Незвичайна індійська азалія - ​​опис, фото, рекомендації по догляду

Азалія індійська - це популярне декоративне кімнатна рослина, що представляє собою невелике дерево або кущ, всипаний яскравими квітами.

Суцвіття мають великий колірний ряд - їх пелюстки можуть бути білими, рожевими, червоними, персиковими або кремовими.

Азалія користується особливою популярністю серед квітникарів і завоювала загальну любов завдяки своєму цікавому і ошатному зовнішньому вигляду.

Докладний опис

За своїм декоративним властивостям азалія індійська перевершує багато кімнатних рослин. Вона відрізняється тривалим і пишним цвітінням, а також різноманітністю колірної гами бутонів - від білого до яскраво-червоного.

Суцвіття азалії великі і можуть в діаметрі досягати 7 см, пелюстки можуть мати махрові або гофровані краю. В пазухах листків розташовується, як правило, 5-6 квіток. У висоту рослина може виростати до 50 см.

Історія виникнення

Азалія індика вважається основним родоначальником сортів кімнатних рододендронів, вже від якого були отримані інші гібриди. В Європу азалія була завезена в 16 столітті з Китаю і Японії. До 20 століття в культурі налічувалося понад тисячу сортів рододендронів.

Саме індійська азалія була отримана в результаті міжвидових і гібридних схрещувань рододендрона Сімса. До Росії індійська азалія потрапила в якості подарунка царської сім'ї і спочатку містилася виключно в придворних оранжереях.

У чому відмінність від інших видів рододендрона?

На даний момент налічують кілька тисяч видів рододендронів. Головна відмінність азалії індійської від інших видів полягає в куди більш тривалому періоді цвітіння, який триває практично всю зиму і весну.

Сорти - опис і фото

мікс

Азалія Мікс має дрібні темно-зелені листи і великі суцвіття червоного, жовтого, білого, кремового і рожевого кольору. Зустрічається неоднорідний забарвлення квіток. Центральний втечу в висоту може досягати 50 см. Рослина досить вибаглива в питанні догляду, що, тим не менш, не зупиняє садівників від активного його розведення.

Для індійської азалії мікс першорядне значення має склад грунту - при посадці використовується кислий грунт з високим вмістом органічних елементів.

Биколор (рожева)

Азалія Биколор - це один з найбільш яскравих сортів рододендронів. Висота рослини може досягати 0, 5 м. Суцвіття індійської азалії біколор середніх розмірів і пофарбовані в рожевий відтінок, а листя темно-зелені.

Біла

Біла індійська азалія зустрічається у вигляді декількох сортів:

 • аполло;
 • сакуланта;
 • Вайсе Шеме.
Суцвіть білого азалії досить великі, в діаметрі можуть досягати 7 см. Пелюстки у квіток білі і трохи світло-зелені біля основи.

Червона

Квітки у червоній азалії махрового типу і досягають в діаметрі приблизно 6 - 6, 5 см, а листя темно-зелені. Яскраво-червоне рослину можна виростити, якщо посадити Кнут Ервен.

фламенко

Даний сорт азалії передбачає наявність махрових суцвіть, що мають акуратний біло-рожевого забарвлення. Тривалість цвітіння - з початку осені і до кінця квітня. Рослина відрізняється багатством і яскравістю квіток.

Сімса

Цвітіння Сімси доводиться на зимово-весняний період. Колірна гамма суцвіть різноманітна - від білого до червоного. Розмір бутонів досягає 3-5 см, пелюстки рослини роздвоєні мають махрові або рифлені краю.

Гельмут

Індійська азалія Гельмут відрізняється від інших видів азалій досить яскравими махровими суцвіттями пурпурно-червоного кольору, діаметр яких може досягати близько 6 см.

У наших статтях ви можете дізнатися про види азалії, в тому числі про Блюмбукс, а також про вирощування у вигляді бонсая.

Цвітіння індійського рододендрона

Коли і як відбувається?

Активне цвітіння азалії індійської доводиться на зимово-весняний період. Цвісти вона починає з грудня і може радувати яскравими квітами аж до травня. Передумовою до швидкого цвітіння виступають набухають бруньки, які формуються на стеблах рослини.

Як доглядати?

Для того, щоб забезпечити азалії індійської найбільш пишне цвітіння, буде корисно виконати прищипивание, яке полягає у видаленні молодих пагонів. Це слід зробити для того, щоб рослина зосередило сили на розпускаються бутони, а не на нові пагони.

