Неймовірно красива орхідея Мільтонія - фото, опис сортів, особливості догляду

Мільтон часто називають «повітряної» орхідеєю, так як в природних умовах вона зростає на деревах, забирає у них частину поживних речовин і отримує вологу повітряним корінням із земної атмосфери.

Рослина набула значної популярності серед квітникарів, володіє порівняльною невибагливістю і вабить своєю яскравою красою.

Дізнайтеся, які прийоми догляду слід застосовувати, щоб рослина радувало своїм здоров'ям і цвітінням.

Історія виникнення і місце проживання

У природному середовищі часто зустрічається в лісах Бразилії і Колумбії. У 1837 році англійський садівник і ботанік Джон Ліндлі описав рід багаторічних трав'янистих рослин. Типовим видом була бразильська орхідея Мільтонія блискуча.

Згодом всі подібні види були включені в рід Мільтон, але 1889 році Олександр Годефрой-Лебеф визначив, що колумбійські види за своєю будовою відмінні від видів бразильського походження, і виділив їх в самостійний рід мільтоніопсіс.

У класифікації зареєстровано понад 2000 видів мільноніопсісов під назвою Мільтонія. На сьогоднішній день до сих пір існує плутанина, так як майже всі рослини, що продаються під назвою «Мільтон», є гібридними мільтоніопсісамі.

Як виглядає?

У підставі орхідеї знаходяться помилкові цибулини (псевдобульби), які досягають 8 см в довжину і мають овальну або грушоподібної форми. Вони необхідні для запасу вологи.

Над псевдобульбамі здіймаються жорсткі листя довжиною 35-40 см, які мають темно-зелене забарвлення. З липня по жовтень з ділянки між стеблом і підставою листа розпускається довгий цветонос. Він може нести від 6 до 8 великих квітів. Бутон має округлу або зірчасті форму, який в своєму діаметрі досягає 10 см. Пелюстки мають білий, теракотовий, фіолетовий і інший забарвлення.

У чому відмінність від інших видів?

 1. Інша форма листя - вони більш довгі і вузькі, мають не тільки світло-зелений, але і сіро-зелений і іноді жовтуватий колір.
 2. Квітки завжди мають контрастною серцевиною.
 3. Мильтонии мають найприємніший аромат.

Сорти - опис і фото

білосніжна

Має квітконоси довжиною приблизно 40 см, на яких формується пухка прямостоячий кисть з 3-5 ароматними квітками. Пелюстки жовтого кольору з коричневими і великими цяточками, з гострими кінцями. Біла губа округлої форми з фіолетовим плямою. Цвіте в осінній період.

Клоуса

Має суцвіття складаються з 7-10 великих квітів тигровій забарвлення. На жовтих пелюстках є каштаново-коричневі смуги. Губа в верхній частині білого кольору, а в нижній - фіолетово-пурпурова.

Мільтоніопсіс

За формою нагадує квітку «Братки». Квітки мільтоніопсіса досягають діаметра до 12 см. Має можливі забарвлення:

 • білий;
 • рожево-білий з жовтим;
 • бузковий;
 • червоний;
 • рожевий і ін.

Листя вузькі до 45 см в довжину з насичено-зеленим забарвленням.

Реньеллі

Нагадує метелика. Виростає до 60 см у висоту. Листя має довжину до 40 см, глянцеві і мечовидні. Квітконоси прямостоящие і випускають від 3 до 7 квіток. Чашолистки і пелюстки білого кольору. Губа гітаровідний форми, яка біля основи фіолетово-пурпурного кольору, а на кінці - біла.

Мітассія

Великі зірчасті квіти, мають бузковий і пурпурний забарвлення. Починають цвітіння в осінній період. Комфорт для розвитку полягає в прохолоді.

цвітіння

Коли і як воно відбувається?

Орхідеї не цвітуть строго за розкладом. Одні можуть цвісти восени, а інші - навесні. При створенні ідеальних умов, Мільтонія може цвісти цілий рік. Це досить складний шлях, можна використовувати інший варіант: для постійного цвітіння необхідно влаштовувати орхідеї періоди спокою. Цвітіння мильтонии може тривати від 3 тижнів до 1, 5 місяців.

