Незвичайне забарвлення і стійкий імунітет - картопля «Синьоока». Характеристики сорту і опис картоплі з фотографіями

Серед сортів картоплі, популярних у городників-любителів, особливе місце займає «Синьоока». Сорт отримав назву за незвичайну, що запам'ятовується забарвлення бульб. Уваги заслуговують і інші якості: врожайність, відмінний смак коренеплодів, стійкість до захворювань.

У статті ви знайдете всю інформацію про картоплю «Синьоока», опис сорту, фото і багато корисної, а головне цікавої інформації.

опис сорту

Назва сортуСиньоока
Загальна характеристикасорт любительської селекції, високоврожайний з хорошим смаком, але поганий лежкістю
період дозрівання65-80 днів
вміст крохмалю15%
Маса товарних бульб70-130 гр
Кількість бульб у кущі8-12
врожайністьдо 500 ц / га
споживчі якостівідмінний смак, підходить для будь-яких страв
лежкостьпри закладці на зберігання великої кількості згниває близько 75%
колір шкіркикремовий
колір м'якотібілий
Перевага регіони вирощуванняСорт районований для середньої смуги Росії
Стійкість до захворюваньсреднеустойчив до всіх хвороб пасльонових
особливості вирощуваннястандартна агротехніка
Оригінаторвиведений в 50-і роки минулого століття С. доміно в Інституті крохмалепродуктів; визнаний безперспективним

«Синьоока» - середньостиглий сорт з раннім початком клубнеобразования. Ідеально підходить для приватних присадибних господарств, в промислових обсягах майже не вирощується. Як грамотно виростити рання картопля читайте тут.

Опис коренеплоду:

 • бульби великі, вагою від 150 до 200 г;
 • форма овальна, злегка плеската;
 • шкірка рожево-сіра, з синюватим відтінком;
 • вічка поверхневі, нечисленні, темно-сині;
 • м'якоть на зрізі біла;
 • вміст крохмалю середнє, до 15, 5%;
 • високий вміст білка, мінеральних солей, вітамінів групи В.

У таблиці нижче ви знайдете дані про зміст крохмалю в різних сортах картоплі:

Назва сортувміст крохмалю
Синьоока15%
маніфест11-15%
Тірас10-15%
Єлизавета13-14%
Вега10-16%
Луговський12-19%
Романо14-17%
Санте10-14%
Тулеевск14-16%
циганка12-14%
казка14-17%

фото

Тепер, коли ви отримали вже деякі уявлення про сорт картоплі «Синьоока», характеристиках його зовнішнього вигляду, коренеплоду, перейдемо, до фотографій:

Регіони виведення і вирощування

Сорт районований для середньої смуги Росії, успішно вирощується і в інших регіонах. Врожайність висока, до 500 кг. на сотку. Якість врожаю залежить від посадкового матеріалу, погодних умов і поживності грунту.

Порівняти врожайність цього сорту з іншими ви можете звернувшись до таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Синьоокадо 500 ц / га
кубанкадо 220 ц / га
Фелокс550-600 ц / га
Красунчик170-280 ц / га
ред Скарлеттдо 400 ц / га
боровичок200-250 ц / га
Снігур180-270 ц / га
Каменський500-550 ц / га
Коломба220-420 ц / га
весна270-380 ц / га

Кущ картоплі «Синьоока» великий, потужний, з міцними стеблами і розвиненою кореневою системою. Рясне утворення зеленої маси. Листя середнього розміру, темно-зелені. Квіти світло-сині, невеликі.

Картопля відрізняється раннім утворенням бульб і розтягнутим періодом вегетації. Перший урожай можна збирати в червні, закінчення збору - кінець вересня. Сорт воліє легку піщаний грунт з нейтральною кислотністю, у важкому, бідному ґрунті врожайність знижується.

Полив помірний, не більше 5 раз за сезон. «Синьоока» вважає за краще поживний грунт, обов'язкові кореневі підживлення мінеральними комплексами або органічними добривами. Про те коли і як вносити підживлення і як це правильно зробити при посадці картоплі читайте в окремих статтях нашого сайту.

Сорт стійкий до типових захворювань: картопляного раку, фітофторозу, парші, нематоди, вірусних інфекцій. Міцні бульби не пошкоджуються при викопуванні. Невеликі обсяги непогано зберігаються, але для промислового вирощування сорт не підходить.

Про те в яких умовах зберігати картоплю взимку, яке місце вибрати для цього і які терміни необхідно дотримати, читайте в докладних матеріалах нашого сайту.

«Синьоока» любима городниками за відмінні смакові якості. Картопля ідеально підходить для варіння, запікання і приготування пюре, вона розсипчаста, дуже ніжна, з приємним насиченим смаком. Варені бульби мають гарний біло-кремовий колір. Картопля легко засвоюється і може бути рекомендований для дитячого або дієтичного харчування.

Ми підготували для вас кілька корисних статей про те, як правильно зберігати очищену картоплю і чи можна зберегти користь цього продукту в холодильнику.

