Надзвичайний томат «Золоте руно»: опис сорту, його характеристики та особливості вирощування

Для садівників люблять вирощувати незвичайні помідори на своїх грядках буде цікавий томат Золоте руно. З ряду відомих томатів його виділяє незвичайний колір і оригінальна форма плодів.

Внесений до Держреєстру по Росії і рекомендований для вирощування в теплицях, парниках, плівкових укриттях і відкритих ґрунтах.

У нашій статті ми підготували для вас повний опис цього сорту, його характеристики. Також ви знайдете тут все про особливості агротехніки, хвороби та шкідників.

Томати Золоте руно: опис сорту

Назва сортуЗолоте руно
Загальний описРанньостиглий, детермінантний сорт томатів для вирощування в теплицях і відкритому грунті.
ОригінаторРосія
термін дозрівання88-95 днів
формаПлоди подовжено-овальні, з невеликим характерним носиком, з невеликим поглибленням у плодоніжки
колірЖовто-оранжевий
Середня маса томатів85-110 грам
застосуваннятомати універсальні
урожайність сорту8-9 кг з кв.метрів
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до більшості захворювань

Кущ рослини детермінантного типу. На відкритих грядках росте до 40-50 сантиметрів, при вирощуванні в теплиці може бути трохи вище, до 60 сантиметрів. Про індетермінантні сорти читайте тут. Це ранньостиглий сорт за термінами дозрівання. Від посадки насіння на розсаду до збору перших дозрівають помідор проходить 88-95 днів.

Рослина з потужним стеблом, середньою кількістю дрібних листя зеленого кольору, звичайної для томатів форми, не вимагає видалення пасинків, не потребує підв'язування до опори. Сорт стійкий до вірусу тютюнової мозаїки, а також основного комплексу хвороб томатів.

Країна виведення сорту - Росія. Форма плодів подовжено - овальна, з невеликим характерним носиком, з невеликим поглибленням у плодоніжки. Несозревшіе томати зелені, дозрілі насиченого жовто - оранжевого відтінку. Середня маса 85-100 грамів, при вирощуванні на захищених грунтах до 110 грамів.

Порівняти вага плодів з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Золоте руно85-110 грам
малинове Віконті300-450 грам
Катя120-130 грам
Цар дзвіндо 800 грам
кристал30-140 грам
Червона стріла70-130 грам
Фатіма300-400 грам
Верлиока80-100 грам
вибух120-260 грам
Каспар80-120 грам

Застосування універсальне, хороший смак в салатах, цінуються за рівний розмір при цільноплідного засолюванні. Середня врожайність 1, 3-1, 5 кілограма з куща, 8, 0-9, 0 кілограмів при висадці 6-7 рослин з квадратного метра. Томати мають відмінний товарний вигляд, хороше збереження при перевезенні.

Порівняти врожайність сорту з іншими якнайнижче в таблиці:

Назва сортуврожайність
Золоте руно8-9 кг з кв.метрів
Сила-силенна12-15 кг з кв.метрів
Яблука на снігу2, 5 кг з куща
рання любов2 кг з куща
Самарадо 6 кг з кв.метрів
Подсінское диво11-13 кг з кв.метрів
барон6-8 кг з куща
Яблунька Росії3-5 кг з куща
Журавлина в цукрі2, 6-2, 8 кг з кв.метрів
Валентина10-12 кг з куща

Читайте також на нашому сайті: Як отримати шикарний урожай томатів у відкритому грунті? Як вирощувати смачні помідори круглий рік в теплицях?

Які сорти володіють високим імунітетом і хорошою врожайністю? Які тонкощі вирощування ранніх сортів повинен знати кожен городник?

фото

На фото представлений томат Золоте руно

Гідності й недоліки

Серед достоїнств сорту слід зазначити:

 • компактний кущ;
 • стійкість до захворювань томатів;
 • універсальність застосування, рівний розмір плодів;
 • невимогливість пасинкування і підв'язки куща.

За відгуками, отриманими від городників вирощували помідори Золоте руно, істотних недоліків не виявлено.

особливості вирощування

Посадка насіння для отримання розсади проводиться на початку квітня, при цьому необхідно враховувати скоростиглість сорту, а також погодні умови регіону вирощування помідор. Для цього можна використовувати спеціальні міні-теплиці і стимулятори росту. У фазі 1-2 листків проводиться пікіровка сіянців, поєднана з підгодівлею мінеральними добривами.

В якості добрив також можна використовувати:

 • Органіку.
 • Дріжджі.
 • Йод.
 • Перекис водню.
 • Нашатирний спирт.
 • Борну кислоту.
 • Золу.

Перенесення розсади на заздалегідь підготовлені гряди проводять після досягнення сіянцями віку 55-58 днів, при 5-7 листках з квітучої першої пензлем. В процесі подальшого зростання необхідно 1-2 підгодівлі комплексним добривом, полив теплою водою, видалення бур'янів і мульчування, регулярне розпушування землі в лунках.

Читайте також на нашому сайті: Які види грунту використовують для посадки томатів? Яка грунт підходить для розсади, а яка для дорослих рослин?

Як правильно підготувати грунт в теплиці до посадки навесні? І які добрива для томатів варто використовувати?

Хвороби і шкідники

Цей сорт стійкий до більшості захворювань, але кожному городникові не завадить мати інформацію про найпоширеніші з них і методах боротьби. Читайте корисні статті про:

 • Альтернаріоз.
 • Фузаріоз.
 • Вертіціллез.
 • Фітофтороз і захист від нього.
 • Сортів не хворіють фітофторою.

Що стосується шкідників, то найпоширенішими є колорадські жуки, попелиці, трипси, павутинний кліщ. Чи не меншої шкоди завдають посадкам і слимаки. У боротьбі з ними допоможуть інсектициди.

Дотримуючись нескладних правил догляду, ви отримаєте непоганий урожай помідорів незвичайного виду і гарного смаку. Високу оцінку сорт отримав за стійкість до захворювань, відмінний товарний вигляд плодів.

Схожі Статті