Невибаглива буряк раннього сорту «Водан» F1. Опис, особливості вирощування та застосування

Столовий буряк - незамінний і широко використовуваний в кулінарії продукт, який є джерелом більшості необхідних організму мінеральних речовин і вітамінів.

В даний час методами селекції були виведені сорти, що володіють тривалим терміном зберігання, невибагливістю і найбільш приємними органолептичними властивостями, найвідомішим з яких є сорт «Водан».

У статті описується даний сорт буряка і особливості його вирощування.

Детальна характеристика та опис сорту

Буряк «Водан» F1 - гібридний ранньостиглий многоростковий столовий сорт культури амарантових з періодом зростання три місяці. Наземна частина рослини: розетка міцна, виражено розвинена, бадилля невисока, листя спрямовані прямо вгору, насичено бордово-малахітового забарвлення.

Коренеплід округлий, з рівними краями і тонкої гладкою шкіркою. М'якоть коренеплоду насичено-бордова, дає багато соку, з характерним солодкуватим смаком і слабким буряковим ароматом, не має кілець і серцевини, щільна. У м'якоті підвищений вміст води і мікроелементів. Середня вага коренеплоду коливається від 200 до 500 грам, в межах одного посіву виростають приблизно однакові плоди.

Врожайність буряка без поливу становить 20-25 тонн на гектар, при регулярному поливі і внесення добрив досягає 50 тонн на гектар.

Пропонуємо подивитися корисне відео про характеристику буряка сорту «Водан»:

Історія селекціонування

Даний сорт був виведений голландськими селекціонерами в кінці 20 століття шляхом створення специфічних провокаційних умов, що сприяють відбору рослин з потрібними властивостями (зараження грунту, строки посіву, температурний розкид, площа живлення, тривалість дня і ін.). Після цього був використаний метод гібридизації для поєднання в гібридному сорті корисних ознак батьківських форм.

В результаті перекомбінації був отриманий сорт, що володіє високою схожістю, посухостійкістю, односемянностью, кулястої формою і приємними смаковими якостями, а також стійкістю до паразитарних і мікробних інфекцій.

У чому відмінність від інших видів буряків?

Даний сорт має важниміі перевагами перед іншими сортами буряків:

 • Схожість 94%.
 • Висока врожайність і ранній плід дозрівання.
 • Невимогливість при вирощуванні і догляді, стійкість до хвороб рослин.
 • Відсутність стрелкованія і цветушности.
 • Тривале зберігання при ранньому посіві без втрати смакових і товарних якостей.
 • Великий розмір плодів.

Гідності й недоліки

У сорту відзначаються такі переваги:

 1. Стійкість до більшості поширених шкідників рослин.
 2. Схожість понад дев'яносто відсотків насіння.
 3. Приємні органолептичні властивості.
 4. Простота в застосуванні і зберіганні.
 5. Стійкість до несприятливих умов зовнішнього середовища.

Недоліки сорти наступні:

 1. Многоростковость.
 2. Потреба в певних властивостях ґрунту і хорошому освітленні.
 3. Необхідність в дотриманні правил сівозміни.

Для чого і де застосовується?

Використання даного столового гібрида широко поширене в кулінарії. Також «Водан» вирощують на пучкову продукцію і для короткострокового зберігання (до півроку).

Покрокова інструкція по вирощуванню

 1. Де і за скільки можна придбати посівний матеріал? Посівний матеріал можна придбати безпосередньо в садівничих магазинах Москви і Санкт-Петербурга, а також замовити через мережу Інтернет. Середня вартість насіння без урахування доставки становить 25, 5 рублів і коливається від 20 до 31 рубля за 2 грами.
 2. Час посадки. Кінець квітня - початок травня.
 3. Вибір місця посадки. Рослина відноситься до світлолюбних, місце для посадки рекомендується сонячне, відкрите. Оптимальними попередниками даного сорту є капуста, цибулинні, бобові, зонтичні. Не можна висаджувати буряк після кукурудзи, огірків, томатів, картоплі.
 4. Якою має бути грунт. Земля для посіву повинна бути рихлою і негліністих. Допустимі суглинна, супіщаних види. Грунт не повинна бути кислою, якщо вона закислена, то перед посадкою в неї вносять деревну золу, доломітове борошно.

