Найефективніші засоби від тарганів в квартирі: короткий опис, характеристики, ціни

Вже не одне століття люди всіляко намагаються позбавити своє житло від небезпечних комах - тарганів.

Останнім часом з'явилося чимало всіляких препаратів: гелі, аерозолі, порошки, крейда. Які ж засоби від тарганів кращі в своїй справі?

Сьогодні говоримо про кошти від тарганів: ефективні гелі, кращі аерозолі та спреї, як їх застосовувати?

Кращі засоби для боротьби з тарганами

Хімікатів для позбавлення від цих всюдисущих комах дуже багато. Їх можна розділити на кілька груп:

 • аерозольні спреї (Дихлофос, Комбат, Глобол, Рейд, Тетрікс, Кат, Раптор, Чистий дім, Байгон, Сінузан);
 • водні суспензії (Доброхім Мікро, Гет, Доброхім ФОС, Лямбда Зона, Кукарача);
 • гелі та пасти (Раптор, Глобал, Чистий дім, Дохлокс, ФАС, Штурм, Кілер, Ліквідатор);
 • пастки (Комбат, Чистий дім, Рейд, Раптор, Глобол, Форсайт);
 • крейда (Чистий дім, Машенька, Домовик, Титанік, Торнадо);
 • порошки (Пиретрум, Борна кислота - знамените народний засіб, Регент, Чистий дім, Карбофос).

Найбільш дієвими є спреї, пастки, суспензії і гелі.

Аерозолі застосовують в тому випадку, якщо тарганів в квартирі багато, а позбутися від них треба швидко. Діють вони майже миттєво, але недовго.

Пасти і суспензії також можна використовувати при великій кількості прусаків.

Працювати вони починають не відразу (дня через 3-4), але ефективність таких препаратів зберігається досить тривалий час.

Найефективніші засоби від тарганів в квартирі

Раптор випускається у формі спрею, пасти або пасток, і вважається перевіреним, ефективним засобом від тарганів, хороша вартість одного балона аерозолю 120-140 руб додає йому шанувальників. Обробку слід проводити у відсутності людей і домашніх улюбленців, обов'язково дотримуватися всіх необхідних заходів обережності, відкрити вікна і двері.

Обробляти треба не тільки підлоги, плінтуса і стіни, але і всі меблі, килими, фіранки. Раптор-спрей знищує паразитів дуже швидко, але діє недовго. Тому необхідна повторна обробка.

Паста Раптор володіє сильним отруйною дією, ефективна отрута від тарганів. Наноситься крапельно, в місцях частого появи комах. Через місяць буде потрібно повторна обробка. Середня вартість - 260-300 р.

Пастки підійдуть тільки в разі невеликої кількості прусаків в квартирі. Принцип дії полягає в отруєної приманки, що знаходиться всередині спеціальної пластмасової шайби з отворами. Кілька комах, що потрапили в таку пастку, розносять отруйна речовина по всьому приміщенню і отруюють своїх родичів.

Такі пристосування абсолютно безпечні і нетоксичні. Щоб гарантовано позбутися неприємного сусідства, треба поєднувати приманки з іншими інсектицидами. Але ефекту доведеться чекати довго. Ціна становить 240-250 р. за упаковку з 6 шт.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Деякі види вусатих можуть заподіяти фізичну шкоду людині, наприклад, залізти в вухо або ніс. А чорні таргани і зовсім можуть покусати вас.

Дихлофос - старий, перевірений часом хімікат. Через сильний неприємного запаху і високу токсичність зараз майже не використовується.

Забійне засіб від тарганів, але діє недовго і викликає звикання у комах. Найдешевший інсектицид, не дорожче 70 р. за балон.

Гет, мабуть, найпоширеніший хімікат. Потужний засіб від тарганів. Є аналогом відомої марки гетто (Gett), знятої з виробництва. Випускається у вигляді суспензії, і дуже часто підробляється. Флакон Гет розчиняють в літрі води і обробляють приміщення.

Безпечний для людей і тварин, гарантовано знищує всіх комах і перешкоджає їх повторної появи. Має тривалу дію, при цьому коштує дорого. Одна пляшка (100 мл) обійдеться в 750-850 р.

Одне з найновіших і сучасних засобів з високою ефективністю - Лямбда Зона. Ця суспензія мало токсична і позбавляє від шкідників швидко і надовго. Вартість флакона (50 мл) 700 р.

Глобол вважається чи не найкращим засобом від тарганів в домашніх умовах і самим сильнодіючою отруйною речовиною. Буває у формі аерозолю, пасти і приманок. Паста наноситься невеликими горошинками в місцях скупчення шкідників. Діє дуже швидко, отруйний, не викликає звикання у паразитів. Уже через 14-20 днів вони повністю зникають. Ціна тюбика (75 гр) становить близько 300 р.

