Неповторний і запам'ятовується томат «Смугастий шоколад»: опис сорту, фото

Томат Смугастий шоколад (Chocolate Stripes) має ще кілька варіантів назви - «Шоколадні смужки», «Шоколадний смугастий».

Цей незвичайний сорт дивує незвичайним забарвленням і неповторним смаком. Більш докладно про томатах цього сорту ви дізнаєтеся з нашої статті. У ній ми представимо повний опис сорту, характеристики, особливості агротехніки і схильність до захворювань.

Томат Смугастий шоколад: опис сорту

Назва сортусмугастий шоколад
Загальний описСередньостиглий детермінантний сорт
ОригінаторСША
термін дозрівання105-110 днів
формаПриплюснуто-округла
колірБордовий з червоними і зеленими смужками
Середня маса томатів500 грам
застосуванняУ свіжому вигляді
урожайність сорту8 кг з кв
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до основних захворювань

Смугастий шоколад - виведений порівняно недавно сорт томатів. Рослина є детермінантний - визначають точку закінчення зростання, зазвичай після 6-8 кистей. Чи не штамбовий кущ.

Кореневище потужне з розвитком по горизонталі. Стебло стійкий, міцний, слаболіственний. Листя середнього розміру, зморшкуваті, «картопляного» типу, без опушення темно-зеленого кольору.

Суцвіття просте, утворюється над восьмим листом, далі закладається через кожних 2 листи. З одного суцвіття до 5 великих плодів. Помідори Смугастий шоколад досягають близько 150 см заввишки, є середньостиглих сортом, плоди визрівають на 95 день після сходів.

Висока стійкість до багатьох хвороб. Підходить вирощування у відкритому грунті і під плівковими укриттями, в теплицях.

Пропонуємо вашій увазі корисну інформацію на тему: Як виростити багато смачних томатів у відкритому грунті?

Як отримувати хороші врожаї в теплицях цілий рік? Які тонкощі агротехніки ранніх сортів слід знати всім?

Характеристики

Розміри великі - до 15 см в діаметрі, вагою можуть досягати в 1 кг, середня вага - 500 г. Форму мають округлу, приплющену знизу і зверху.

Вага плодів інших сортів ви можете бачити в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
смугастий шоколад500 грам
Червона гвардія230 грам
Примадонна120 грам
Ямал110-115 грам
Золоте руно85-100 грам
Червона стріла70-130 грам
малиновий дзвін150 грам
Верлиока80-100 грам
земляк60-80 грам
Каспар80-120 грам

Родзинка сорти - це забарвлення його стиглих плодів. Томати бордові (шоколадні) з численними смужками темно-зеленого і червоного кольорів. Нестиглі плоди звичайного світло-зеленого кольору. Шкірочка гладенька, щільна, але не товста.

М'якоть м'ясиста, з таким же буйним забарвленням, насіння містить мало, а камер для них багато - до 8. Кількість сухих речовин - низька. Соковиті плоди мають нудотно солодкий смак з «помідоровим» ароматом. Дуже подобається дітям.

Зберігання задовільний. Транспортування переносять погано.

Помідор Смугастий шоколад є новим для наших городників продуктом селекції вчених США. У Держреєстр по РФ ще не включений. Припустимо вирощування в усіх регіонах РФ і прилеглих країн.

Через неповторного смаку частіше вживають в свіжому вигляді, цікаво забарвлені плоди стануть окрасою багатьох салатів, в гарячих закусках так само збережеться вишуканий аромат.

Підійде і для виробництва томатної продукції, але не для виробництва соку. В консервації так само прекрасно себе проявляє. Для цільноплідного маринування не підійде через розміри.

Урожайність середня, плодів трохи, але через пристойних розмірів плодів, з одного квадратного метра збирають близько 8 кг з м.кв.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
смугастий шоколад8 кг з кв
Полбіг4 кг з рослини
Кострома5 кг з куща
лентяйка15 кг з кв.метрів
товстий Джек5-6 кг з рослини
Леді Шеді7, 5 кг з кв.метрів
Белла Роса5-7 кг з кв.метрів
Діброва2 кг з куща
Батяня6 кг з куща
рожевий спам20-25 кг з кв.метрів

фото

Гідності й недоліки

Недоліком вважається розтріскування плодів при високих температурах на вулиці.

переваги:

 • великі плоди;
 • цікава забарвлення;
 • неординарний смак;
 • плодоношення весь сезон;
 • стійкість до хвороб.

особливості вирощування

Особливістю можна назвати сам сорт і його забарвлення. Відзначається низька наявність в нашій країні даного сорту. Посів на розсаду для тепличного вирощування в середині березня, для відкритого грунту - середина квітня.

Температура для проростання насіння повинна бути вище 25 градусів. Сходи з'являються через 6-8 доби, температура при цьому знижується до 20 градусів.

Способів вирощування розсади томатів існує величезна кількість. Пропонуємо вашій увазі серію статей про те, як це зробити:

 • в закрутки;
 • в два кореня;
 • в торф'яних таблетках;
 • без пікіровки;
 • за китайською технологією;
 • в пляшках;
 • в торф'яних горщиках;
 • без землі.

Висадка розсади на постійне місце в теплицю - початок травня, у відкритий грунт - початок червня. Щільність посадки в теплиці 2 рослини на 1 кв.м, у відкритому грунті - 3 рослини на 1 кв.м.

Висаджувати потрібно в світле місце, але не під прямі промені сонця, потрібна деяка тінь. Плодоношення починається в тепличних умовах з червня, у відкритому грунті з липня, закінчується у вересні.

Пасинкування в теплиці рекомендується, необхідно освіту рослини в 1 стебло, у відкритому грунті пасинкування не потрібно. Пасинкування проводиться не частіше ніж раз в 2 тижні, видаляються відростки до 4 см, інакше можна пошкодити саму рослину.

Підв'язування необхідно. Зазвичай використовують вертикальні шпалери або індивідуальні кілки. Матеріал підв'язки - тільки синтетика! Вона не викликає гниття рослини.

Відзначається хороша тривалість зберігання в спокійному стані, не дивлячись на соковитість. Зібраний урожай зберігають у темному сухому місці.

Дуже важливо використовувати правильний грунт як для розсади, так і для дорослих рослин в теплицях. Ми розповімо вам про те, які види грунту для томатів існують, як приготувати правильну грунт самостійно і як підготувати грунт в теплиці навесні до посадки.

Не потрібно забувати про такі агротехнічні прийоми при посадці томатів як розпушування, мульчування, підгодівлі.

Хвороби і шкідники

Сорт томата Смугастий шоколад стійкий до борошнистої роси, гнилизни стебел, коренів і плодів, фітофторозу, мозаїці. Чи не боїться «помідорною попелиці» і совок.

Необхідні профілактичні дії проти виникнення хвороб. Незвичайний сорт принесе тільки позитивні емоції городникам.

Схожі Статті