Надійно як середньовічні обладунки! Краплі Стронгхолд для кішок від бліх та інших паразитів, ціна і інструкція із застосування

Вибираючи антипаразитарний засіб для кішки, ми керуємося відомостями про виробника, відгуками, рекомендаціями лікаря.

І, звичайно, звертаємо увагу на діючу речовину і коло проблем, з якими воно справляється.

Саме останній параметр об'єктивно виділяє Стронгхолд серед інших засобів від зовнішніх і внутрішніх паразитів: тільки у селамектіна немає агрохімічних аналогів. Він застосовується виключно в ветеринарії.

З ким боремося

Навіть повністю поклавшись на рада ветеринара, перед візитом до нього корисно запастися мінімальними знаннями про винуватців нашого занепокоєння.

Ектопаразит - слово складне. Екто - значить «зовнішній». З другою частиною - все зрозуміло: що живе за чужий рахунок. Ендопаразити, навпаки, шкодять зсередини.

Особлива неприємність в тому, що перші можуть грати роль господаря для других. І було б це їх особистою проблемою, якби не тимчасовість цього співіснування: паразит зовнішній лише проміжний господар паразита внутрішньому.

ектопаразити кішок

На кішках паразитують комахи (блохи) і павукоподібні (кліщі).

Вони не тільки харчуються тканинами кішки, але і стають причиною захворювань:

 • викликають хворобу (кліщі - вушну коросту);
 • переносять збудників: і інфекційних, і паразитарних (блохи - чуму, гельмінтів).

блохи

Цікаво! Блохи так старанно пристосовувалися до ектопаразітізму, що пожертвували крилами - вони «вдруге безкрилі».

Той вид звичайних бліх, що вибрав господарем кішку, живе не більш двох місяців. Весь цей час вони проводять на тварину, харчуючись або просто гуляючи по шерсті.

На Кошкіній підстилці виявляються, як правило, яйця, личинки і лялечки. З них тільки личинки - їдять. Але не кішку, а розкладаються органічні частинки - шкіри, слини тварини або випорожнення дорослих бліх. Іншими словами, те, від чого ми позбавляємося, роблячи вологе прибирання квартири, стираючи і прасуючи речі, пускаючи в будинок свіже повітря і сонячне проміння.

Якщо ви помітили, що у вашої кішки з'явилися блохи, то ви повинні негайно звернутися до ветеринара і якомога швидше отримати курс лікування. Найпоширенішими препаратами, які призначає лікар в цьому випадку вважаються такі: Адвокат, Адвантейдж, Інспектор, Фронтлайн і Барс. Також для профілактики і боротьби з цими комахами використовуються нашийники, шампуні, краплі і народні засоби.

кліщі

Від павукоподібних паразита Sarcoptes scabiei кішка захворіє саркоптозом. Найчастіше страждає шкіра на вухах, ліктях, колінах, животі. Без лікування уражається вся поверхня тіла. Симптом, що затьмарює своїм проявом всі інші (почервоніння, лущення та ін.) - дуже сильний свербіж.

Кліщ Otodectos cynotis викликає вушну коросту або otodectosis. Він не піде далі вушної раковини і слухового проходу. Крім (або замість) інтенсивного чесання вух кішки трясуть головою, труться нею про предмети. Відклавши візит до ветеринара, можна дочекатися ускладнення - хвороба дійде до мозкових оболонок, вразивши по шляху середнє і внутрішнє вухо. Тоді вже кішці буде не до чесання.

При свербінні неминуче вторинне інфікування шкіри (наприклад, стафілококами).

Важливо! Діагностує інвазію тільки лікар в лабораторних умовах. Відвезти тварину до ветклініки слід якомога раніше.

Наслідки зараження кішки ектопаразитами:

 • укуси викликають дерматити;
 • расчеси інфікуються, викликаючи все більше сильне свербіння і нові зараження;
 • організму кішки передаються гельмінти.

ендопаразити кішок

Це круглі черв'яки, інакше - нематоди. Присутність їх в організмі називається гельмінтозом.

Котів і собак вибирає Ancylostoma, викликаючи анкилостомоз. В організм проникають личинки: через рот, шкіру або плаценту матері. Місцем життя вибирають кишечник, раціоном - кров господаря. Симптоми інвазії місцеві і загальні: від порушень функцій кишечника до сильного недокрів'я і загальної слабкості.

Цікаво! Один гельмінт випиває до 0, 2 мл крові на добу.

