Невибагливий сорт томата з великими смачними плодами сибірської селекції «Кенігсберг»

Ще один прекрасний плід творінь сибірських вчених - селекціонерів - сорт томатів «Кенігсберг». Він має кілька підвидів сортів - «Кенігсберг червоний», «Кенігсберг золотий» і «Кенігсберг новий«. Кожен з них має деякі відмінності, але схожість у високій врожайності і крупноплідність незаперечна.

Детальніше про ці томати ви можете дізнатися з нашої статті. У ній ми підготували для вас повний опис сорту, його характеристики, головні якості і особливості агротехніки.

Томат «Кенігсберг»: опис сорту

Назва сортуКенігсберг
Загальний описСередньостиглий індетермінатний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання110-115 днів
формаПодовжена, ціліндрообразная з маленьким носиком
колірчервоний
Середня маса томатів300-800 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту5-20 кг з кв
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до основних захворювань

«Кенігсберг» є самостійним сортом томатів, який увібрав в себе всі найкращі якості. Кущ «Кенігсберга» за типом росту вважається індетермінантні (тобто не має кінцевої точки зростання), до 2 м заввишки, зазвичай оформляється в 2 потужних стебла з безліччю кистей. На одній руці знаходиться близько 6 плодів. Штамб не утворює.

Кореневище потужне, спрямоване глибоко вниз. Листя велике «картопляні» темно-зелені з легким опушенням. Суцвіття просте (звичайне), утворюється вперше над 12-им листом, далі йде через кожних 3 листочка. Плодоніжка з зчленуванням. За часом дозрівання середньостиглий - збір врожаю можливий на 110-115 добу після посадки насіння.

Добре стійкий до багатьох хвороб і шкідників. Розроблено томати «Кенігсберг» для відкритого грунту, в теплиці поводяться добре, що не марніють. Урожайність висока. Від 5 до 20 кг з 1 кв. м. За відгуками городників можливий збір врожаю в розмірі трьох відер з куща.

У сорту існує безліч переваг:

 • висока врожайність;
 • відмінний смак;
 • жаро- і холодостійкість;
 • стійкість до хвороб і шкідників;
 • невибагливість.

Недоліків при належному догляді немає. Розміри плода вражають, при цьому мають яскраво виражений «помідорний» смак і аромат.

Порівняти врожайність сорту з іншими сортами можна в таблиці:

Назва сортуврожайність
Кенігсберг5-20 кг з кв
м'ясистий красень10-14 кг з кв.метрів
Преміум4-5 кг з куща
Марісса20-24 кг з кв
Огородник11-14 кг з кв.метрів
Катюша17-20 кг з кв.метрів
дебют18-20 кг з кв.метрів
рожевий мед6 кг з куща
Нікола8 кг з кв
хурма4-5 кг з куща

На нашому сайті ви знайдете масу корисної інформації про те, як правильно вирощувати розсаду томатів. Читайте все про посадку розсади будинку, через скільки часу після посадки сходять насіння і як правильно їх поливати.

А також як вирощувати помідори в закрутки, догори ногами, без землі, в пляшках і за китайською технологією.

Характеристики

Опис плода:

 • Форма довгаста, схожа на вузьке серце з подовженим кінчиком.
 • Колір в зрілому стані - червоний.
 • Розміри плодів досить великі, вага може доходити до 800 г, в середньому - 300 г.
 • Шкірочка гладенька, щільна. Чи не розтріскується.
 • Кількість сухих речовин в плодах - середнє. Кількість камер - 3-4, з безліччю насіння.
 • Щільність томатів не дає швидко псується плодам, добре переносять транспортування, довго зберігаються.