походження

Сорт картоплі «Синьоока» - гібрид декількох форм культурного картоплі з дикоростучих. Виведений селекціонером С. Дьоміним в кінці 1940-х років, зареєстрований в Інституті крохмалепродуктів під номером 15555.

Гібрид пройшов випробування на декількох дослідних станціях, отримав високу оцінку фахівців і рекомендацію для вирощування в особистих підсобних господарствах. Випробування з промислового вирощування «Синьоочки» виявилися менш вдалими. Великі обсяги зібраної картоплі погано зберігалися, бульби швидко втрачали товарний вигляд.

Переваги і недоліки

Серед основних плюсів сорти відзначають:

 • високі смакові якості коренеплодів;
 • широкі кулінарні можливості (можлива варіння, тушкування, запікання, приготування пюре);
 • стійкість до основних захворювань;
 • гарний зовнішній вигляд коренеплодів;
 • тонка шкірка, мала кількість очок.

Серед недоліків сорту відзначають:

 • можливість виродження посадкового матеріалу;
 • великі обсяги зібраної картоплі погано зберігаються;
 • бульби можуть пошкоджуватися проволочником.

Особливості

«Синьоока» відноситься до старих сортів, які мають цілий ряд особливостей. У сприятливий рік (тепла погода, достатню, але не надмірна кількість дощів, мінімальна кількість шкідників) картопля демонструє високу врожайність, бульби виходять великими, рівними, неушкодженими. Погіршення погодних умов сильно знижує врожайність, бульби дрібнішають.

Щоб уникнути таких перепадів, важливо купувати якісний, оновлений насіннєву картоплю, що не заражений вірусами. Не рекомендується використовувати для посіву тільки самостійно вирощені бульби, кожні кілька років сорт потрібно повністю оновлювати.

Хороші результати дає вирощування картоплі з насіння, це дає можливість поновлення посадкового матеріалу без додаткових витрат на його покупку. Картопля чуйний на підгодівлю. Чи не зашкодить і мульчування грядок.

Удобрюють рослини безпосередньо після поливу, 3-4 рази за сезон. Для підгодівлі використовується перепрілий гній або розведений пташиний послід. Органіку можна чергувати з мінеральним комплексом, що включають аміачну селітру, суперфосфат або сульфат амонію.

Небажано використання азотовмісних препаратів. Вони викликають бурхливий ріст картоплиння з одночасним мельчанія бульб.

Крім добрив при вирощуванні картоплі використовують найрізноманітніші засоби і препарати. Суперечок про їхню користь ведеться безліч.

Ми пропонуємо вашій увазі докладні статті про те, як і для чого використовуються гербіциди, фунгіциди та інсектициди.

Урожай можна збирати з початку літа до вересня, але кращі якості бульби набирають до серпня. Після викопування бульби просушують не менше 3 годин. У похмуру погоду просушку ведуть в укритті або під навісом.

Чим більший урожай, тим ретельніше просушиваются бульби. Сорт відрізняється неважливою лежкостью, для картоплі потрібен просторий сухий льох. Бульби складаються в ящики. Картопля необхідно регулярно перебирати, викидаючи підгнилі або заражені бульби.

ознайомлювальне відео

Відео, яке представлено нижче розповість для чого саме стане в нагоді сорт картоплі «Синьоока».

Хвороби і шкідники

Сорт «Синьоока» має непоганий імунітет. Однак стійкістю до нематоди, парші або фітофторозу відрізняється тільки оновлений сортовий матеріал. Картопля, що вирощується на аматорських ділянках, поступово вироджується і стає вразливим для вірусів. В якості профілактики необхідно своєчасне оновлення посадкового матеріалу.

Картопля може дивуватися колорадськими жуками, повреждающими бадилля. Дуже шкодять жуки-ковалики. Їх личинки пошкоджують бульби, роблячи їх непридатними для харчування, відкриваю доступ вірусам і бактеріям, з ними необхідно боротися.

Щоб уникнути псування врожаю, картопля висаджують тільки на грунт, попередньо оброблену хімічними препаратами. Після збирання врожаю необхідно вибрати з землі все бульби. Залишені на зиму коренеплоди розкладаються, створюючи сприятливе середовище для бактерій і залучаючи комах.

Даний сорт картоплі зберігає популярність протягом багатьох років. При правильному підборі посадкового матеріалу і родючих ґрунтах можна стабільно отримувати хороший урожай. Зібрану картоплю потребує дбайливого зберігання і частою перебиранні.

Сподіваємося, що за допомогою вищевказаного документа про картоплю «Синьоока», описі його достоїнств і недоліків, вам простіше буде вирішити чи варто займатися його вирощуванням.

Також пропонуємо вам ознайомитися з сортами картоплі, що мають різні терміни дозрівання:

середньопізнісередньораннісередньостиглі
векторКолобоквелетень
МоцартказкаТоскана
СифраІллінськийЯнка
ДельфіниЛуговськийБузковий туман
ЖуравушкаСантеАжур
РогнедаІван да ШураДезіре
ЛасунокКоломбоСантана
АврораманіфестТайфун
скарбінноваторАльваро
чарівниккронаБриз

Схожі Статті