Найстаріший вітчизняний сорт картоплі «Лорх» фото і характеристики

Через величезної популярності цього смачного і корисного коренеплоду, сортів картоплі, що виводяться селекціонерами, стає все більше і більше. Вони намагаються поліпшити його природні якості, і дуже часто їм це вдається. З іншого боку, велика кількість видів картоплі може лише заплутати ще не визначився господаря.

Тому якщо ви шукаєте сорт, перевірений часом і багатьма поколіннями городників, то вам обов'язково варто звернути увагу на Лорха. А ми в цій статті викладемо вам опис цього сорту, познайомимо вас з особливостями його агротехніки, розповімо про схильність до захворювань і схильність до нападу шкідників.

Картопля Лорха: опис сорту

Назва сортуЛорха
Загальна характеристикасередньопізній сорт універсального призначення середньої врожайності з відмінними смаковими якостями
період дозрівання110-120 днів
вміст крохмалю15-20%
Маса товарних бульб90-120 гр
Кількість бульб у кущі9-11
врожайність250-350 ц / га
споживчі якостіхороший смак, розсипчаста м'якоть, що не темніють при варінні, добре підходить для переробки на крохмаль
лежкость88-92%
колір шкіркижовтий
колір м'якотібілий
Перевага регіони вирощуванняПівнічно-Західний, Центральний, Волго-В'ятський, Центрально-Чорноземний, Північно-Кавказький, Середньоволзький, Ніжневолжскій, Уральський і Західно-Сибірський
Стійкість до захворюваньсприйнятливий до раку картоплі, нематоди та парші звичайної, помірно стійкий до фітофторозу
особливості вирощуванняпогано переносить високі температури і нестача вологи
ОригінаторГНУ ВНДІ картопляного господарства ім. А.Г. Лорха, ГНУ пензенський НІІСХ

Лорха є найстарішим вітчизняним сортом картоплі, він був виведений ще в 1922 на картопляної селекційної станції, яка нині відома як Всеросійський науково-дослідний інститут картопляного господарства. Цей сорт був створений селекціонером А. Г. Лорхен, в честь якого він і отримав свою назву. У Держреєстр включений з 1931 року. Сорти картоплі НДІ ім. Лорха: Азарт, Аспія, Барин, Бронницкий, Волошка і інші сорти.

Відноситься до середньопізніх сортів картоплі, його вегетаційний період становить 80 - 100 днів. Має столове призначення, а також годиться для переробки на крохмаль. Зміст останнього у нього може досягати 20% і вище.

У таблиці нижче ви можете бачити скільки відсотків крохмалю міститься в інших сортах картоплі і порівняти їх з даними:

Назва сортувміст крохмалю
Лорха15-20%
Гренада10-17%
Шері11-15%
Наташа11-14%
Зекура13-18%
Снігур15-16%
Тімо13-14%
весна11-15%
Моллі13-22%
велетень16-19%
Сантана13-17%

Бульби у Лорха великі, важкі і довгасті, середня маса одного товарного плоду становить 115 г. Шкірка тонка і гладка, світло-бежевого кольору. М'якоть біла і дуже смачна, в процесі приготування розсипчаста. Не має властивості темніти при термічній обробці.

Врожайність хороша, в середньому городники збирають по 25 - 35 т / га. Лежкость теж висока і тримається на позначці в 88 - 92%.

Врожайність інших сортів для порівняння представлена ​​в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Лорха250-350 ц / га
Господарочка180-380 ц / га
Ліга210-350 ц / га
Красунчик170-280 ц / га
Світанок Київськийдо 460 ц / га
боровичок200-250 ц / га
личак400-500 ц / га
американка250-420 ц / га
Коломбо220-420 ц / га
ред Фентезі260-380 ц / га

Пропонуємо вашій увазі корисну інформацію про властивості картоплі: чому небезпечний соланін і корисний сік картоплі, чи можна його їсти сирим і в чому користь паростків.

Лежкость у бульб цього сорту гідна, що допомагає при тривалому зберіганні в льохах. Очки дрібні і рідкісні.

Читайте докладніше про терміни, температуру і місця зберігання картоплі, що виникають при цьому проблеми.

А також про те, як правильно зберігати коренеплоди взимку, в овочесховищах і в умовах квартири, на балконі, в ящиках, в холодильнику і чи можна це робити в очищеному вигляді.

фото

Дивіться нижче: rартофель «Лорх» фото

Кущі у цього сорту високі і розгалужені. Листя теж густа, а самі листя великі і світло-зелені, зі слабким розтином. Віночки квіток у кущів великі і мають приємний для ока рожево-фіолетового відтінку.

Особливості

Завдяки своїм віком Лорха відмінно прижився не тільки в більшості регіонах РФ, а й у всіх сусідніх країнах. А його смакові якості і прекрасний зовнішній вигляд плодів забезпечили йому не одне десятиліття успішних продажів на багатьох ринках Європи. Крім того, не варто забувати, що його використовують і в промислових цілях для отримання крохмалю.

