Ніхто не застрахований! Блоха людська: види і наноситься шкода

Умовивід про те, що блохи можуть жити на людину, постійно спростовується. Вони на людину не живуть, як власне кажучи, на кішках, собаках, інших тварин і птахів.

Людину вони використовують в якості транспорту, якщо раптом не виявиться поруч відповідного об'єкта (бродячої собаки, кішки, щури і т.д.) або «їдальні», для отримання необхідної порції крові.

Ці паразити всеїдні, вони не розбірливі, можуть харчуватися кров'ю людини і тварин. Спочатку дізнаємося, як їх звуть, де вони живуть, як потрапляють в наші будинки.

Види бліх, які можуть завдати шкоди людині

  1. Собачі. Переносниками є собаки. Якщо домашня тварина спілкується з бродячими собаками. Є велика ймовірність потрапляння комах цього виду в будинку.
  2. Котячі. Цей вид вважає своїми господарями кішок. Харчується їх кров'ю, розмножується в підстилках, котячих килимках.
  3. Щурячі. Щури, пробігши по вашій квартирі всього один раз, можуть поділитися з вами своїми співмешканцями. Що впала з щури блоха неодмінно залишить своє потомство в вашій оселі.
  4. Курячі. Цей вид і блохи практично всіх тварин, домашніх птахів зустрічаються в сільських районах.
  5. Земляні. Місцем свого проживання вибрали верхній шар землі. При роботі з землею (сад, город) можна принести личинок під нігтями.
  6. Піщані. Відповідно селяться в піску.
  7. Людські. У цих паразитів господар людина. Цей вид воліє харчуватися саме кров'ю людини.

Зовні всі види бліх практично однакові. Відрізняються розміром, забарвленням. Тіло вкрите міцним панциром, сплюсненим з двох сторін. Крил немає. Ніг шість, задні дуже добре розвинені. Ними користуються блохи для стрибка. Незважаючи на те, що розмір комахи 4 - 5 мм., Стрибає далеко. Якщо поруч людей немає, а необхідність в їжу існує, людська блоха НЕ погребує кров'ю будь-якого опинився поруч тварини.

Далі ви побачите фото людських бліх:

Діляться паразити за місцем їх проживання на два підвиди:

  • підвальні;
  • постільні.

Підвальні блохи це сукупність всіх потрапили в одні умови комах (підвал). Котячих, собачих, щурячих. Живуть, розмножуються блохи підвальні в купах сміття, брудному одязі, ганчір'я, яке притягли до підвалу люди без певного місця проживання. Теплий, вологе повітря підвалів сприяє швидкому розмноженню бліх, розселенню їх в квартирах нижніх поверхів. А бездомні люди і тварини є рознощиками цих комах.

Підвальні блохи, потрапляючи в наші квартири, отримують свою порцію крові, відкладають яйця і залишаються жити з нами. Вибираючи між підвалом і квартирою, зупиняються на другому варіанті. І житлові умови кращі, та й їжа ходить поруч. Так вони стають постільними, селяться в постільній білизні, м'яких меблів, килимах. Кусають в основному вночі.

Чим небезпечні комахи цього виду для людини

Щоб зрозуміти небезпеку від такого сусідства, необхідно знати, як блоха кусає людину. Ротовий апарат, на відміну від інших комах (комарів) не має хоботка.

Розсікаючи шкіру людини, блоха намагається дістатися до судин з кров'ю і тому занурюється разом з головою, піднімаючи задню частину тіла (як кліщ).

Після того, як вона нап'ється, вибирається на поверхню, відправляється дбати про потомство. Якщо блоха раніше жила з щурами, вона може залишити заразних мікробів в підшкірному шарі.

Важливо! Щурячі блохи найнебезпечніші переносники заразних хвороб і паразитів.

Місце після укусу червоніє, свербить.

Найстрашніше видовище це покусані блохами діти. Шкіра у дітей ніжна, тонка її легше прокусити, ось вони і нападають на дітей вночі. Укуси дуже болючі для дітей, є причиною алергічних захворювань. Так само вони можуть заразити дитину паразитами.

Спеціальних місць для укусів у бліх немає. Вони вибирають місця, де шкіра ніжніша. Помилково існує думка, що блохи потрапивши на волосяну частину голови, можуть залишитися там.

Довідка! Волосся людини не схожі на шерсть тварини і не придатні для знаходження там цих комах. Але покусати можуть.

Найвразливіше місце для укусів - ноги. Навіть якщо ви спите. Збираючись працювати в підвалі або іншому приміщенні, де можуть бути комахи, намажте ноги та інші частини тіла відлякують препаратами, надіньте одяг, защи%

Схожі Статті