Невибагливий среднеранний картопля «Красунчик»: опис сорту, фото, характеристика

Сорт картоплі «Красунчик» має відмінні смакові якості, завдяки яким він зміг знайти величезну кількість шанувальників як серед вітчизняних, так і серед зарубіжних городників.

У статті ви знайдете докладний опис картоплі «Красунчик», його фото. А також познайомитеся з особливостями його вирощування дізнаєтеся які основні хвороби можуть йому загрожувати.

опис сорту

Назва сортуКрасунчик
Загальна характеристикаросійський среднеранний столовий сорт, стійкий до посухи
період дозрівання80-90 днів
вміст крохмалю12-18%
Маса товарних бульб90-170 гр
Кількість бульб у кущі6-11
врожайність170-280 ц / га
споживчі якостіхороший смак, не темніє при варінні
лежкость97%
колір шкіркирожевий
колір м'якотікремовий
Перевага регіони вирощуванняЦентрально-чорноземний
Стійкість до захворюваньсприйнятливий до золотистої картопляної цистоутворюючої нематоди
особливості вирощуваннястандартна агротехніка
ОригінаторВНІІКХ ім. А. Г. Лорха

Коренеплоди описуваної різновиди картоплі відрізняються овальною формою і наявністю дрібних очок. Вони покриті гладкою червоною шкіркою і мають кремову м'якоть. Вміст крохмалю в цих коренеплодах знаходиться на рівні 12, 4 - 17, 8%, а середній їх вага становить від 91 до 166 грам.

Картопля «Красунчик» був виведений російськими селекціонерами. Його опис можна зустріти вже в 2009 році. Це досить урожайний сорт. Порівняти показники врожайності картоплі Красунчик з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Красунчик170-280 ц / га
Краса400-450 ц / га
вектор670 ц / га
Артеміс220-350 ц / га
Янкадо 630 ц / га
Світанок Київськийдо 460 ц / га
Сантана160-380 ц / га
Невський300-500 ц / га
Таїсіядо 460 ц / га
Коломба220-420 ц / га
личак400-500 ц / га

Характеристики картоплі «Красунчик»

Картопля «Красунчик» відноситься до середньоранніх сортам, так як від появи сходів до повного дозрівання врожаю зазвичай проходить від 80 до 90 днів.

Він був включений до Державного реєстру Російської Федерації для вирощування в Центрально-Чорноземному регіоні, а також набув поширення на території Молдови і України.

Сорт картоплі «Красунчик» порівняно легко переносить посуху і механічні пошкодження, а також характеризується опірністю до таких захворювань, як полосчатая і зморшкувата мозаїка, фітофтороз і збудник картопляного раку, проте є сприйнятливим до золотистої цистоутворюючої нематоди.

З одного гектара землі зазвичай збирають від 170 до 202 центнерів картоплі даного різновиду. Він володіє чудовим смаком і може використовуватися для переробки на сухе картопляне пюре і картопля фрі.

Здатність добре зберігатися - важлива якість для картоплі. У таблиці нижче ви знайдете цю характеристику у різних сортів:

Назва сортулежкість
Красунчик97%
Тімо96%
Ароза95%
весна93%
Вінета87%
Імпала95%
Зорачка96%
Каменський97%
Латона90%
Любава98%
удача88-97%

Читайте докладніше про терміни і температурі зберігання картоплі, про можливі проблеми. А навіть про те як правильно зберігати картоплю зимою, на балконі, в ящиках, в холодильнику, очищеним.

Садити даний сорт слід після однорічних і багаторічних трав, озимих і зернобобових культур, а також льону. У піщаних грунтах він може рости після люпину. Ph-кислотність грунту для оптимального росту цього овоча повинна становити 5, 0-5, 5 одиниць, а в разі необхідності слід проводити вапнування грунту.

ВАЖЛИВО! Повторна висадка такого картоплі на ділянці може проводитися тільки після трьох років.

Для картоплі даного виду характерні напівпрямостоячий кущі середнього зросту, мають проміжний тип росту. Вони покриті зеленими листками середньої величини, що відрізняються проміжним типом. З внутрішньої сторони віночка можна відмітити антоціанові забарвлення середньої інтенсивності, в якій практично повністю відсутня блакить або ж є зовсім незначною.

фото

Невелика підбірка фото сорти картоплі «Красунчик»:

особливості вирощування

Так як картопля «Красень» відноситься до світлолюбних культур, то при його посадці слід розташовувати ряди з півночі на південь, щоб всі рослини були рівномірно освітлені.

ВАЖЛИВО! Відстань між кущами має становити 60 см, а між рядами - 30 см. При цьому насіння заглиблюються в грунт на 8-10 сантиметрів.

Основними заходами догляду за цим сортом є підгортання рослин і розпушування грунту, видалення бур'янів і мульчування, проведення зрошення і внесення добрив. Вкрай важливим є здійснення однією підживлення настоєм пташиного посліду чи коров'яку в кількості 1-2 літри рідини на один кущ.

Щоб підвищити врожайність картоплі, під час посадки рекомендується вносити в лунку гній екстра-класу. Після закінчення цвітіння слід внести фосфорні добриво позакореневого способом.

ВАЖЛИВО! Азотні добрива слід вносити паралельно з калійними, а від деревної золи краще відмовитися.

Читайте докладніше про те чим підгодовувати картопля, коли і як вносити добрива, як правильно це робити при посадці.

При вирощуванні картоплі нерідко потрібні всілякі обприскування, в основному для боротьби з шкідниками.

На нашому сайті ви знайдете докладні статті про те, яка користь використання фунгіцидів і гербіцидів при вирощуванні картоплі.

Хвороби і шкідники

Картопля сорту «Красунчик» може дивуватися золотистої цистоутворюючої нематодою.

Ознаками наявності на городі цього шкідника можна назвати:

  • скручування і передчасний засихання листя;
  • поява на полі окремих ділянок з пожовклими і в'януть рослинами
  • передчасна загибель кущів і невеликий розмір бульб;
  • викривлення стебел;
  • відсутність або слабкість цвітіння;
  • придбання корінням рослин коричневого забарвлення.

Одним з найбільш ефективних препаратів для позбавлення від нематоди є «Тіазон», однак для нього характерна висока токсичність, тому його слід вносити не пізніше ніж за місяць до посадки картоплі. Справитися з навалою нематод допоможе також пташиний послід, настій картопляних паростків і коров'як.

Читайте також про інші поширені захворювання картоплі: альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез, парші, фітофтороз на картоплі.

Головними перевагами вищезгаданого сорти можна назвати високу врожайність, хорошу лежкість і високі товарні характеристики, а також стійкість до найбільш поширених захворювань.

Вирощування картоплі виробляється самими різними способами. Ми розповімо вам про голландські технології, про вирощування ранніх сортів, про отримання врожаю без прополки і підгортання, про метод під соломою, в мешках, в бочках, в ящиках, з насіння.

Нижче в таблиці ви знайдете посилання на статті присвячені сортам картоплі, що дозрівають в різний час:

середньопізнісередньоранніпізньостиглі
АврораЧорний принцНікулінський
скарбНевськийАстерікс
КуражСмуглянкакардинал
ГоробинаПовелитель пристроївківі
блакитьРамосСловник
ЖуравинкаТаїсіяРокко
ЛасунокличакІван та Марія
чарівникКапрізеПікассо

Схожі Статті