Невибагливий щавель. Чому рослина йде в стрілку?

Одна з популярних культур для вирощування - щавель. Існує більше 200 сортів цієї рослини. Багато з сортів використовуються в кулінарії, а також дуже часто щавель застосовують сільському господарстві в якості корму для тварин.

Він досить невибагливий, містить безліч корисних мікроелементів і має приємний кислуватий смак.

Однак, незважаючи на простоту вирощування, є кілька проблем, пов'язаних з його вирощуванням. Одна з таких ситуацій - коли щавель пішов в стрілку. Чому рослина йде в колір і що робити в цьому випадку, ми і розглянемо в статті.

Чому рослина стрілкою?

Часто можна спостерігати, що при посіві з однієї партії, в один і той же час і в однакових умовах, одні рослини часто йдуть в стрілку, а інші набагато рідше. Справа в тому, що щавель відноситься до дводомних рослин. Це означає, що у нього є рослини чоловічі та жіночі.

Процес утворення стрілок абсолютно природний і відноситься до жіночого рослині.

Вони найбільш схильні до цвітіння і часто йдуть в стрілку.

Стрілка - це майбутнє суцвіття, після цвітіння на ньому утворюється насіння. Під час цвітіння і дозрівання насіння, листя щавлю стають жорсткими і непридатними для вживання в їжу. Жіночі рослини рекомендується викинути, залишивши пару кущів для збору насіння. Чоловічі рослини так само йдуть в стрілку, однак роблять це набагато рідше.

Важливим фактором також є умови вирощування щавлю. Якщо рослині не вистачає вологи, сонячного світла або грунт занадто кисла, то щавель буде часто йти в стрілку.

Радувати вас соковитими і свіжими листям йому при цьому буде важко, так як в таких стресових умовах метою рослини буде принести насіння і продовжити свій рід, а не виростити більше свіжих зелених листя.

Коли цвіте і як виглядає квітуча культура?

Перший рік для щавлю є врожайним. На другий рік рослина активно починає йти в стрілку, у нього починаються фази цвітіння і семяобразованія. Це можна запобігти, повністю зрізуючи все листя і стебла під корінь. Після цього грунт слід рясно полити водою, щоб рослина швидше почало давати новий урожай. Однак робити це слід тільки в тому випадку, якщо ви не плануєте дозрівання і збирання насіння щавлю.

Якщо стрілку не зрізати під час її формування, незабаром можна буде спостерігати цвітіння щавлю. Залежно від сорту, це можуть бути білі, зелені або червоні зовсім маленькі суцвіття, витягнуті вгору.

Чи існують сорти без стрелкованія?

Процес утворення стрілок залежить від декількох факторів. В першу чергу, від сорту рослини.

Багато сортів щавлю виведені зі стійкістю до стеблування і рідко йдуть в стрілку.

До таких сортів відносяться, наприклад, смарагдовий сніг, бельвільскій, крупнолистний і інші. Тому при виборі сорту важливо це враховувати і звертати увагу на опис сорту, його характеристики.

Що буде, якщо нічого не зробити?

У разі, якщо ви не видалите утворюються стрілки, не позбудетеся від жіночих рослин або не зміните умови, не варто очікувати врожайності. Коли щавель йде в стрілку, вся рослина направляє всі сили і ресурси на освіту насіння. При цьому листя стають жорсткими, пропадають корисні властивості, він насичується щавлевої кислотою. А вона шкідлива для організму людини. У період цвітіння і дозрівання, листя може пожовтіти або пропасти зовсім.

Тому, якщо ви не плануєте збір насіння з рослини, краще запобігти цвітіння способом, описаним вище. Або просто зрізати стрілки у міру їх появи. Але, в такому разі, їх освіту буде частим.

Що робити?

Отже, що ж робити, якщо ви бачите, що ваша рослина починає йти в стрілку?

  1. В першу чергу, перевірити умови: вологість, якість грунту, наявність світла. Якщо якийсь із факторів порушений, створити для щавлю більш комфортні умови. Якщо ж все добре, то переходимо до наступних пунктів.
  2. Якщо рослина жіноче, тобто багато стрілок і мало листя, то від рослини слід позбутися. Залиште 1-2 для насіння, в разі необхідності.
  3. Якщо рослина приносило хороший урожай в минулий рік, то прийшла пора оновити його. За допомогою ножа, ножиць або секатора повністю зріжте все листя, стебла і стрілки. Добре полийте грядку з щавлем. Через пару тижнів він буде радувати вас свіжими, соковитими листям.

В яких випадках зберігають рослина?

Не варто зрізати стрілки або знищувати рослину в разі, якщо ви хочете зібрати насіння. Або, якщо вашим рослинам вже 3-4 роки і пора оновити їх.

В такому випадку можете залишити кілька стрілок, щоб щавель посіявся природним шляхом і на наступний рік у вас були молоді рослини. Якщо ви хочете зібрати насіння вашого щавлю і, наприклад, виростити його будинку взимку, то слід зробити наступне:

  1. Чи не пошкоджувати стрілку рослини.
  2. Дати щавлю зацвісти.
  3. Дочекатися визрівання насіння.
  4. Акуратно зрізати стрілки з дозрілими насінням, зібрати їх в ємність.

Після цвітіння і дозрівання необхідно дати рослині відпочити. Найімовірніше, в цьому сезоні на ньому більше не буде освіти врожаю. Зате в наступному у вас буде безліч нових кущів свіжого щавлю.

Щавель - корисна культура, яка увійшла в наше життя і росте майже в кожному городі. Цій культурі не потрібно багато догляду і спеціальних умов для того, щоб радувати вас свіжою зеленню. Потрібно лише дотримуватися кількох правил по догляду і ваша сім'я буде насолоджуватися смачними стравами з цього прекрасного рослини з грядки.

Схожі Статті