Навесні, влітку, восени або може взимку? Коли потрібно садити шпинат в різних куточках Росії?

Шпинат досить стійкий до перепадів температур, тому його вирощують навесні, влітку і восени. Уже при 4-5⁰С насіння дають сходи.

Культура досить невибаглива і популярна серед городників, так як різноманітність видів дозволяє вибрати сорт, що підходить під певні умови. Про те, коли ж садити рослина і який сорт краще підходить для певної пори року, ми розповімо в нашій статті.

Цей листової овоч підходить не тільки для приготування свіжих салатів, але і для супів і консервування.

Вважається, що шпинат повинен бути присутнім в раціоні здорового харчування, а також підійде тим, хто хоче схуднути.

Коли висаджувати ранні, середньостиглі та пізні сорти?

Шпинат в середній смузі і північних областях садять спираючись на погодні умови і мета вирощування. Скоростиглі сорти висаджують конвеєрним способом, щоб зібрати урожай кілька разів за сезон. Сорти з більш довгим терміном дозрівання висаджують по погоді, хоч шпинат і морозостійкий, але занадто низька температура призведе до ослаблення кореневої системи і загибелі рослини.

У Центральній Росії

У Центральній Росії погодні умови в кінці квітня дозволяють зайнятися посадкою даної культури. Скоростиглі сорти сіють з кінця квітня до кінця серпня, а середньостиглі - з середини квітня до кінця липня.

В Сибіру

У Сибіру висадку починають не раніше травневих свят. Тільки в середині травня земля прогрівається настільки, щоб насіння вдало зійшли.

на Уралі

Час посадки в цьому регіоні приблизно такий же, як і в Сибіру. Багато висаджують культуру влітку, в червні або липні, тоді урожай припадає на початок осені. Але, так як в особливо сонячну погоду рослина схильне до стрілкування і цветушности, слід вибирати види, які не піддаються цьому явищу або гібриди.

Так як шпинат невимоглива і стійке рослина, в регіонах з суворим кліматом він вирощується так само успішно, як і в центральних областях. Перша весняна посадка відбувається приблизно на місяць пізніше, і враховуються ранні похолодання восени. Принципових відмінностей при догляді і вирощуванні немає.

весна

Навесні висадку шпинату починають відразу після того, як зійде сніг. Ранні сорти висівають в березні або квітні в кілька підходів, з проміжками в 14 днів. Скоростиглі види культури дають урожай через 25-35 днів.

Що сіяти навесні?

Годри

Скоростиглий сорт, що підходить для посадки ранньою весною, сіють з початку березня, або як тільки зійде сніг. Через 2 або 3 тижні після появи паростків зрізають перші листя. Підходить тільки для відкритого грунту.

велетенський

Висаджується в березні і на початку квітня, 25 днів йде на появу сходів, через два тижні листя готові до вживання.

Віфроле

Так як цей вид стійкий до нічних заморозків, його висівають в березні. Даний сорт підходить тільки для ранньовесняного посіву.

Як облаштувати грунт?

Грунт готують з осені. Землю перекопують, удобрюють компостом або перепрів гноєм. Щоб знизити кислотність грунту бажано при перекопуванні додати трохи крейди, вапна або доломітового борошна. Перед посівом насіння замочують у воді на 1-2 дня. Це забезпечить більш швидке проростання в грунті.

Як зробити посадку насінням?

Після розбухання, насіння підсушують і висівають на грядку. Борозни рядків не повинні бути глибше 1 см, відстань між насінням - 4-5 см, а проміжок між рядками - приблизно 20-25 см. Після висадки насіння шпинату покривають тонким шаром живильного ґрунту і поливають теплою водою.

Більше інформації про те, як виростити шпинат з насіння, знайдете тут.

Як діяти влітку?

Якщо посадити шпинат в літні місяці, в залежності від терміну дозрівання, урожай, готових до вживання листків збирають восени, до настання заморозків.

літо

Влітку висаджують середньостиглі і ранньостиглі, стійкі до цвітіння види.

Матадор

При літній посадці насіння сіють в середині червня. Відомий як урожайний сорт, розетка досягає розміру 30-50 см.

жиролистих

Середньостиглий сорт, також переносить спекотні літні місяці без яскраво вираженої цветушности. Висаджують з кінця травня і до кінця серпня. Розетка середньої величини 17-28 см.

Вікторія

Пізньостиглий вид рослини. Має дрібну розетку і стійкий до цвітіння, тому період зняття врожаю досягає 30 днів. Висаджують до самого листопада, але для літнього збору врожаю насіння сіють в травні.

Новозеландський

Має високі показники врожайності. Любить тепло, світло, вологу, тому підходить для вирощування влітку. Зелена маса готова до збору через 25-35 днів після сходів. На відкритому грунті вирощують з травня і до перших заморозків.

Розробка грунту

Під час висадки рослин влітку, добрива в грунт вносять за два тижні до посіву. Для високої врожайності забезпечують постійний полив, перед посадкою землю теж зволожують. Добавка сульфату амонію стимулює швидке зростання. Насіння належить замочувати на дві доби, так само як і при весняному посіві.