  Перед посівом необхідно провести обробку грунту:

  • Попередньо восени залишки рослин подрібнюються, територія лущиться дисковими лущильниками для проростання бур'янів культур.
  • Через 3 тижні проводиться оранка і знищення пророслих бур'янів.
  • Грунт розпушують на 30 сантиметрів.
  • Навесні рекомендується боронування і культивація грунту.
 5. Посадка. Грядки для буряка рекомендується підготувати восени або безпосередньо перед посадкою. Грунт перекопують на половину багнета лопати і вирівнюють граблями, позбавляючись від грудок, каменів, бур'янів. Посів проводиться в борозенки грунту на глибину 2, 0-3, 0 сантиметра за схемою 6х30 см.

  Важливо! Перші дні після посіву грунт слід добре зволожувати, після утворення коренеплодів полив рідкісний. Схожість через тиждень після посіву.
 6. Температура. Посів можливий в температурному діапазоні 11-16 градусів. Найбільш оптимальна температура для посадки - 13 градусів.
 7. Полив. Полив проводять 1 раз в тиждень, відразу після поливу грунт розпушують і видаляють бур'яни. Невчасно прибрані бур'яни приваблюють на ділянку масу шкідників, а також викликають дефіцит води і мікроелементів в грунті, погіршуючи зростання культури.
 8. Підживлення.

  Для поліпшення росту культури рекомендується проведення підживлення.

  Норма внесення добрив:

  • 200 кг N / га (частинами);
  • 75 кг Р205 / га;
  • 250 кг К20 / га;
  • 100 кг кізериту / га.
 9. Інші заходи по догляду за овочем. Не рекомендується замочувати насіння даного сорту, оскільки вони оброблені від грибкових інфекцій специфічним фунгіцидом, що захищає їх від нематод і інших шкідників. Многоростковость культури обумовлює необхідність видалення слабших паростків для того, щоб коренеплоди були великими.

  Позитивний результат приносить мульчування грядок торішнім сіном або скошеною травою - це ефективно перешкоджає випаровуванню вологи і зростання більшості бур'янів. При гнитті нижнього шару в грунт надходять додаткові поживні елементи.

 10. Техніка збору врожаю. Збір проводять у міру росту коренеплодів, не раніше, ніж через три місяці після посадки. За місяць до передбачуваного збору полив припиняють. Для прибирання вибирають сухий ясний день. Головки дістають з грунту за допомогою вил або витягаючи за бадилля.
 11. Зберігання врожаю. Після викопування буряк залишають на сонці для висихання, після чого очищають головки від залишків грунту, обрізають листя і відправляють на зберігання в прохолодне і темне приміщення (підвали з невисокою вологістю).
Водан не єдиний сорт буряка. Існують такі види коренеплоду: Боро, Кестел F1, Пабло F1, Мулатка, Детройт, Бордо 237.

Хвороби і шкідники

Буряк даного сорту має хорошу стійкість до захворювань рослин, оскільки її насіння попередньо оброблені. Захворювання може бути переможено поразки корнеедом зважаючи на особливості ґрунту (характерно для важких, суглинистих грунтів і низовин). Прояви - витончення і загнивання стебла рослини.

Профілактика різних проблем

Важливо! З метою захисту рослини від інфекції і для підвищення врожайності для посіву використовують розпушений грунт, яку регулярно рихлять додатково, не допускаючи утворення кірок і зайвого поливу.

Восени кислий грунт нейтралізують вапном. Для посадки дотримуються правил сівозміни.

Гібридний сорт буряка «Водан» є оптимальною бурякової культурою для вирощування на території Росії, оскільки має високу схожість і стійкість до низьких температур і інфекціям. Харчові і товарні якості сорту привели до його швидкому поширенню і популяризації серед садівників.

Схожі Статті