Увага! Глобол найбільш часто підробляють. Слід уважно оглянути упаковку. Препарат виготовляється тільки в Німеччині. Написи на будь-якому іншому мовою і відсутність круглого голограми свідчать про фальсифікат.

Спрей Глобол не токсичний, його можна застосовувати навіть в будинку, де є маленькі діти. Обов'язковою умовою буде тільки відсутність людей під час обробки і 1-2 години після неї. Потім квартиру ретельно провітрюють і все. Прусаки зникнуть дуже швидко.

Принади можна використовувати тільки як профілактичний метод, коли таргани вже знищені.

Багато хороших відгуків заслужив гель Дохлокс і по праву вважається найкращим засобом від тарганів в домашніх умовах. Він мало токсичний для людини, а діяти починає вже через 6-8 годин.

Єдиним недоліком можна назвати те, що він викликає звикання у шкідників і швидко втрачає свою ефективність. Тому краще чергувати Дохлокс з іншими хімікатами. Ціна на препарат не перевищує 45 р. за 20 мл.

Комбат теж непогано зарекомендував себе в боротьбі з прусаками. Буває у формі спрею і пасток. Аерозольні препарати випускаються під трьома назвами: Суперспрей, Мультіспрей і Суперспрей Плюс. Вони застосовуються проти будь-яких повзаючих комах, однак володіють сильним токсичною дією на людину.

Справляється з тарганами непогано, але діє дуже недовго. Вартість Комбат Суперспрей близько 160 р, а Мультіспрей обійдеться трохи дорожче - 220 р.

Важливо! Аерозольними інсектицидами, навіть найбезпечнішими, не можна обробляти іграшки, постільну білизну, одяг і посуд.

Принади Комбат працюють так само, як і Раптор. Вони не мають неприємного запаху, безпечні і володіють тривалим впливом. Вартість упаковки з 4 шт становить 160-180 р.

З російських новинок найбільш дієвими і потужними можна назвати суспензії Доброхім Мікро і Доброхім ФОС. Діючою речовиною в Доброхім Мікро є хлорпирифос, а в ФОС - фентіон. Це малотоксичні для людини пестициди володіють сильним і довготривалим дією.

Паразити почнуть масово гинути вже через тиждень після обробки. Потрібно повторна обробка через 3-4 місяці. Вартість Доброхім Мікро становить близько 700 р. за 50 мл, ФОС - 350 р.

Торгова марка Чистий дім випускає весь спектр препаратів для боротьби з тарганами: спрей, порошок, крейда, гель і приманки. Всі вони прекрасно справляються зі своїм завданням. Найнебезпечнішим і отруйним для людини є спрей. Комахи гинуть відразу після обробки приміщення.

Гель менш токсичний і діє довше. Порошок, крейда і приманки використовують при невеликій кількості паразитів.

Для більшої ефективності їх можна поєднувати зі спреєм. Ціна препаратів: гель 50 р / 35 мл, спрей 250 р / 400 мл, порошок 20-25 р / 50 гр, крейда 10-12 р / 20 гр, пастки 85-90 р / 6 шт.

Найбільш сильнодіючими професійними засобами від тарганів вважаються аерозолі Сінузан і Тетрікс. Вони дуже токсичні, мають різкий неприємний запах. У вільному продажу не зустрічаються. Ними користуються тільки фахівці-дезінсектор. Самостійно користуватися такими отрутами досить небезпечно. Але з їх допомогою про Прусак можна буде забути назавжди.

Крейда Машенька, Торнадо і ін. Дуже зручні у використанні, абсолютно безпечні для людей і тварин, не мають запаху, коштують недорого. До недоліків можна віднести те, що працюють вони тільки за наявності невеликої кількості шкідників і ефективність від них зберігається недовго.

Довідка! Перед застосуванням будь-пасти або суспензії необхідно зробити ретельне вологе прибирання.

Рейтинг засобів без запаху

Засоби від тарганів в квартирі - кращі марки без неприємного запаху:

 • Чистий дім (вся лінія);
 • будь-які дрібні і пастки;
 • Дохлокс;
 • гет;
 • Глобол;
 • рейд;
 • Лямбда Зона;
 • Раптор (всі кошти);
 • Аерозоль Комбат має приємний запах м'яти або лимона.

Всі ці інсектициди довели свою силу і дієвість на практиці. Важливо пам'ятати, що невелика кількість тарганів цілком можна вивести за допомогою крейди, порошків, приманок і народних методів. Якщо ж шкідників багато, то допомогти можуть тільки спреї, гелі та суспензії.

Отже, ми розглянули всі можливі засоби від тарганів в квартирі: хороших і перевірених виробників, коротко описали найпопулярніші з них. Відповіли на запитання чим краще труїти тарганів в квартирі?

Схожі Статті