Неприємні «гості» в наших квартирах: чим харчуються мокриці і як їх позбутися?

Малоприємні на вигляд, що ініціюють відчуття відрази, мокриці належать до роду ракоподібних, загону рівноногих. Незважаючи на це, їх виникнення в будинку породжує не зовсім приємні емоції.

Природа розпорядилася таким чином, що головним ділянкою проживання даних «дивних» комах вважається суша, однак ті її райони, де накопичується достатня кількість вологості, не надходить світло (місця безпосередньо під камінням, деревами, що впали, а також в підвалі, щілинах, ванною). Так, вдень мокриць не видно, на пошуки їжі виповзають при настанні темряви. Чим же вони харчуються в наших будинках? Поговоримо про все цій в нашій статті.

Короткий опис комах

УВАГА: Виявилося, дані шкідники придбали своє найменування завдяки факту, що вибирають селитися в сирому місці. Ведуть, як правило, мокриці більшою мірою нічний спосіб життєдіяльності, ховаючись протягом дня в мокрих піддонах або в кутах оранжерей, веранд, балконів, терас.

Мокриці - це комахи сірого, чорного чи темно-каштанового кольору, від трьох міліметрів до двох сантиметрів в довжину. У мокриць зазвичай форма еліптична, воно розподілено на розділи, які об'єднані пластинками на їх спині. Будь-сектор тулуба містить одну пару ніжок (в цілому ж всього сім пар ніг).

У мокриць в наявності 2 вусики, при появі небезпеки вони просто згортаються в клубок і прикидаються мертвими. Яйця виношують в складках живота, далі ж виникають личинки, лише потім вилазять.

Дізнатися більше про те, як виглядають мокриці, які є види цієї комахи, можна тут.

Що вони їдять?

 1. У ванній кімнаті, без сумніву, є вологість, проте харчових залишків там немає. Тільки це не перешкода, так як там де є вологість, стіни, підлогу, особливо кути, вкриваються пліснявою, це ж улюблені ласощі (чому мокриці з'являються у ванній і туалеті?).
 2. На кухні мокриця зуміє прижитися біля каналізаційних труб, сміття - картопляні очистки, продукти харчування - найкраща їжа для подібного сусіда.
 3. У квартирі. Як правило, мокриці можуть відшукати їжу на балконі, а ще в коморі, де знаходяться на зберіганні овочі. В обмеженому місці міської житлоплощі їжі менше, ніж в природних умовах, проте невимогливий рак здатний обмежуватися мінімальною кількістю прийому їжі у вигляді:
  • зелених частинок різних рослин;
  • годівниці для наявних вихованців;
  • різних ласощів з відра зі сміттям.
 4. У приватному будинку. Зазвичай мокриці в денний час ховаються в затишних місцях, на розшуки їжі виходять в темряві. Вони насичуються пісної їжею, вони будуть їсти його як розкладаються рослини, також пошкоджувати живі. При значної чисельності дані ракоподібні зможуть наносити конкретної шкоди рослинам в будинку, на городі.
 5. У гаражах, горищах, підвалах. Мокриці, які проживають в підвалах з підтікає трубами, знаходять місця, що зберігають в зимовий час фрукти, запліснявілі або насіння, здатні проникати в приміщення через щілини або великі отвори. У разі якщо це не вельми поживна їжа, даними комахою її буде достатньо. Зате в льохах або підвалах мокрицям в плані харчування простір, так як тут можна знайти морквину, молода цибуля, мляву картоплю. У деяких випадках ці продукти просто знайти і на балконах квартир.
 6. У дикій природі. Процес харчування мокриць в дикій природі встановити не складно - харчування формує навколишнє середовище - фрагменти рослин, зіпсовані вологою, гілки, також кора дерев, в тому числі і залишки мертвих організмів, прілого сучки, листя.

Як їх позбутися?

Сучасні речовини продуктивно ведуть боротьбу з непотрібними мешканцями квартири.

Таким чином, від мокриць цілком можуть допомогти подібні ресурси:

 1. Schabengel. Гель-приманка в комфортній упаковці, що дозволяє піддавати обробці навіть важкодоступні місця. Підійде також з метою знищення тарганів, мурашок, інших комах. Упаковки 30 грам досить на оброблення 3 кімнат.
 2. Таракс. Хороший засіб від мокриць, це може застосовуватися для боротьби з домашніми комахами. Упаковки досить для оброблення приміщення площею 60 квадратних метрів. Препарат сформує отруйну плівку, що отруює ракоподібні, проте не знищує миттєво, а надає йому можливість заразити одноплемінників. Засіб нешкідливе як для людей, так і для тварин.
 3. Варан. Багатофункціон дихлофос, який не володіє запахом. Функціонує як на літаючих комах, також і на плазунів.
 4. Гетто. Чи не володіє потужним запахом, майже не небезпечний для жителів оброблюваної квартири. Результативний також проти тарганів і клопів.
 5. Тетрікс. Досить дорогий засіб (250 мілілітрів коштує приблизно 2000 руб.), Проте так як в чистому варіанті препарат перебуває в дуже концентрованому стані, тому 200 мілілітрів досить на обробку квартири з 3-х кімнат.
ВАЖЛИВО: Використовуючи різні хімічні засоби від мокриць, слід ретельно досліджувати інструкцію, що не перевищувати дозволену дозу.

Незважаючи на те, що численні виробники запевняють безумовну безпеку речовини для людей, маленьких дітей правильніше на пару днів відправити до своїх родичів. Крім того необхідно бути готовим, що вже після оброблення мокриці будуть стрімко повзати по квартирі.

Більше про засоби боротьби з мокрицями в квартирі читайте тут.

Хто в живій природі їсть цих ракоподібних?

Тільки як би не таїлися мокриці, вони - обов'язкова ланка ланцюгів харчування. А перед значною загрозою їх не рятує хітиновий панцир, здатність згортатися. Вони стануть досить простий здобиччю для наступних хижаків:

 • Їжаків, щурів, землерийок.
 • Птахів-хижаків, що полюють в темний час.
 • Рептилії, амфібії, з числа яких різні типи ящірок, жаб, змій.
 • Павукоподібні, особливо вид, що спеціалізується безпосередньо на мокриці. І у нього існують особливі апарати, які вміють дістати «арбузик», в тому числі і якщо той скрутився.
 • Комахи-хижаки: оси, певні типи комах і жуків.

Дрібні ракоподібні вважаються улюбленим кормом для жителів штучного походження екосистем, наприклад, тераріумів. Розводять їх у вигляді корму для павуків, змій, а також ящірок. Вони не до такої міри поживні, проте зможуть внести зміни в раціон побутових хижаків. З безпосереднім розведенням ракоподібних немає проблем, вони не примхливі ні до їжі, ні до мікроклімату.

Мокриці не переносять інфекції і не кусаються, тому не є небезпечними для людини. В умовах помірного клімату може існувати кілька видів цих комах. Читайте наші статті про причини появи цих членистоногих, в тому числі і білої.

висновок

Якщо вдома завелися мокриці, не лякайтеся, адже вони безпечні. Проте, звільнитися від них цілком реально. Для цього застосовуйте спеціальні засоби або народні способи. Основне правило профілактики виникнення мокриць - утримання приміщення в ідеальній чистоті, сухості.

Схожі Статті