Після цвітіння варто обережно видалити всі засохлі бутони.

Що робити, якщо не дає квітів?

На відсутність цвітіння у азалії індійської можуть вплинути кілька факторів:

 • непотрібний рослині грунт;
 • нестача поживних речовин;
 • зайве висока температура, що перешкоджає закладці бутонів.

Дуже важливо стежити за тим, щоб рослина перебувала в комфортних для нього умовах.

Покрокова інструкція по догляду в домашніх умовах

Вибір місця посадки

Для азалії індійської вкрай шкідливо перебувати під прямими сонячними променями. Важливо, щоб під час цвітіння рослина перебувала в півтіні, при розсіяному світлі і в вільному місці. Оптимальним варіантом для квітки буде підвіконня, розташований із західного, східного або північного боку.

Якою має бути грунт?

Грунт для азалії індійської повинна мати виражену кислу реакцію. Оптимальні таких пропорцій:

 • хвойна земля - ​​2 частини;
 • крупнозернистий пісок - 1 частина;
 • торф - 1 частина.

Правильно підібраний грунт забезпечить активне зростання і правильний розвиток рослини.

Як садити?

Ємність, в яку планується посадка рослини, обов'язково повинна мати дренажні отвори. Горщик для азалії індійської повинен бути досить широким, але не занадто глибоким. Дно квіткового горщика викладається дренажним шаром, що включає в себе дрібну гальку або керамзит.

температура

Оптимальний температурний режим для азалії індійської становить восени і взимку близько 15-18 градусів. Влітку він може становити 22 градуси. В період активного цвітіння слід знизити температуру до 10-12 градусів.

полив

Земля в горщику з азалій індійської повинна бути в міру вологою. Важливо уникнути перезволоження. Азалію слід поливати і обприскувати тільки м'якою водою, яка не містить хлору і вапна. Періодично можна злегка підкисляти воду для поливу торфом або парою крапель столового оцту.

Зайва вогкість в горщику з азалій індійської веде до в'янення листя і згодом до загибелі рослини.

підживлення

Азалії, як правило, підгодовують два рази на місяць з кінця лютого і до кінця серпня. Це допомагає їм як при зростанні, так і при формуванні нирок. Правильніше за все буде використовувати спеціалізовані добрива, призначені саме для рододендронів (азалій). Також можлива підгодівля будь-якими безхлорних добривами, використовуваними для сенполій і гортензій.

При хлорозе листя найкраще підійдуть добрива, в складі яких присутній залізо і магній.

обрізка

Обрізку слід виконувати після цвітіння з метою формування крони у вигляді дерева або куща. Необхідно видалити занадто довгі і слабкі пагони і підрізати молоді гілки, щоб забезпечити рослині більш пишне цвітіння.

пересадка

Азалія індійська вкрай болісно реагує на пошкодження кореневої системи. При здійсненні пересадки краще не турбувати зайвий раз коріння, через що краще робити перевалку, що дозволяє зберегти їх цілісність. Горщики слід використовувати не сильно глибокі, так як азалія володіє поверхневою кореневою системою. Молоді рослини підлягають щорічному пересадженні, в залежності від їх зростання, дорослі - раз в 2-3 року.

При пересадці на дно горщика укладається дренаж. Грунт використовується сильнокислая, призначена для рододендронів (азалій). На поверхню грунту буде корисно покласти шматочки моху-сфагнуму.

способи розмноження

Розмножувати індійські азалії в домашніх умовах - не найлегша завдання. Укорінення триває як мінімум 1, 5-2 місяці.

 1. Довжина живців повинна становити близько 5-6 см. Живці слід нарізати в березні-червні з пагонів, які не встигли одревеснеть.
 2. Перед посадкою живці необхідно промити в блідо-рожевому розчині марганцівки, потім обробити будь-яким стимулятором коренеутворення.
 3. Ємність з рослиною накривають зверху пластиковим пакетом або скляною банкою і ставлять в досить тепле слабоосвещенную місце.
 4. Азалію слід поливати тільки теплою водою.
 5. Через деякий час держак рушає в зростання, тоді ємність переміщують в більш освітлене місце, але уникаючи прямих сонячних променів.
 6. Молодим саджанців потрібно гарт, тому плівкове або скляне укриття щодня піднімають.

Азалія індійська відрізняється яскравим і пишним цвітінням, завдяки чому послужить головною прикрасою домашнього саду. Щоб рослина довго радувало яскравими квітами, важливо забезпечити йому правильний і уважний догляд.

Схожі Статті