Незвичайні гості на ваших грядках - томати «Банан помаранчевий»

Сорт томатів Банан помаранчевий (Banana Orange) не буде зайвим на вашій ділянці. Він, безсумнівно, привнесе різноманітність в вашу теплицю, цей симпатичний подовжений помидорчик.

А щоб ви знали, що вдає із себе цей томат, ми приготували цю статтю. У ній ви знайдете повний опис сорту, зможете познайомитися з його характеристиками і особливостями вирощування.

Томат Банан Помаранчевий: опис сорту

Назва сортубанан помаранчевий
Загальний описСередньостиглий індетермінатний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання105-110 днів
формаПодовжена, циліндрична
колірпомаранчевий
Середня маса томатів100 грам
застосуванняПідходить для вживання в свіжому вигляді, гарячих стравах, соліннях
урожайність сорту8-9 кг з кв.метрів
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до основних захворювань

Томати Банан Помаранчевий вважаються індетермінантні рослиною - не потрібно видаляти (прищипувати) точки зростання. Кущ не штамбовий. Висота рослини близько 1, 5 метра.

Стебло міцне, потовщений, малоліственний з декількома кистями, і плодами на них. Суцвіття у «Банана оранжевого» просте, утворюється над 8-9 листом, далі - з проміжком в 2 листочка.

З кожного суцвіття виростає в середньому до 8 плодів. Має світло-зелені зморшкуваті листя середньої величини «картопляного типу».

Кореневище розростається в великих обсягах вшир. Є середньостиглих сортом - плоди з'являються на 105 - 110-а доба після проростання.

Відзначено високу стійкість до фітофторозу, фузаріозу і кладоспоріозу. Рекомендується вирощування в тепличних умовах, в спекотне літо можливе вирощування у відкритому грунті.

Читайте на нашому сайті: найпоширеніші хвороби томатів в теплицях і способи боротьби з ними.

Які томати стійкі до більшості захворювань і несприйнятливі до фітофторозу? Які методи захисту від фітофтори існують?

Характеристики

Плоди середніх розмірів, близько 7 см завдовжки, близько 100 г, вагою, малоребрістие. Форма плоду - подовжена, циліндрична. Шкірочка гладенька, тонка.

Порівняти вага томатів Банана Помаранчевого з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
банан Помаранчевий100 грам
Примадонна120 грам
Ямал110-115 грам
Золоте руно85-100 грам
Золоте серце100-200 грам
Столипін90-120 грам
малиновий дзвін150 грам
Каспар80-120 грам
вибух120-260 грам
Верлиока80-100 грам
Фатіма300-400 грам

Цікава забарвлення зрілих плодів - перламутрова, помаранчева. Забарвлення недавно утворилися плодів ніяких особливостей не має, з підвищенням зрілості томати жовтіють.

Насіння в м'ясистих плодах середня кількість, розподілені в 2-3 камери. Кількість сухих речовин мінімальне. Зберігання довгий час в темному місці, при транспортуванні вигляд не псується.

Виведений сорт російським Науково-дослідним інститутом овочівництва захищеного грунту. Включений в Держреєстр по РФ для тепличних умов в 2006 р Призначений для вирощування в теплицях в будь-яких регіонах нашої країни і сусідніх країн. У жарких країнах можливо безперешкодне вирощування у відкритому грунті.

Смакові якості плодів приголомшливі - солодкуваті медові нотки з «помідорною» кислинкою, вміст вітамінів дуже висока. Сік з такого сорту має надзвичайно приємний, оригінальний смак. Підходить для вживання в свіжому вигляді, гарячих стравах, соліннях.

Важливо! Томати при тепловій обробці не втрачають своїх корисних властивостей.

Маленькі розміри плодів дозволяють консервувати їх цілком, що стане прикрасою будь-якого столу. Виробництво томатної пасти та соусів йде успішно.

Виявлено високу врожайність плодів, дружне утворення і дозрівання плодів. Середня врожайність - близько 3, 5 кг з рослини (8-9 кг з 1 м. Кв.).

Порівняти цей показник з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
банан Помаранчевий8-9 кг з кв.метрів
Бабушкін подарунокдо 6 кг з кв.метрів
американський ребристий5, 5 кг з куща
Де Барао Гігант20-22 кг з куща
король Ринку10-12 кг з кв.метрів
Костромадо 5 кг з куща
Президент7-9 кг з кв.метрів
дачник4 кг з куща
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
Діброва2 кг з куща
Батяня6 кг з куща

фото

Гідності й недоліки

Яскраво виражених недоліків не має.

переваги:

 • висока врожайність;
 • довгий плодоношення;
 • яскравий смак;
 • цікава забарвлення;
 • стійкість до хвороб.

особливості вирощування

Особливістю є колірна гамма шкірки плодів. Смак у «Банана оранжевого» оригінальний, не псується при обробці. Посадка на розсаду проводиться в середині березня.

Грунт для посадок повинна бути з низьким вмістом кислотності, що не отяжене. Насіння і грунт знезаражують слабким розчином марганцівки.

Посадка в загальну ємність на глибину близько 2 см, відстань між рослинами близько 1, 5 см. При появі першого добре розвиненого листочка необхідна пікіровка. Пікіровка проводиться в ємності близько 15 см діаметром, краще вибирати ємності з швидко розкладаються матеріалів (торф, папір).

Способів вирощування розсади томатів існує величезна кількість. Пропонуємо вашій увазі серію статей про те, як це зробити:

 • в закрутки;
 • в два кореня;
 • в торф'яних таблетках;
 • без пікіровки;
 • за китайською технологією;
 • в пляшках;
 • в торф'яних горщиках;
 • без землі.

В середині травня проводиться посадка на постійне місце (вік розсади близько 65 днів). Якщо є ймовірність вирощування у відкритому грунті - висадка проводиться в середині червня. Під час висадки у відкритий грунт необхідно утеплення на випадок холодів. У відкритому грунті плодоносити «Банан помаранчевий» буде менше.

Висадка томатів проводиться в шаховому порядку або дворядним способом. Відстань між рослинами - не менше 50 см, між рядами - 60см.

Формують рослина в одне стебло, прибираючи пасинки кожні 10 днів. Підв'язка до вертикальних шпалер або індивідуальним опор. Підживлення і розпушування обов'язкові.

Читайте корисні статті про добрива для томатів:

 • Органічні, мінеральні, фосфорні, комплексні і готові добрива, для розсади та ТОП кращих.
 • Дріжджі, йод, нашатирний спирт, перекис водню, зола, борна кислота.
 • Що таке позакореневе підживлення і при пікіровки, як їх провести.

Хвороби і шкідники

Фузаріоз і кладоспоріоз не страшні сорту, для профілактики фітофторозу проводять обприскування мідним купоросом. Проводять також обприскування проти попелиці, кореневих дротяників, кліщиків, совок спеціальними препаратами.

Помідори Банан Помаранчевий відмінно впишуться в вашу теплицю і принесуть яскраву родзинку оранжевого кольору.

Схожі Статті