Шкода кішці анкілостоми наносять «по всіх фронтах»:

 • на впровадження личинки шкіра і підшкірна клітковина реагують кропив'янку;
 • міграція в організмі викликає захворювання тканин;
 • дорослий гельмінт травмує стінки кишечника (до освіти кровоточивих ранок);
 • продукти життєдіяльності паразитів викликають інтоксикацію організму.

Личинки токсокар потрапляють в організм господаря через рот. Симптоми - ті ж, плюс часта блювота, іноді - ознаки бронхопневмонії, епілептична судома.

А ось дирофіляріоз передається комахами, найчастіше комарами, в тому числі «підвальними». Рідше переносниками збудника виявляються кліщі, гедзі, воші і блохи.

Наслідки серйозні: звужуються просвіти кровоносних судин, перероджується м'язова тканина, страждають дихальна система (проявляється слабким сухим кашлем) і печінку.

Важливо! Якщо дірофілярій в організмі трохи, хвороба протікає безсимптомно. Тому профілактика дирофіляріозу важлива подвійно.

Виявляється аналізом крові і за клінічними ознаками.

Лікування і профілактика Стронгхолд

Від всіх перерахованих вище хвороб лікує і захищає активний компонент крапель від бліх, вушних і коростявих кліщів, гельмінтів для кішок Строгхолд - селамектін. Іксодові кліщі в цей список не потрапили. Але для кішки, що живе лише в квартирі, ймовірність з ними зустрітися дуже невелика.

У разі дирофіляріозу Стронгхолд - профілактичний препарат. Терміни його щомісячного застосування встановить лікар, знаючи про наявність і періоді активності збудника в регіоні.

Гельмінтоз лікують в один прийом, профилактируют - щомісяця.

У разі отодектоза без ускладнень також досить одноразової обробки - попередньо очищеного вуха.

Зверніть увагу:

 • закопувати в вухо, як вушні краплі, Стронгхолд не можна;
 • а якщо почався отит, спочатку доведеться його вилікувати.
Увага! Призначити одночасний прийом різних ліків може тільки лікар! А «одночасність» може обчислюватися не днями, а тижнями.

Необхідність застосувати краплі повторно (після закінчення місяця) також визначить ветеринар.

Лікування корости вимагає дворазового нанесення крапель з місячним проміжком, а профілактичний режим звичний - раз на місяць.

Селамектін добре всмоктується з місця нанесення (між лопатками, на суху шкіру) і дію його зберігає місяць; в рекомендованих дозах добре переноситься тваринами, в тому числі вагітним і годуючим самками.

Випускаються краплі в піпетках різних обсягів для двох «вагових категорій» кішок, а обсяг для важкоатлетів дві піпетки різних дозувань.

Продається Стронгхолд без рецепта, в коробочках з 3 пипетками однакового обсягу і докладною інструкцією.

Продавці умовно відносять його до категорії «краплі від бліх (і кліщів) для кішок», «інсектицидні препарати для кішок». Середня вартість упаковки піпеток по 0, 25 мл - приблизно 1300 р., По 075 мл - 1500 р. Одну піпетку (в роздробі) можна купити трохи дорожче, ніж третину ціни комплекту. Відповідно ціна на одну піпетку від 400 до 500 рублів.

Годен Стронгхолд 3 роки, зберігатися повинен в темному сухому місці при температурі 3-30 градусів.

Також ви можете ознайомитися з іншими засобами від бліх на нашому сайті і вибрати відповідне для вашого вихованця. Шампуні, нашийники, Чистотіл, Барс, Фронтлайн, Інспектор, Адвантейдж, Адвокат.

Всі паразити бояться:

 1. Регулярну дегельмінтизацію: раз в квартал (вагітних кішок і кошенят в період вигодовування - за призначенням лікаря).
 2. Гігієни.
 3. Щоденного вологого прибирання будинку, провітрювання, санації.
 4. Прання, в т. Ч. Високотемпературної, і своєчасної заміни лежаків, будиночків, іграшок.
 5. «Карантину» для нового вихованця, якщо він прийшов з вулиці або з незнайомої сім'ї.
 6. Уваги до кішці - оглядів, обмацування, причісування, спостереження за поведінкою, підтримки імунітету. І, звичайно, відвідувань ветеринарного лікаря: при недугах, сумнівах і для профілактики.

У висновку пропонуємо вам переглянути відео з інструкцією як застосовувати краплі Стронгхолд:

Схожі Статті