-2 сантиметри глибше ніж він ріс.

Дані особливості посадки помідорів позволятт ще слабосформірованному корені рости в більшому просторі і стати сильніше.

Як глибоко садити підросли сходи?

Добре підготовлену розсаду томатів висаджують в лунки на 5-10 глибше, ніж вона росла, після чого обривають два нижніх листа і присипають грунтом. Після поливу грунт трохи осяде і це буде оптимальним рівнем для того, щоб розсада дала якісні плоди. Глибше садити не варто, так як томати це теплолюбна рослина і любить, коли прогріті і листи і коріння.

Якщо розсада занадто витягнута і вище 25 сантиметром, то глибину посадки можна збільшити до 20 сантиметрів.

Для того, щоб виростити правильні кущі і отримати якісний урожай, до якого всі прагнуть, необхідно дотримуватися всіх правил вирощування цієї культури і орієнтуватися на власний досвід. Якщо ви є новачком в цій галузі, то завжди можна скористатися стандартною схемою посадки і догляду за томатами, порадами щодо вибору оптимальних лунок і необхідності пікіровки. При дотриманні даних рад, ви отримаєте задоволення від підсумкового результату.

Схожі Статті