Надійна помічниця на присадибній ділянці - теплиця по Мітлайдера: принцип роботи, креслення-схема, будівництво своїми руками

Теплиця по Мітлайдера з часу своєї появи стала широко відомою серед дачників-городників.

Теплиця по Мітлайдера - що це? Це унікальна конструкція, що володіє об'ємною місткістю і можливістю вирощувати всередині неї найрізноманітніші рослини при оптимальних умовах.

Особливості теплиці по Мітлайдера

Теплиця Митлайдера, відома також як «американська теплиця», має характерні особливості, які виділяють її на тлі інших тепличних конструкцій.

Ось основні з них:

 • незвичайна система вентиляції. Верхня частина даху оснащена фрамугами, пропускають через себе тепле повітря. Свіжі повітряні потоки надходять через відкриті двері або допоміжні віконця, які розташовуються нижче даху;

 • конструкція має міцний каркас, завдяки часто встановленим балках і розпіркам. Така споруда не боїться граду і сильного вітру;

 • теплицю можна розібрати і перенести в інше місце, якщо монтаж був виконаний за допомогою болтів або шурупів, без використання цвяхів;

 • спорудження встановлюється таким чином, щоб в довжину воно розташовувалося із заходу на схід. В результаті стулки вентиляції звернені у напрямку на південь, що захищає теплицю від проникнення всередину холодного північного вітру. При цьому рослини отримують хороше освітлення і достатню кількість сонячного тепла;

 • «Американка» не потребує наявності додаткового обладнання або дозаторів для підживлення газом, так як природна вентиляція постачає виростають культури вуглекислим газом в необхідних кількостях.

Види і матеріали для виготовлення каркаса

Один з найбільш часто використовуваних варіантів конструкцій - споруда з двосхилим дахом і вертикальними стінками.

Північна сторона теплиці обладнана, як правило, високим скатом, який захищає рослини від холодних вітрів. Низький скат дивиться на південь.

Арочна теплиця по Мітлайдера (фото праворуч) - ще один вид, який сьогодні набув певної популярності. У той час як при стандартній арочної конструкції існують певні проблеми з провітрюванням, дворівнева дах «американки» відмінно допомагає впоратися з цим завданням.

Тут варто зауважити, що будівництво арочної теплиці пов'язано з певними труднощами, а саме - з необхідністю гнуття труб. Подібний процес вимагає наявності трубогиба, який є в наявності далеко не у всіх садівників-городників.

Що стосується матеріалів, то для спорудження металевого каркаса оптимальним варіантом буде використання профільної труби перерізом 50х50 мм.

Також цілком можна обійтися монтажем дерев'яного каркаса, для якого використовують брус перерізом 75-100х50 мм.

Каркас з профільної труби найчастіше виготовляють при будівництві полікарбонатною теплиці, а будова з бруса - для плівкового покриття.

Однак це не принципово і пов'язано лише з методом кріплення покриття: для полікарбонату в цьому випадку використовують саморізи по металу, а плівку кріплять за допомогою степлера або дерев'яної рейки і цвяхів.

Підготовка до спорудження

Підготовчі роботи повинні включати в себе наступні етапи:

 • розробка креслення відповідно до розмірів майбутньої будови. Рекомендовані розміри теплиці: довжина - 6 м, ширина - 3 м, висота - 2, 7 м. Відстань між верхнім і нижніми скатами становить 0, 45 м;

 • закупівля матеріалу відповідно до складеного кресленням;

 • вибір місця під будівництво. Обраний ділянку необхідно звільнити від сміття і трави і добре розрівняти.

Далі необхідно визначитися з типом фундаменту.

Для спорудження теплиці по Мітлайдера з полікарбонату найбільш підходящим варіантом є мелкозаглубленний стрічковий фундамент.

Цей вид відрізняється простою і надійною конструкцією, а також доступною ціною. Для невеликої маси тепличного будови такого споруди буде цілком достатньо.

заливка фундаменту

Зведення стрічкового фундаменту включає в себе такі процедури:

 1. Виконується розмітка підстави за допомогою кілків і мотузки, яка натягується між ними.

 2. Згідно розмітці викопується траншея. Її глибина - 0, 6 м, ширина - 0, 25 м.

 3. Змішується одна частина піску з однією частиною гравію.

