Німецький сорт картоплі: «Каратоп» опис, фото, основні характеристики

Селекціонери по всьому світу продовжують спроби створення ідеальних сортів овочів, і картопля не є винятком.

Відносно недавно це прагнення майже увінчалося успіхом, внаслідок чого і з'явився сорт «Каратоп». Урожайний, з хорошим смаком, здатний рости на будь-якому грунті і має дуже ранній термін дозрівання - що може бути краще?

З цієї статті ви дізнаєтеся все про сорт картоплі Каратоп, його опис, характеристики, особливості вирощування.

Сорт картоплі «Каратоп» опис, характеристика

Назва сортуКаратоп
Загальна характеристикаранній, дуже врожайний сорт з невеликими бульбами, не боїться транспортування, стійкий до механічних пошкоджень
період дозрівання40-55 днів
вміст крохмалю11-15%
Маса товарних бульб60-100 гр
Кількість бульб у кущі16-25
врожайністьдо 500 ц / га
споживчі якостіхороший смак, не розварюється, підходить для чіпсів і пюре
лежкость97%
колір шкіркижовтий
колір м'якотісвітло-жовтий
Перевага регіони вирощуванняПівнічно-Західний, Середньоволзький, Урал, середня смуга Росії
Стійкість до захворюваньслабоустойчів до фітофторозу
особливості вирощуванняможна вирощувати під плівкою, не боїться складних грунтів, любить полив
ОригінаторNORIKA NORDRING KARTOFFELZUCHT UND VERMEHRUNGS GMBH (Німеччина)

Виведений селекціонерами в Німеччині, в Російський Державний реєстр селекційних досягнень було включено 2000 року (по Північно-Західному і Середньоволзька регіону). Відноситься до надранньої видам картоплі, урожай можна збирати вже на 50 день після посадки.

Каратоп може похвалитися дуже великою врожайністю: 18.5 - 27 т / га в Середньоволзька регіоні, 20 - 43.5 т / га в Північно-Західному регіоні. Максимальна врожайність знаходиться на позначці в 50 т / га.

Форма бульб у Каратоп овально-кругла з невеликим прагненням до кулястості. Мають приємний товарний зовнішній вигляд з м'яким жовтим кольором шкірки і світло-жовтим відтінком м'якоті. Поверхня плодів зазвичай рівна і гладка, тому картоплини відмінно підходять для механічного очищення.

Очки дрібні, з поверхневим рівнем залягання. Вміст крохмалю на рівні 10.5 - 15%. Товарна маса одного бульби становить близько 58 - 100 г. Картопля цього сорту має гарні смакові якості, вражаючою лежкостью і товарностью в 72 - 93%.

Нижче в таблиці для порівняння представлені дані по врожайності інших сортів картоплі:

Назва сортуврожайність
крона430-650 ц / га
Лілеядо 670 ц / га
американка250-420 ц / га
Красунчик170-280 ц / га
Голубий Дунай350-400 ц / га
долонькадо 450 ц / га
Тайфун400-450 ц / га
Джеллідо 550 ц / га
Гурман350-400 ц / га
ред Фентезі260-380 ц / га

фото

Дивіться нижче: сорт картоплі Каратоп, фото

Кущі розвиваються дуже швидко і мають потужну бадилля, в довжину виростають до середніх розмірів. Під час цвітіння утворюють невелику кількість білих квіток. Сам по собі кущ напівпрямостоячий, стеблового типу. Стебло не має або майже не має антоціановой забарвлення. Листя середніх розмірів, проміжного типу, відрізняються злегка хвилеподібною формою по краях.

Особливості

Даний сорт примітний тим, що підійде для посадки в практично будь-якому типі грунтів. Винятком є ​​грунту містять велику кількість механічних елементів, в їх середовищі йому знадобиться додаткова підживлення і догляд.

Мінусом же є велика залежність від води. Тому якщо ви хочете отримати великий і ранній урожай, то хорошим рішенням стане установка автоматичної системи поливу.

Згідно з технічними характеристиками своїх плодів відмінно підійде як для готування вдома, так і для вирощування в промислових цілях. Під впливом термічної обробки відмінно проваривается і не втрачає свого приємного кольору. Каратоп прекрасно підійде не тільки для приготування звичайного пюре, але і для виробництва чіпсів, і навіть для заморозки.

Перед посадкою, для досягнення найкращих результатів врожайності, рекомендується провести ретельний відбір посадкового матеріалу (варто вибирати тільки найбільші бульби без наявності будь-яких ушкоджень). Також спочатку рослина краще вирощувати в торф'яних горщиках.

Під час висадки матеріалу в грунт бульби ранньостиглих сортів краще розташовувати ближче один до одного. Для підгодівлі Каратоп слід використовувати ті добрива, які добре і швидко засвоюються.

Причина цього полягає в тому, що все ранньостиглі сорти картоплі вбирають поживні речовини набагато швидше за своїх пізньостиглих побратимів.

