Німецький картопля Розара: ранній сорт, невибагливий в догляді

Картопля сорту Розара давно і гідно оцінений багатьма городниками і споживачами. Його можна вирощувати в умовах більшості кліматичних зон, він невибагливий у догляді.

Виведений німецькими селекціонерами, столовий сорт Розара радує ранніми термінами дозрівання, високими врожаями, прекрасними смаковими якостями.

А також стійко протистоїть різного роду захворювань.

опис сорту

Назва сортуРозара
Загальна характеристикаранній сорт столового призначення, легко пристосовується до кліматичних умов регіону, добре переносить транспортування
період дозрівання50-65 днів
вміст крохмалю12-16%
Маса товарних бульб80-115 гр
Кількість бульб у кущі15-20
врожайність350-400 ц / га
споживчі якостіхороший смак, слабо розварюється
лежкость97%
колір шкіркирожевий
колір м'якотіжовтий
Перевага регіони вирощуваннябудь-яка грунт і клімат
Стійкість до захворюваньсреднеустойчив до парші та фітофторозу
особливості вирощуваннялюбить полив, вимагає обробки від комах
ОригінаторSaKa-Ragis Pflanzenzucht GbR (Німеччина)

Світло або темно-червоні бульби коренеплоду мають трохи шорстку тонку шкірку з дрібними вічками. М'якоть овоча в розрізі жовтого кольору. Довгастої, іноді каплевидной, форми 80 - 150-грамові бульби картоплі пристосовані до тривалого зберігання і можуть добре переносити навіть далеке транспортування.

Читайте все про зберігання картоплі: терміни, як це робити взимку, чи можна зберігати в ящиках, в холодильнику і що робити з очищеними коренеплодами.

Рослина являє собою злегка розлогий невисокий кущ з помірно розростається, великої зеленої бадиллям і червоно-фіолетовим віночком.

фото

Характеристики

Картопля Розара пристосований переносити посуху і високу вологість, різке похолодання, тому вирощувати його можна практично в кожній кліматичній зоні. Багато городників і фермерські господарства переконалися в продуктивності цього сорту.

На кожному кущі зазвичай дозріває від 12 до 15 бульб, причому всі вони майже однакового розміру. В здоровому середовищі врожайність становить 350 - 400 кг з однієї сотки посадкової площі. Особливий догляд допомагає отримувати і більш високі врожаї.

Порівняти показники врожайності з іншими сортами можна використовуючи дані з таблиці:

Назва сортуврожайність
Моцарт200-330 ц / га
Королева Анна400-460 ц / га
Мілена450-600 ц / га
Серпанок170-215 ц / га
Світанок Київськийдо 460 ц / га
Брянський делікатес160-300 ц / га
Артеміс230-350 ц / га
велетень290-420 ц / га
Янкадо 630 ц / га
Ажур450-500 ц / га

Протягом 4 - 5 років врожайність культури знаходиться на звичайному рівні, тому не потрібне постійне оновлення насіннєвого фонду. Розара відноситься до сортів з раннім терміном дозрівання. Уже в другій половині серпня збирають повноцінний урожай з висаджених в кінці травня насіння.

Любителів картоплі залучають відмінні смакові якості. Він слабо розварюється, так як м'якоть містить невелику кількість крохмалю (до 16%), тому частіше овоч вживається у вареному вигляді, застосовується для приготування салатів.

Коренеплід широко використовується в промисловій переробці.

Порівняти вміст крохмалю з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуВміст крохмалю (%)
Дезіре14-22
Сантана13-17
Невський10-12
Повелитель пристроїв13-16
Рамос13-16
Таїсія13-16
личак13-16
Родріго12-15
Бельмондо14-16
Капрізе13-16

Вирощування і догляд

Агротехніка для цього картоплі не складне. Якісна підготовка грунту і правильний вибір місця для посадки сприяють отриманню багатого раннього врожаю. Картопля сорту Розара краще висаджувати на незатінених відкритих ділянках з супіщаними або легкими, середніми суглинними грунтами.

Ділянка для посадки необхідно міняти після 2 - 3-річного використання. При виборі нової площі варто звернути увагу на культури, які виростали тут перед картоплею. Чудово підійдуть грунту після огірків, бобових, коренеплодів і капусти.

Непридатними для гарного росту цього овоча будуть земельні ділянки, де попередниками були пасльонові культури. Для боротьби з бур'янами можете використовувати мульчування.

Осіння підготовка грунту сприятливо впливає на майбутню врожайність. Фахівці радять удобрювати землю компостом, фосфорними і калійними добривами. Коли і як вносити добрива, а також як правильно робити це при посадці, читайте в додаткових статтях.

Посаджений з осені на запланованому під картоплю ділянці овес послужить хорошим засобом очищення грунту від грибкових інфекцій. Необхідно серйозно подбати про сортування насіннєвого матеріалу. Посадка в грунт здійснюється після спеціальної підготовки насіння (пророщування, «загартовування»).

Повноцінний своєчасний догляд в період вирощування сприяє отриманню хорошого врожаю. Обприскування за допомогою спеціальних препаратів можуть в цьому допомогти.

Читайте докладно про використання фунгіцидів, гербіцидів і інсектицидів.

Також пропонуємо вашій увазі безліч корисної інформації про різні способи вирощування картоплі: голландські технології, під соломою, в мішках, в бочках.

Хвороби і шкідники

Картопля високостійкий до різних захворювань. Сорт Розара менш інших піддається впливу фітофторозу, поширеною і шкідливою хвороби картоплі.

Про інших частих захворюваннях ви можете прочитати в додаткових статтях нашого сайту:

  • Альтернаріоз.
  • Фузаріоз.
  • Вертіціллез.
  • Парша.
  • Рак.

Однак у нього є дуже небезпечний ворог, здатний значно знизити і навіть погубити урожай, - колорадський жук і його личинки. Для боротьби з цим шкідником застосовуються найрізноманітніші способи і засоби, як народні, так і хімічні.

У сорту Розара чимало переваг, тому його часто вибирають як фермери, так і городники - власники скромного дачного ділянки.

Також пропонуємо вашій увазі інші сорти картоплі, що мають різні терміни дозрівання:

пізньостиглісередньораннісередньопізні
ПікассоЧорний принцблакить
Іван та МаріяНевськийЛорха
РоккоСмуглянкаГоробина
СловникПовелитель пристроївНевський
ківіРамосКураж
кардиналТаїсіяКраса
АстеріксличакМіледі
НікулінськийКапрізевектор
ДельфіниСвітанок КиївськийГосподарочка
СифраДжелліРамона

Схожі Статті