 4. Отримана суміш висипається в траншею шаром близько 10 см, утворюючи тим самим подушку.

 5. За допомогою дощок і колів споруджується опалубка. Коли необхідно вкопати, при цьому відстань між ними повинна становити 0, 3-0, 4 м.

 6. Каркас з арматури можна спорудити за допомогою електрозварювання або за допомогою зв'язки прутів між собою сталевим дротом.

 7. Готовий каркас поміщають в опалубку.

 8. Далі необхідно приготувати цементний розчин. Для цього змішують 5 частин щебеню, 3 частини піску і одну частину цементу.

 9. Розчин заливається в опалубку.

Зразок фундаменту:

Знімати опалубку слід не раніше, ніж через тиждень після заливки. За спорудження теплиці можна братися через місяць від моменту зведення фундаменту.

полікарбонат

Як побудувати теплицю по Мітлайдера під полікарбонат своїми руками? Процес будівництва «американки» з полікарбонатним покриттям складається з декількох етапів:

 1. Поверх фундаменту необхідно укласти фундамент майбутнього будови, для спорудження якого використовують бруси перетином 10х10 см. Вони укладаються по периметру конструкції і з'єднуються один з одним за допомогою саморізів.

 2. Після укладання брусів варто перевірити, чи правильний вийшов прямокутник. Для цього необхідно виміряти відстань між кутами по діагоналі - якщо розміри однакові, значить все в порядку. Далі вздовж периметра підстави забиваються кілки, які з'єднуються брусами за допомогою саморізів.

 3. Здійснюється складання бічних стінок відповідно до намічених заздалегідь розмірами. Деталі стін з'єднують між собою також за допомогою саморізів.

 4. Наступний крок - спорудження торцевих стін, відстань між стійками яких має становити 0, 7 м. Для монтажу стінок використовується брус перерізом 75х50 см.

 5. Виконується збірка дверного каркаса.

 6. На дверну раму встановлюються петлі.

 7. Далі виконується монтаж вікон. У теплиці по Мітлайдера віконна рама має кут нахилу ідентичний нахилу покрівельного ската, який становить 30 градусів. Наявність двох вікон - цілком підходящий варіант для такої конструкції.

Фото теплиці по Мітлайдера: схема-креслення, розрахунки.

Заключний етап монтажу каркасу - спорудження даху. Для цього знадобляться наступні матеріали:

 • 5 балок довжиною 1, 9 метра;

 • 5 брусів, які будуть використовуватися в якості опор, довжиною 32, 7 см. Кути брусків повинні бути зрізані;

 • 5 трикутних клинів з рівними сторонами по 0, 5 м. Для їх виготовлення слід використовувати фанеру товщиною 0, 7 см.

За допомогою цих матеріалів здійснюється складання п'яти кроквяних конструкцій. Відстань від однієї крайньої точки до іншої має становити 240 см. Далі за допомогою цвяхів кріпляться клини.

Готові споруди монтують зверху стін. Спочатку бічні елементи, а потім інші, при цьому відстань між ними має бути однаковим. Встановлені конструкції кріпляться за допомогою шурупів.

Далі на самому верху під покрівлею необхідно встановити брус перерізом 75х50 мм - до нього будуть кріпитися віконні стулки. Зверху монтується допоміжна дошка. Під вікнами між кроквами слід закріпити кілька коротких брусків.

Дерев'яні деталі споруди, які будуть контактувати з вологою землею, слід покрити оліфою, яка зробить матеріал більш стійким до руйнування.

Після того, як каркас готовий, можна приступати до покриття. При монтажі полікарбонату варто дотримуватися деяких правил:

 • отвори під саморізи найкраще просвердлити заздалегідь. При цьому товщина свердла повинна перевищувати діаметр отворів на 2-3 мм;

 • полікарбонатні листи не слід занадто притискати до каркасу;

 • матеріал необхідно укладати на каркас тією стороною, яка оснащена ультрафіолетовим захистом. Як правило, вона має блакитний відтінок через наявність захисної мембрани.

Теплиця по Мітлайдера - відмінний варіант для присадибної ділянки.

Особливості конструкції позитивно впливають на життєдіяльність рослин, забезпечуючи їм здорове зростання, що дозволяє розраховувати на збір рясного врожаю в кінці дачного сезону.

Схожі Статті