Як діяти?

При посадці влітку, необхідно пам'ятати про додаткове зволоження, на відміну від весни, коли грунт просякнутий талими водами, і затіненні культури, якщо температура піднімається вище 26⁰С.

Після посіву, грядку рекомендують накривати плівкою, в умовах парника насіння проростуть легше і швидше.

Придатний восени відкритий грунт?

Восени шпинат висівають у відкритий грунт, для того щоб навесні отримати ранній урожай. Холодостійка культура цілком успішно переносити зиму під снігом. При цьому час посіву розраховують таким чином, щоб культура встигла сформувати першу розетку листя до настання стійких холодів.

Дорослі рослини дуже холодостійкі. Посів відбувається в кінці вересня, початку жовтня, в залежності від погодних умов регіону.

відповідні сорти

Спокейн

Дуже стійкий до будь-яких несприятливих умов навколишнього середовища. Один з найбільш врожайних сортів. Посадка можлива з кінця вересня до кінця березня.

Корента

Гібридний сорт, утворює велику розетку з великою кількістю листя. Добре переносить зміни клімату, висаджують у вересні.

Маріська

Чи не боїться морозу, стійкий до захворювань, невибагливий. Литися великі, соковиті, посів проводять з середини жовтня.

підготовка

Для осінньої посадки культури грунт готують навесні або влітку. Грунт глибоко перекопують, додають велику кількість органічних добрив. При відсутності перегною, мінеральні добрива теж підійдуть. Досить 15 г хлористого калію і 30 г суперфосфату.

Як сіяти?

При осінньої висадки насіння рослини не положено попередньо замочувати у воді, як при весняному посіві. Їх сіють сухими, землю після висадки утрамбовують, але не дуже сильно.

У теплицях

Щоб продовжити час збору культури, шпинат висаджують у теплиці. Для цього забезпечують хороше освітлення і обігрів, в разі сильного похолодання.

Такий спосіб підходить для регіонів з суворим кліматом.

Осінні види рослини для теплиці

бос

Скоростиглий вид, прекрасно підходить для закритого грунту. Розетка листя досягає 55-60 см в діаметрі. Стійкий до стеблування.

маркіза

Восени в теплиці висаджують у вересні. Період вегетації не більш 35 днів. У листі міститься велика кількість вітамінів.

Прима і Каста

Для теплиць також підходять гібридні сорти, типу Прима і Каста. Відрізняються високою врожайністю і стійкі до перепадів температур. Восени висаджують у вересні або жовтні.

Як підготуватися?

Грунт копає, вносять 5-6 кг перегною на 1 м² грунту, додають комплексне добриво і золу. Потім грунт трохи накочують, щоб сходи не виступали на поверхню дуже сильно, і не пересихали. Рекомендують проводити висадку культури в теплиці не пізніш кінця жовтня, інакше вона погано вкорениться.

Другий посів в теплицях роблять в січні або лютому. Час розраховують так, щоб перший урожай отримати до сильного морозу.

Що потрібно робити?

У теплиці землю поливають перед посадкою гарячою водою. Насіння заглиблюють в грунт на 2-4 см. Воду, в якій замочують насіння перед висадкою, змінюють кілька разів. Простір між рядками становить близько 50 см.

На нашому сайті ви також зможете дізнатися про те, поруч з чим потрібно садити шпинат і як правильно збирати урожай.

Чи можна вирощувати взимку?

Можлива посадка шпинату в мерзлий грунт пізньої осені. Сухі насіння поміщають в лунки, а потім покривають тирсою, листям і снігом. Після такого посіву паростки зійдуть відразу після танення снігу. Схема розташування грядок така ж, як і при весняно-літньому висаджуванні. Для такого вирощування беруть морозостійкі сорти Боа, GIANT WINTER і ін.

культивування будинку

Вирощувати шпинат на підвіконні або балконі можна цілий рік. У зимовий час потрібне додаткове освітлення, а в літній постійний полив і обприскування. Для цієї мети підійдуть як квіткові горщики, так і контейнери або дерев'яні ящики. Переважно брати ранньостиглі сорти, при цьому рослина вирощують і насінням і розсадою.

Готові грунтові суміші продаються в магазинах, потрібно вибирати суміш, яка містить торф.

Як і при посіві на відкритому грунті насіння попередньо замочують водою, і висаджують в землю на глибину 1-1, 5 см.

У домашніх умовах рослина придатне для збору врожаю не більше двох місяців, так як досить швидко випускає стрілки і починає цвісти.

Тоді листя вже не годяться в їжу. Щоб отримати хороший врожай в квартирі підходять ранньостиглі види культури. це:

  • Вірофле;
  • велетенський;
  • стоїк;
  • Годри;
  • Вікторія;
  • Індійський шпинат.

Шпинат містить масу корисних мікроелементів. Він допомагає підняти гемоглобін і впоратися з авітамінозом. Немає ніяких особливих відмінностей при вирощуванні і догляду за цією рослиною на городі, в теплиці або будинку. Крім того, культура невибаглива і витривала, тому в будь-якій широті дає високий урожай.

Схожі Статті