Найкращі сорти капусти: квасимо, зберігаємо, вирощуємо, готуємо!

Одним з основних російських овочів по праву вважається капуста. Для росту їй не потрібно багато добрив і тепла, а врожайність у неї дуже велика.

Ця рослина потребує тільки у волозі і прохолоді, так що середня смуга ідеально підходить для вирощування.

У цій статті поговоримо про кращих сортах капусти для зберігання і засолювання. Розберемося з їх особливостями і відмінностями.

Також ви можете подивитися корисне і цікаве відео на дану тему.

критерії вибору

Перед тим, як відправити капусту на тривале зберігання, необхідно враховувати кілька важливих факторів. Для цього всі види розбиті на групи:

  • Ранні сорти капусти дозрівають вже в травні, і можна засіяти насіння і посадити ще один урожай, який дозріє в серпні. Якщо говорити про мінуси таких сортів, то зберігати ранню капусту можна і використовувати в їжу її слід відразу після дозрівання, частіше в салати.
  • Середньоранні та середньопізні сорти - це зазвичай високоврожайні з хорошими смаковими якостями. Зберігається такий овоч 6-8 місяців і, найчастіше, використовується саме для подальшої переробки (засолювання).
  • Пізня капуста - крупнокочанние і високоврожайні сорти для тривалого зберігання. Якості таких овочів не тільки відмінно зберігаються під час тривалого періоду зберігання, а й дозволяють накопичити мінеральні речовини і вітаміни до весни.
УВАГА: При виборі сорту для зберігання зверніть увагу на головку овоча, яка повинна бути велика, без тріщин і досить щільна.

Овоч має бути білим, без зеленого листя. Саме білі листя містять багато цукру, який потрібен для бродіння при засолюванні. Вибирайте середні або пізні види, якщо плануєте солити капусту на зиму.

Які найкращі

Для зберігання

Якщо говорити про тривалому зберіганні овочів в свіжому вигляді, то для цієї мети ідеально підходять найкращі сорти капусти: Мара, Валентина, Колобок і Агресор.

Мара

Вид, стійкий до накопичення радіонуклідів і нітратів. Ця капуста прекрасно зберігається і має гарну транспортабельність. Качани в середньому досягають трьох кілограм і мають відмінний насичений смак.

Валентина

Зберігає товарний вигляд і смакові якості до наступного сезону. Крім того, сорт стійкий до сірої гнилі та фузаріозу.

Дивіться відео про особливості сорти капусти «Валентина»:

Колобок

Овоч цього виду має прекрасний імунітет і толерантний до таких поширених захворювань, як трипс і некроз. Товарний вигляд і смакові якості сорт Колобок зберігає до десяти місяців.

агресор

Цей среднепоздний гібрид порадує городників мінімальним відходом при вирощуванні. Крім того, овоч цього виду стійкий до трипсу і фузаріозу, а качан капусти досягає ваги в 5 кг.

Дивіться відео про сорт капусти для зберігання «Агресор»:

для засолювання

Які сорти краще садити для засолювання? Найчастіше для маринування використовують середньостиглі типи капусти. Найкраще для квашення підходять такі види овочів, як Слава, Цукрова королева і Мегатон.

слава

Круглі світло-зелені головки овоча досягають 3-5 кг ваги. Основною перевагою Слави є її смак, але при цьому зберігання не перевищує двох місяців. Цей рід капусти вважається найкращим для маринування.

цукрова королева

Щільні зелені головки цього сорту досягають чотирьох кілограм. Зберігається така капуста 3-4 місяці і використовується як в свіжому вигляді, так і для засолювання.

Мегатон

Хороший імунітет цього сорту дозволяє капусті протистояти більшості хвороб і навіть комах. Це дуже великий клас і його качани досягають 15 кг ваги. Зберігання не перевищує півроку, але за рахунок великих качанів Мегатон відмінно підходить для засолювання.

Дивіться відео про капусту для засолювання сорти «Мегатон»:

Для приготовлення

Як вживання в їжу хороші ранньостиглі сорти вилка. Наприклад, такі як Козачок, Тобія і Червнева.

Козачок

Прекрасна скоростиглість качана дозволяє вживати капусту в їжу вже через 45-55 днів після висадки розсади. Невеликі качани визрівають до 1, 5 кг. При цьому вилок відмінно протистоїть таким хворобам, як чорна ніжка і слизистий бактеріоз. Ніжний смак і хрусткі листя підходять для вживання в свіжому вигляді.

Тобія

Округлі качани темно-зеленого кольору досягають 7 кг. Ця капуста має міцну кореневу систему, так що навіть при мізерному поливі качани не буде розтріскуватися. Смакові і товарні якості цей сорт зберігає до півроку.

Червнева

Починати вирощувати цей клас можна вже на початку травня. Овочі цього виду мають хороші смакові якості і використовуються для приготування різних страв.

врожайні

Якщо говорити про врожайність, то тут слід виділити такі види, як Золотий гектар, Подарунок і Червнева.

Золотий гектар

Врожайність цього типу капусти становить 5-8 кг на метр квадратний. Крім цього сорт вкрай стійкий до посухи. На відміну від інших видів вилка, у цього щільні качани, які можуть довго зберігатися.

Дивіться відео про капусту врожайного сорту «Золотий гектар»:

подарунок

Подарунок - ранньостиглий сорт з врожайністю до десяти кілограм з квадратного метра. Незважаючи на хорошу врожайність, плоди цієї породи зберігаються не довго і їх слід відразу вживати в їжу.

За простоті вирощування

Що стосується простоти вирощування, то тут можна відзначити такі сорти, як Капоралі F1, Колобок і Бірючекутская138 (докладніше про сортах, придатних для вирощування у відкритому грунті, ми розповідали тут).

Капоралі F1

Володіє дуже високою стійкістю до спеки і посухи, тому вирощувати його досить просто. Крім того, цей вид капусти відмінно протистоїть фузаріозу і швидко визріває - вже через 90-100 днів після висаджування розсади.

Колобок

Цей сорт зріє 115-125 днів і має гарну врожайністю. Слід зазначити, що Колобок відмінно протистоїть слизистого бактеріозу, практично всім типам гнилей, а також фузаріозу.

Бірючекутская138

Відмінний вид капусти з хорошою врожайністю і великими качанами до п'яти кілограм вагою. Цей тип добре протистоїть бактеріозам, а також є самим жаростійким з усіх існуючих.

найбільші

Розглядаючи вилки після дозрівання, варто відзначити найбільші сорти, такі як Мегатон, Московська пізня і Слава.

Мегатон

Відмінний сорт для маринування з величезними качанами, що досягають 15 кілограм. Цей вид капусти не зберігається довго, але володіє прекрасними смаковими якостями, за що і здобув хороші відгуки у городників.

Московська пізня

Московська пізня капуста користується хорошим попитом за рахунок великих і щільних качанів. При сприятливих умовах вага овоча становить 8 кілограм.

слава

Слава - найбільш популярний вид серед всіх відомих. Така капуста ідеально підходить для засолювання через свого смаку і великих качанів, вага яких в середньому становить 5 кг.

Отже, вибір кращого сорти капусти залежить виключно від цілей, для яких ви його вибираєте. У статті ми розглянули практично всі основні види і дізналися, які з них і де краще застосовувати.

Схожі Статті