Порівняти вага плодів сорту з іншими сортами можна в таблиці:

Назва сортувага плодів
Кенігсберг300-800 грам
Метелиця60-100 грам
рожевий Цар300 грам
чудо саду500-1500 грамів
бурулька Чорна80-100 грам
Чибис50-70 грам
шоколадка30-40 грам
жовта груша100 грам
жигало100-130 грам
новачок85-150 грам

Томати відрізняються приголомшливим смаком і великою кількістю корисних речовин, підходять для вживання в свіжому вигляді. При тепловій обробці не втрачає форму, добре підходить для консервації. Цільноплідного засолювання або маринування неможливо через великі розмірів. Доцільно виробництво томатної продукції - пасти, соуси, соки.

фото

Пропонуємо вам ознайомитися з фотографіями помідор сорту «Кенігсберг»:

Рекомендації по вирощуванню

Країна виведення - Російська Федерація (Сибірський федеральний округ). Занесений до Держреєстру селекційних досягнень РФ для відкритого грунту в 2005 р Запатентований. Перевірку томатів проводили в Новосибірській області, відмінний результат. Доступний для вирощування в усіх регіонах. Чи не боїться жарких територій, стійкий до холодів.

Насіння обробляють в розчині марганцівки для запобігання появи хвороб. Припустимо також використання розчинів для стимуляції росту рослин - замочують в ньому на ніч. Садять в загальну ємність на глибині 1 см на початку - середині березня. Більшість городників грунтуються на місячний календар, саджаючи культури. Краще томати будуть рости, якщо посадити їх під час зростаючої фази місяця.

При появі 2-3 чітких листів виконують пікіровку (розсаджують розсаду в окремі ємності). Пікіровка потрібна для уникнення гноблення рослин. Розсаду не варто часто поливати, уникайте попадання води на листочки. Приблизно на 50-й день розсаду можна висаджувати в теплицю, через 10-15 днів - можна висадити у відкритий грунт, подбавши про утеплення. Під час висадки на постійне місце рясно полийте розсаду для більш зручної пересадки - так стебла і коріння не ушкодяться.

Грунт постійного перебування томатів повинна бути підготовленою - оброблена від заражень, додані добрива (коров'як), добре прогрітій. При посадці у відкритий грунт або теплицю томати на півтора тижні варто залишити в спокої, не поливати. Потім можливі підживлення мінеральними речовинами, обприскування від хвороб і шкідників за звичайним графіком - в середньому через кожних 10 діб.

Читайте корисні статті про добрива для томатів:

 • Органічні, мінеральні, фосфорні, комплексні і готові добрива, для розсади та ТОП кращих.
 • Дріжджі, йод, нашатирний спирт, перекис водню, зола, борна кислота.
 • Що таке позакореневе підживлення і при пікіровки, як їх провести.

Полив під корінь рясний, але не частий. Вітається мульчування і розпушування. Пасинкування вимагає для освіти 2 стебел. Прибираються пасинки тільки до 3 см завдовжки, видалення великих відростків зашкодить рослинам. Пасинкування проводять раз в 2 тижні, припиняється при утворенні перших плодів.

Через велику росту рослин потрібно підв'язування. Зазвичай підв'язують за допомогою окремих кілочків або шпалер. На відкритому грунті частіше використовуються шпалери, в теплицях зазвичай підв'язка здійснюється до простягнутою на висоті дроті.

Хвороби і шкідники

Добре стійкі до більшості хвороб, не бояться шкідників. Однак обприскування для профілактики можливо.

висновок

Томати увібрали в себе все якісні ознаки - крупноплодность, хороший смак, висока врожайність, стійкість до хвороб, невибагливість. «Кенігсберг» підходить для вирощування новачками.

Відео

Пропонуємо вам ознайомитися з відео-рекомендаціями з вирощування помідорів:

ранньостиглісередньопізнісередньоранні
Садова Перлиназолота рибкаЕм Чемпіон
ураганмалинове дивосултан
червоним Червоночудо ринкумрія ледаря
Волгоградський РожевийДе Барао Чорнийновинка Придністров'я
ОленаДе Барао Помаранчевийгігант Червоний
травнева трояндаДе Барао Червонийросійська душа
суперпризмедовий салюткулька

Схожі Статті