Невибагливий томат «Російська душа» - опис сорту, переваги і недоліки, особливості

Для всіх тих, хто не має теплиць і хоче отримувати хороший урожай, є відмінний сорт. Він стійкий до перепадів температур і взагалі невибагливий до умов вирощування. Він називається «Російська душа». Хочете дізнатися більше?

Читайте далі в нашій статті: повне і докладний опис сорту, основні характеристики та агротехнічні тонкощі.

Томат Російська душа: опис сорту

Томат Російська душа - це середньоранній сорт, від висадки розсади в грунт до дозрівання плодів проходить 100-105 днів. Кущ індетермінантний, штамбовий, досить високий 140-160 см, в південних регіонах може досягати 170-180 см. Приносить хороші врожаї як в незахищеному грунті, так і в тепличних укриттях.

Має дуже високу стійкість до захворювань. Повністю дозрілі плоди яскраво-червоного, навіть червоного кольору. Томати м'ясисті, мають збалансований смак. За формою вони округлі. Томати дуже великі від 350-600 гр, при першому зборі можуть досягати 700-850. Кількість гнізд 6-8, вміст сухої речовини 5-7%. Зібраний урожай добре переносить транспортування і дозріває, якщо плоди збирати трохи незрілими.

Сорт помідорів Російська душа була отримана в Росії фахівцями в галузі селекції з Сибіру в 1997 році. Державну реєстрацію як сорт для відкритого грунту і тепличних укриттів отримав в 1998. Майже відразу став популярний серед любителів великоплідних томатів і досі гідно займає своє місце серед списку улюблених сортів.

Найкращі результати врожайності показує на півдні і в середній смузі, у відкритому грунті. Кращими регіоном для вирощування вважається Астрахань, Крим, Воронеж, Бєлгород і Ростов-на-Дону. У більш північних регіонах вирощується під плівковими укриттями або в теплицях.

Вага плодів у інших сортів томатів можна бачити в таблиці:

Назва сортувага плодів
російська душа350-850 грам
Фатіма300-400 грам
Верлиока80-100 грам
вибух120-260 грам
Алтайський50-300 грам
Каспар80-120 грам
малиновий дзвін150 грам
грейпфрут600 грам
Примадонна120 грам
Червона гвардія230 грам
Буян100-180 грам
Ірина120 грам
лентяйка300-400 грам

Характеристики

Навіть найменші плоди сорту «Російська душа» не підійдуть для цільноплідного консервування. У бочкових засолювання ці томати дуже хороші. У свіжому вигляді послужать справжньою окрасою будь-якого столу. Завдяки високому вмісту вітамінів і збалансованого смаку, з них виходить дуже корисний і смачний сік. Пасти і пюре теж дуже гарні.

При хороших умовах з одного куща можна зібрати 5-6 кг. На кв. м рекомендовано висаджувати не більше 4 рослин. Виходить 20-24 кг, в південних регіонах може досягати 25-27. Це досить непоганий показник врожайності.

Порівняти цей показник з іншими сортами можна нижче:

Назва сортуврожайність
російська душа20-27 кг з кв.метрів
рожевий спам20-25 кг з кв.метрів
Пінк Леді25 кг з кв.метрів
Червона гвардія3 кг з куща
вибух3 кг з куща
лентяйка15 кг з кв.метрів
Батяня6 кг з куща
Золотий ювілей15-20 кг з кв.метрів
Коричневий цукор6-7 кг з кв.метрів
кристал9, 5-12 кг з кв.метрів

фото

На фото представлені помідори Російська душа

Гідності й недоліки

Головними плюсами сорти «Російська душа» є:

  • невибагливість до зовнішніх умов;
  • терпимість до перепадів температур;
  • висока врожайність;
  • хороша опірність до захворювань.

Серед недоліків відзначають те, що у недосвідчених дачників часто бувають труднощі з підв'язкою стовбура і підпорою під гілки. Вимагає високих теплиць.

Читайте також на нашому сайті: які томати є детермінантності, Напівдетермінантні і супердетермінантние.

А також які сорти є високоврожайними і стійкими до хвороб, а які зовсім не схильні до фітофторозу.

особливості вирощування

Серед особливостей сорту дачники-любителі і фермери відзначають просто унікальну невибагливість сорту «Російська душа». Також слід зазначити врожайність і високі смакові якості плодів. Стовбур рослини обов'язково треба зміцнювати за допомогою підв'язок, а його гілки потребують підпорах, це виключить їх обламування під вагою врожаю.

Якщо «Російська душа» росте в тепличному укритті, кущ формують в два стебла, у відкритому грунті в три. Грунт не потребує спеціальної підготовки, цей вид добре росте в будь-якому грунті. На всіх стадіях росту добре відгукується на стандартні органічні або мінеральні добрива.

Хвороби і шкідники

Цей сорт не схильний до грибкових захворювань. Воно може «захворіти», якщо за ним зовсім погано доглядати. Щоб уникнути подібних проблем при культивуванні цього сорту треба регулярно провітрювати приміщення, де ростуть ваші помідори, і не допускати пересихання грунту. Різкі перепади температур не зашкодять цього виду, але все ж не варто зловживати цим.

З шкідливих комах може піддаватися баштанної попелиці, проти цього шкідника ефективно буде застосування препарату «Зубр». Також у відкритому грунті піддається городньої совку. З цим небезпечним шкідником борються шляхом видалення бур'янів, на яких вона може активно розвиватися. Також слід застосувати засіб «Зубр».

У середній смузі слимаки можуть завдати великої шкоди цим кущах. З ними борються видаляючи зайву бадилля і золіруя грунт, створюючи нестерпну середу для їх проживання. З шкідників, які найчастіше докучають в теплицях, це баштанна попелиця, проти неї також застосовують препарат «Зубр». Як і багато інших різновидів томатів може піддаватися навалі білокрилки тепличної, з нею борються за допомогою препарату «Конфідор».

Як видно з вищесказаного, це досить постій в догляді сорт, дотримуючись простих правил догляду можна отримати дуже хороший урожай. Удачі вам і смачного і багатого результату.

Схожі Статті