Про те як і коли вносити добрива, а також чи варто це робити при посадці читайте в окремих статтях нашого сайту.

ВАЖЛИВО! У період дозрівання ваше рослина буде переробляти корисні мінерали з подвоєною швидкістю, тому в цей час йому знадобиться додатковий полив і догляд.

Каратоп є одним з останніх виведених німецькими агрономами сортів. Вирощують в помірних кліматичних зонах, часто вирощується на території Росії, Молдови та України.

Головними особливостями сорту є:

  • Скоростиглість. Сорт вважається ранньостиглий, вегетативний термін якого становить 60-65 днів. Але, на 50 день після посадки можна починати збір врожаю.
  • Урожайність. Каратоп дає прекрасний урожай, який при першій копанні (45 день після посадки) становить 35 тонн з 1 гектара, а в кінці періоду дозрівання може досягати 50-52 тонн.
  • Посухостійкість. Картопля Каратоп негативно реагує на посуху. При відсутності природного або штучного зрошення бульбоплоди формуються повільніше, а якість врожаю в кінці вегетації знижується.
  • Невимогливість до грунтів. Каратоп прекрасно почуває себе практично у всіх типах грунтів. Але, в грунтах важких за гранулометричним складом потребує додаткового догляду та харчування.
  • Застосування. Столовий сорт картоплі, який використовується як в домашньому приготуванні, так і в промисловому. Прекрасно переносить тривале зберігання, лежкість становить 97%. Придатний для пророщування та обробітку під плівкою.
  • Смакові якості. Смак картоплі Каратоп оцінюється в 4, 7 балом за п'ятибальною шкалою. При термічній обробці добре розварюється, прекрасно підходить для приготування пюре, чіпсів, а так само для заморозки.
  • Стійкість до механічних пошкоджень. Механічні пошкодження Каратоп переносить добре, маючи при цьому зовсім незначні пошкодження.
  • Стійкість до хвороб. Сорт Каратоп славиться своєю високою стійкістю до таких хвороб і шкідників, як віруси A і Y, картопляний рак, нематода, залозиста плямистість, фітофтороз бадилля. До фітофторозу бульб відзначена слабка стійкість.

Щоб порівняти характеристики Каратоп з іншими сортами картоплі, зверніть увагу на таблицю нижче:

Назва сортувміст крохмалюлежкость
Ажур14-16%95%
Дезіре13-21%95%
Сантана13-17%92%
Невський10-12%хороша, але бульби рано проростають
Рамос13-16%97%
Таїсія13-16%96% (бульби мають тривалий період спокою)
личак13-16%94%
Родріго12-15%95% (не схильний до промерзання)

Що стосується зберігання картоплі, то тут потрібно дотримуватися лише кілька простих правил. Ми підготували для вас докладні матеріали про терміни зберігання, правильному виборі місця та умови зберігання взимку.

Хвороби і шкідники

В цілому Каратоп має прекрасну імунною системою, яка захищає його від більшості хвороб і шкідників, наприклад: висока стійкість до вірусів Y і A, фітофторозу бульб, залізистої плямистості, парші, чорної ніжки, вертіцеллезу, альтернаріозу та інших.

Єдиним винятком є фітофтороз бадилля, до якого у Каратоп досить слабка стійкість.

Тому в профілактичних заходах безпеки, під час появи бутонів, слід обприскувати ваші кущі системно-контактними фунгіцидами.

УВАГА! Також хорошим превентивним засобом буде настій з часнику і марганцівки.

Подивитися варіанти боротьби з фітофторозом Ви можете на даному відео:

вирощування

Агротехніка вирощування даного картоплі не відрізняється нічим особливим і є стандартною. Для отримання хорошого врожаю не варто нехтувати додатковим поливом і мульчуванням грунту.

Також вам може бути корисна інформація про інші способи обробітку: наприклад, про голландських технологіях, про вирощування в бочках і мішках.

Застосування різних хімічних речовин при вирощуванні картоплі викликає суперечки і протиріччя.

Пропонуємо вашій увазі корисну інформацію про те, навіщо і як застосовуються при вирощуванні картоплі гербіциди та інсектициди.

Каратоп є універсальним сортом картоплі, який може бути використаний в різноманітних цілях. При всіх своїх плюсах він володіє лише двома невеликими мінусами: вимогливість до поливу і слабкий захист від одного єдиного захворювання. Тому якщо ви ще роздумуєте над тим, яку картоплю садити в цьому році, то даний сорт може стати для вас найкращим варіантом.

Також пропонуємо ознайомитися з іншими сортами картоплі, що мають різні терміни дозрівання:

середньопізнісередньораннінадранні
синокСмуглянкафермер
ЖуравушкаПовелитель пристроївМетеор
РогнедаРамосДжувел
ГранадаТаїсіяМінерва
чарівникРодрігоКіранда
Ласунокред ФентезіВенета
ЖуравинкаДжелліЖуковський ранній
блакитьТайфунРів'єра

Схожі Статті