Незвичайна назва сорту томату - «Полуничне дерево», опис гібрида сибірської селекції

Зовсім недавно садівники отримали можливість спробувати новий вид томатів, виведений нашими вченими. Він називається Полуничне дерево. Цей гібрид зовсім молодий і даних про нього ще мало, але судячи з перших відгуків, він вже встиг заслужити популярність серед садівників.

У нашій статті ви знайдете не тільки найповніше опис сорту, але і зможете познайомитися з його основними характеристиками, дізнаєтеся все про особливості вирощування.

Томат «Полуничне дерево»: опис сорту

Назва сортуполуничне дерево
Загальний описСередньостиглий індетермінатний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання110-115 днів
формаПолунична
колірчервоний
Середня маса томатів250 грам
застосуванняУ свіжому вигляді, для соку і заготовок
урожайність сорту12 кг з кв
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобМожлива бура плямистість

Даний гібрид був виведений сибірськими селекціонерами. Реєстрацію пройшов в 2013 році. Рослина досить велике, в висоту може досягати 2 метрів, але зазвичай не перевищує 120-150 сантиметрів. Тип куща - індетермінатний, тобто має необмежене зростання після утворення квіткової кисті. Кущ цих томатів не є штамбові.

Томат «Полуничне дерево» відноситься до середньо-раннім видам томатів, час повного дозрівання 110-115 днів. Призначений він в основному для вирощування в тепличних умовах. Приємною особливістю цього сорту помідор є його стійкість до захворювань і шкідників.

Даний вид томатів має дуже високою врожайністю, якщо порівнювати його з іншими томатами. Це потужне рослина формує приблизно 5-6 кистей по 6-8 плодів на кожній. При належному догляді і відповідних умовах з одного кв. метра можна збирати до 12 кілограм смачних плодів.

Серед головних достоїнств цього гібрида можна назвати:

  • стійкість до вертіціллёзному в'янення і вірусу тютюнової мозаїки;
  • стійкість до змін погодних умов;
  • підвищена врожайність;
  • невибагливість;
  • тривалий період плодоношення.

Істотних недоліків до теперішнього часу не виявлено. Єдиним мінусом можна вважати обов'язкову підв'язку і невелика примхливість щодо кліматичних умов, рослина погано підходить для посушливого клімату.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортуврожайність
полуничне дерево12 кг з кв.метрів
американський ребристий5, 5 з куща
Де Барао Гігант20-22 кг з куща
король ринку10-12 кг з кв.метрів
Таня4, 5-5 кг з куща
Фаворит ф119-20 кг з кв.метрів
Демидов1, 5-5 кг з кв.метрів
король краси5, 5-7 кг з куща
банан Помаранчевий8-9 кг з кв.метрів
загадка20-22 кг з куща

На нашому сайті ви знайдете масу корисної інформації про вирощування томатів. Читайте все про індетермінантних і детермінантних сортах.

А також про тонкощі догляду за ранньостиглими сортами і сортах відрізняються високою врожайністю і стійкістю до хвороб.

Характеристики

«Полуничне дерево» порадує садівників своїми плодами:

  • Вони мають яскраво-червоний колір, своїм виглядом нагадують велику полуницю.
  • Плоди досить великі, масою близько 250 грам.
  • Плоди містять до 10-12% сухих речовин і 4-6 камер.
  • Однаково добре підходять для приготування салатів і томатного соку, так і для консервації.

Плоди «Полуничного дерева» мають цікавими смаковими властивостями. Підходять для вживання в свіжому вигляді. З них можна робити томатний сік, завдяки низькій кількості сухої речовини. Також підійде для домашніх заготовок про запас в в'яленому і зберігання в сушеному вигляді.

Порівняти вага плодів сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортувага плодів
полуничне дерево250 грам
засолювальними диво90 грам
Локомотив120-150 грам
Президент 2300 грам
Лабрадор80-150 грам
Северенок Ф1100-150 грам
Снігур130-150 грам
кімнатний сюрприз25 грам
дебют Ф1180-250 грам
Оленка200-250 грам

фото

особливості вирощування

Оскільки він був виведений в Сибіру, ​​то він прекрасно підійде для вирощування в регіонах з нестійкою погодою, так як він досить стійко переносить сезонні похолодання. Підходить для вирощування в Західному і Східному Сибіру, ​​на Далекому Сході, Уралі і в середній смузі Росії. Але і для вирощування в південних регіонах теж може показати непогані результати.

Особливості цих томатів полягають у тому, що він здатний виростати на неродючих грунтах, і добре переносить холоду. Якщо збирати трохи недостиглі плоди, вони чудово дозрівають і переносять зберігання і транспортування. Рослина потребує регулярного рясного поливу і розпушування грунту.

Хвороби і шкідники

З хвороб, яким піддається даний сорт мабуть варто виділити буру плямистість. Це найчастіша хвороба, яка вражає томати в теплицях.

Для профілактики цього захворювання треба дотримуватися світловий режим і режим вологості, так як підвищена вологість сприяє появі цієї хвороби. Для боротьби з нею використовують Заслін і Бар'єр, з народних засобів застосовують часниковий розчин.

«Полуничне дерево» найчастіше може піддаватися навалі павутинного клещика і тепличної білокрилки. Коли рослина вражає белокрилка їх обприскують препаратом «Конфідор», з розрахунку 1 мл на 10 л води, витрата розчину на 100 кв.м. Від павутинного клещика позбуваються за допомогою мильного розчину, яким протирають листя і уражені ділянки рослини.

висновок

У підсумку хочеться сказати, що даний гібрид хоч і досить молодий, але вже встиг показати себе з хорошого боку. Всім удачі в вирощуванні цього нового виду томатів.

ранньостиглісередньопізнісередньоранні
малинове Віконтіжовтий бананПінк Буш F1
Цар дзвінТитанфламінго
Катяслот F1Ажур
Валентинамедовий салютЧіо Чіо Сан
Журавлина в цукрічудо ринкусупермодель
Фатімазолота рибкабудьонівка
ВерлиокаДе Барао чорниймажор F1

Схожі Статті