Догляд в цей період

Догляд за Мільтон обумовлений порою року. Наприклад, в зимовий час потрібно менше води, ніж в літній. Коли з'являються нові паростки, то необхідно здійснювати планові поливи і підживлення, забезпечувати потрібне світлом. Далі починають дозрівати паростки, які згодом перетворюються в псевдобульби. У цій фазі потрібно виключити підгодівлі і скоротити полив.

Після закінчення терміну цвітіння потрібно дати орхідеї час відпочинку, скоротивши полив. Даний період може тривати від 3 до 5 місяців.

Тут колосальний вплив надають генетичні фактори і погодні умови. Після закінчення періоду спокою з'являються нові суцвіття. Тоді відновлюють процес поливу, який залежить від температури.

Що робити, якщо не цвіте?

Необхідно виправити умови утримання:

 • Не можна допускати, щоб субстрат був пересушений або перезволожений. Мильтония вибаглива і до вологості повітря. Якщо відсоток вологості нижче 60, орхідея не тільки відмовляється цвісти, а й листя можуть зморщитися в гармошку.

  Щоб уникнути негативних наслідків, потрібно поставити горщик на піддон з мокрою галькою або обприскувати листя. Для розпилення можна додати у воду мінеральний комплекс для орхідей. При цьому концентрація добрива знижується в 2 рази.

 • Якщо є проблеми з кореневою системою, то потрібно пересадити рослину в новий грунт, попередньо видаливши всі гнилі.

Покрокова інструкція по догляду в домашніх умовах

вибір місця

Для мильтонии комфортним середовищем проживання буде місце в півтіні. Якщо місце розташування вибрано вдало, то листя будуть мати рожевий відтінок. При зменшенні інтенсивності освітлення посилюється краса забарвлення квіток.

Підготовка ґрунту і горщика

Горщик не повинен бути занадто великого розміру, інакше, рослина буде мати поганий зростання. Існує спеціальна грунт для орхідей, яку можна купити в магазині. Дозволяється приготувати грунт для посадки самостійно, для цього необхідно змішати:

 • 1 частина дрібно рубаного коріння папороті;
 • 1 частина дрібно рубаного моху;
 • 1 частина пухкої легкої дернової землі;
 • 1 частина листової землі.

температура

Оптимальна температура в приміщенні в весняно-літній період не може бути вище +20 ° C градусів, а в зимовий час - більш +18 ° C. Якщо температурний режим не годиться для комфортного життя рослини, то листові пластини починають стискатися в «гармошку», а число пагонів в рази скорочується, а ті, що залишаються, - дрібнішають і ростуть украй поволі.

Увага! Різкі коливання температур і протяги можуть негативно позначитися на рослині. Максимальна різниця між перепадами температур не може бути більше 4 градусів. Необхідно часто провітрювати приміщення, але при цьому уникати попадання протягів на орхідею.

Вологість

Мильтонии необхідна вологість близько 60-70%. Чим тепліше, тим вище повинна бути вологість повітря. Щоб її збільшити, необхідно поряд з квіткою розставити ємності з водою або наповнити рідиною піддон.

освітлення

Найкраще місце - вікно, розташоване на заході чи сході НЕ притінене деревами з вулиці. Якщо квітка ставити на жаркому південному вікні, то буде потрібно його захистити від прямих сонячних променів.

полив

Навесні і влітку - рясний, земля повинна бути весь час вологою. Взимку слід утримувати квітка практично в сухості, тобто скоротити зволоження грунту.

підживлення

У період активного росту, розвитку і цвітіння необхідно вносити спеціальні добрива для орхідей згідно з інструкцією на упаковці.

Зазвичай підгодівля проводиться раз на два тижні.

Дозволю собі розчиняти поживні речовини в воді і обприскувати листочки рослини з пульверизатора.

Якщо на рослині спостерігається велика кількість квітів, то значить, підгодівлі проводяться правильно.

пересадка

Не рекомендується пересаджувати рослину частіше, ніж 1 раз в 3-4 року. Як тільки орхідея почала цвісти, її необхідно відразу пересадити. При цьому величина молодих паростків повинна досягти 5 см.