ВАЖЛИВО! Що до вибору області для посадки, необхідно виділити наступне: молоді посіви цієї картопляної культури не люблять занадто сильну спеку і нестачу вологи в грунті. Тому городники з південних регіонів повинні приготувати хороші умови поливу, бажано автоматизовані.

У плані вибору грунту даний сорт не дуже вибагливий, проте при нестачі калію і фосфору в ґрунті утворилися плоди можуть мати менш привабливий вигляд. Деякі городники також вважають за краще розрізати свій посадковий матеріал для збільшення його кількості. І якщо окремі сорти можуть пережити цю процедуру з мінімальними втратами, то у випадку з Лорхен якість і обсяги врожаю значно знизяться.

Висаджувати ваші пророщені бульби варто в ямки глибиною близько 8 см. На відміну від багатьох інших видів картоплі, бульби Лорха варто класти паростками вниз. Це стимулює формування більш розлогих кущів, які, відповідно, матимуть більш хороше освітлення. Згодом вашим рослинам потрібно забезпечити обов'язкові підгодівлі, найкраще тут підійдуть азотні добрива, які можна застосовувати вже на стадії вегетації.

Читайте докладніше про те, чим підживити картоплю, які добрива найкращі і чому фахівці рекомендують використання мінеральних. А також коли і як вносити підживлення, як правильно це робити при посадці.

В цілому агротехнічні прийоми при вирощуванні цього сорту використовуються стандартні - підгортання, боротьба з бур'янами, мульчування при необхідності і бажанні, полив.

Якщо ви не впевнені чи потрібно підгортання картоплі, відповідь на це питання ви знайдете в статті нашого сайту.

А також дізнаєтеся які пристосування можна використовувати для підгортання, ніж ручне відрізняється від механізованого, чи можна отримати хороший урожай без прополки і підгортання.

Захворювання і шкідники

фітофтороз

Мабуть завдяки своєму зросту Лорха придбав значну імунну систему, яка забезпечує йому опір майже до всіх хвороб і шкідників.

Так, він має відмінний захист від: вірусних захворювань, фітофторозу, іржі, бактеріозу, альтернаріозу, вертіціллезу, фузаріозу. Пролом у захисті можуть знайти тільки 2 захворювання: парша і рак.

Рак картоплі дуже небезпечний і може вражати не тільки саму картоплю, а й грунт навколо неї. Тому якщо ваші рослини їм все ж захворіли, то все уражені кущі слід негайно спалювати.

Також в цьому випадку необхідно буде провести правильна сівозміна. Тобто включити в нього просапні культури, які позбавлять ваш грунт від раку на термін до 6 років. З хімічних засобів захисту тут може допомогти обробка посадкових бульб суспензією фундазола або суспензією Беном.

У боротьбі з паршею, знову ж таки, допоможе дотримання сівозміни і використання здорового посадкового матеріалу. Крім того, сидерати значно заважають розвитку хвороби. Що до хімічних засобів, то вкрай корисним виявиться триходермин. Їм можна протравливать як бульби, так і саму грунт.

На даному відео Ви можете подивитися різні способи боротьби з паршею:

Якщо говорити про шкідників, то найчастіше городникам доводиться боротися проти колорадського жука і його личинок, Медведков, проволочником, картопляної міллю.

Пропонуємо вам ознайомитися з матеріалами про найефективніших заходи:

 1. Як позбутися від дротяників в вашому городі.
 2. Знищуємо медведку за допомогою хімії та народними методами.
 3. Що допоможе проти картопляної молі: частина 1 і частина 2.
 4. У боротьбі з колорадським всі засоби хороші - народні і хімічні:
  • Актара.
  • Регент.
  • Престиж.
  • Корадо.

Лорха не дарма залишається популярним сортом картоплі навіть через 80 років після його створення. Велика врожайність, стійкість до багатьох захворюванням і застосування в промислових цілях ще довгий час будуть робити цей сорт затребуваним. А якщо щось є затребуваним, то значить воно як мінімум заслуговує сил, що витрачаються на його вирощування.

Також пропонуємо познайомитися з іншими способами вирощування картоплі, наприклад, з голландськими технологіями. А також дізнатися всі тонкощі роботи з ранніми сортами, методами вирощування під соломою, з насіння, в мішках, в ящиках і в бочках.

А в таблиці нижче ви знайдете посилання на сорти картоплі з різними термінами дозрівання, представлені на нашому сайті:

середньостиглісередньопізнісередньоранні
велетеньмелодіяінноватор
ТосканаМаргаритаКрасунчик
ЯнкаАлладінамериканка
Бузковий туманКуражкрона
АжурКрасаманіфест
ДезіреМіледіЄлизавета
СантанаЛимонкаВега

Схожі Статті