Невід'ємна складова теплиці - терморегулятор (прості варіанти, схема для механічного регулювання кватирки і інше)

Багато людей мають на своїх присадибних ділянках спеціальні, великі чи дрібні, теплиці, які призначаються для вирощування розсади овочів, ягід, найрізноманітнішої зелені, використовуваної в кулінарії, і навіть квітів.

Однак не кожному власнику такого споруди відомо, наскільки важливо підтримувати всередині теплиці температуру повітря, найбільш підходящу для швидкого росту рослин.

У більшості випадків встановлюються так звані терморегулятори, що стали одним з найважливіших компонентів, необхідних для отримання хорошого врожаю.

Для чого потрібна терморегуляція в теплиці?

У теплицях дуже важливо підтримувати температуру повітря, а також грунтового шару на певному рівні незалежно від того, яка овочева культура в них вирощується.

Завдяки забезпеченню цілодобового регулювання температурного режиму з урахуванням виду рослини, що вирощується в даному пристосуванні, можна отримати досить високий урожай.

В іншому випадку, при різких перепадах температури повітря, замерзанні, а також перегрів шару грунту, немає сенсу використовувати теплиці.

Адже зниження температури служить причиною того, що зелень набагато гірше починає засвоювати з грунту всі необхідні поживні речовини, а її підвищення призводить до того, що рослина починає або стрімко йти в ріст, або практично повністю згоряє.

За рахунок регулювання температури в теплиці і постійного контролю різних параметрів всередині темпіци досягається максимальне розвиток кореневої системи у тій чи іншій вирощуваної овочевої культури і їх правильний ріст. Крім того, відбувається правильне формування плодів і зменшуються терміни їх дозрівання.

Для кожного виду рослин необхідна підтримка певної температури повітря і грунту. У більшості випадків такі показники відрізняються на пару градусів.

В середньому в теплицях встановлюється температура на рівні + 20 + 22 ° С. Однак, підбираючи найбільш оптимальний режим, слід обов'язково брати до уваги особливості культури рослини, що вирощується в цій споруді.

Як регулювати?

На сьогоднішній день існують спеціальні пристрої, які призначаються для автоматичного регулювання температурного режиму всередині теплиці.

Але дане обладнання іноді виявляється занадто дорогим для того, щоб експортувати його, тим більше, якщо теплиця не одна.

У таких випадках можна скористатися більш дешевими і досить простими методами, що дозволяють ефективно знизити або підвищити температуру. До того ж варто відзначити, що деякі з них є більш дійовими по порівнянні з сучасними технічними пристроями.

Для того щоб досить швидко підняти температуру повітря в споруді, необхідно скористатися одним із таких способів:

  1. Укриття теплиці додатковим шаром поліетиленової плівки з метою створення повітряного прошарку, що не реагірующейна різні фактори навколишнього середовища.

  2. Всередині робиться так звана вторинна теплиця - до заздалегідь підготовленої конструкції кріпиться додаткове накриття, таким чином, щоб воно знаходилося безпосередньо над поверхнею рослин.

  3. Ретельне мульчування грунтового шару дає можливість за допомогою поліетіленовойпленкі або спанбонду чорного кольору притягувати тепло до рослин.

Також є методи, що дозволяють при необхідності знижувати рівень температури в теплиці. До найбільш поширених з них належать:

  1. Не слід робити теплиці занадто довгими.
  2. Через фронтони повинен відбуватися вільний доступ повітряних потоків з навколишнього середовища.
  3. Спорудження обробляється спеціальним крейдяним розчином.
  4. Поливання вирощуваних овочевих культур досить великою кількістю води в ранковий час.
Якщо ж використовуються автоматичні пристрої, то можна скористатися такими ефективними способами, як правильне управління системою, що служить для опалення теплиці, а також відкривання кватирок після того, як терморегулятором буде подана відповідна команда.

Варіанти регулятора температури в теплиці

У наш час проводяться терморегулятори декількох різновидів:

  1. Електронні.
  2. Сенсорні.
  3. Механічні.

Вони відрізняються один від одного особливостями конструкції і принципом функціонування механізму.

Терморегулятор для теплиці механічний являє собою прилад, завдання якого полягає в регулюванні роботи кліматичного обладнання з метою забезпечення підтримки певних температурних параметрів.

Його можна використовувати не тільки для опалення, але ще і для охолодження тепличного приміщення.

Його особливість полягає в тому, що окремий прилад є абсолютно незалежним. У більшості випадків пристрій виготовляється у вигляді зовнішнього електронастановне обладнання, що монтується безпосередньо в самій теплиці.

На електронних терморегуляторах роль датчика виконує терморезистор. Головною перевагою приладів даного типу називають точність в подлержаніі температурного режиму. Адже вони здатні реагувати навіть на найменші зміни.

Таким чином, можна істотно заощадити на витратах електроенергії, яка використовується для опалення теплиці.

За допомогою сенсорних терморегуляторів можна задавати певний час роботи системи опалення. Крім того, в різний час можна встановлювати різну, найбільш підходящу температуру. Такі пристрої, як правило, програмується на досить тривалий проміжок часу - є можливо налаштувати потрібний режим на тиждень, а в деяких моделях і на довше.

А тут відео про саморобний терморегулятор для теплиці (регулювання температури за допомогою відкривання кватирок).

Принцип дії

Основним елементом конструкції терморегулятора, незалежно від його виду, є спеціальний блок регулювання температури, який функціонує з урахуванням показань вимірювань датчиків, підключених до нього.

Простий терморегулятор для теплиці: схема.

Дія приладу відбувається за такою схемою: до опалювальної системи надходить сигнал від терморегулятора, який автоматично обробляє свідчення, вимірюється кількома датчиками. В результаті цього потужність роботи системи може або знизитися, або збільшитися.

Терморегулятори - це незамінна річ для того, щоб отримати високий урожай овочів, ягід і зелені, вирощуваних в теплицях.

Тут розповідається про автоматичну кватирки для теплиці своїми руками.

Схожі Статті