Увага! Не слід зловживати пересадкою, так як всі представники сімейства орхідних погано переносять цю процедуру. Її необхідно проводити тільки коли коріння починають випирати з горщика або орхідея погано росте.

Як розмножити?

Вегетативним способом. Необхідно відщипнути від дорослого втечі відросток, на якому повинно знаходитися не менше 3 хибні цибулини, які садять в окремий горщик.

Хвороби і шкідники

Хвороба / шкідниксимптомиЯк лікувати
коренева гнильНа листі і на помилкових цибулинах спостерігаються чорно-коричневі плями, цвіль на повітряних коренях і відчувається сильний запах гнилі.
 1. Акуратно виймають орхідею з горщика.
 2. Гострим продезинфікованим ножем обрізають листя, коріння і псевдобульби зі слідами ушкоджень.
 3. Присипають зрізи корицею, товченою крейдою.
 4. Пересаджують рослину в чистий горщик і новий грунт, додавши в грунт гранули Гліокладіна, Триходерміну.
 5. Через 3 дні обприскують і поливають рослину 0, 2% -м розчином фундазолом.
 6. Раз в тиждень протягом 2-3 місяців замінюють воду для поливу 1% -м розчином будь-якого фунгіциду.

Результат лікування буде помітний тільки на ранній стадії розвитку захворювання. Орхідею значно постраждала від даної хвороби можна тільки викинути.

коричнева гнильСупроводжується світло-коричневими плямами на листках і псевдобульбах.
 1. Очищають заражені листя.
 2. Припудрюють зрізи товченим активованим вугіллям.
 3. Обприскують квітка і поливають грунт 2% -м розчином бордоської рідини, Хома, купрозан, Скора.
 4. Повторюють обробку фунгіцидами 3-4 рази з тижневим інтервалом.
антракнозНа листі і псевдобульбах дрібні округлі «запалі» плями темно-коричневого кольору, які пізніше набувають рожевий або жовтий наліт.
 1. Вирізують заражені частини.
 2. Обробляють зрізи протигрибковим препаратом.
 3. Протягом 4 місяців чергують при поливі звичайну воду з 1% -й розчин Бактофіта, МАНЕБ, Строби.
белокрилкаБілясті метелики, нагадують дрібну моль.
 1. Миють орхідею під душем.
 2. Розвішують поруч з рослиною липку стрічку для лову мух.
 3. Обприскують і поливають розчином Фітоверма або актеллика.
 4. З інтервалом в тиждень повторюють процедуру обробки інсектоакарицид 1-2 рази.
трипсЖивуть на вивороті аркуша і нагадують зовнішнім виглядом подряпини.
 1. Наносять на листя густу мильну піну.
 2. Через 50-60 хвилин миють квітка під душем.
 3. Обробляють рослину нурелл-Д, Інта-Виром, Іскрою-Біо.
 4. Повторюють процедуру 1-2 рази з тижневим інтервалом.

Профілактика різних проблем

 • Слід розміщувати квіти подалі один від одного.
 • Щотижня оглядати рослини і при перших підозрілих симптомах ізолювати орхідею.
 • Регулярно провітрювати кімнату і збільшувати вологість повітря будь-якими способами.
 • Щотижня опромінювати рослина кварцовою лампою по 3 хвилини.
 • Використовувати тільки стерилізовані субстрати, горщики і інструменти.
 • Точно дотримуватися всіх рекомендацій по догляду за Мільтона.
Навряд чи можна зустріти «чисту» Мільтона. Зазвичай на кімнатних підвіконнях зустрічаються гібриди, але в цьому немає нічого страшного, так як відмінності між такими орхідеями уловлюються тільки в ботаніці, а з точки зору аматорського квітництва, це одне і те ж рослина.

Часто трапляється, що в магазині можна купити рослина з загнили корінням. Але не варто впадати у відчай, завдяки отриманій інформації, можливо врятувати орхідею від загибелі. Варто пам'ятати, що її здоров'я і цвітіння багато в чому залежить від:

 • правильного зволоження;
 • внесення добрив;
 • дотримання профілактичних заходів.

Схожі Статті