Новий апетитний сорт томатів Бабушкін Секрет: опис сорту, фото, характеристика

Сорт помідорів Бабушкін секрет порівняно новий. Зарекомендував себе з хорошого боку - великі плоди, відмінний смак.

Є незначні недоліки при недотриманні умов вирощування. Однак, ці томати полюбилися багатьом городникам і вони із задоволенням вирощують їх на своїх ділянках.

Детальний опис сорту ви знайдете в цій статті. А також зможете познайомитися з його характеристиками, особливостями вирощування та догляду, дізнатися про схильність і стійкість до тих чи інших хвороб і шкідників.

Томат Бабушкін Секрет: опис сорту

Назва сортуБабушкін секрет
Загальний описСередньостиглий індетермінатний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання115-120 днів
формаОкругла, плеската зверху, многоребрістая
колірмалиновий
Середня маса томатів400-600 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту16 кг з кв.метрів
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до хвороб

Індетермінантна рослина, висотою близько 170 см. Кущ не є штамбові. Відзначають міцний стійкий стебло із середнім ступенем облиственности. Кистей може бути до 8 штук, далі - необхідно закінчити зростання рослини ( «прищипнуть» точку росту).

Кореневище потужне, властиве всім не штамбові томатам, розгалужується буйно в різні боки без поглиблення. Листя великих розмірів темно - зеленого кольору, зморшкуваті, без опушення.

Суцвіття просте, проміжне - після першого суцвіття над 8-им листом далі утворюється з проміжком в 2 листа. У суцвітті може бути від 7 квіток.

Плодоніжка з зчленуванням. За ступенем дозрівання - середньостиглий, дозрівання плодів починається на 115 - 120 день після посадки. Має високий ступінь стійкості до тютюнової мозаїки та фітофторозу, так само добре стійкий до борошнистої роси.

Вирощування заявлено в тепличних умовах і у відкритому грунті з утепленням на випадок холодів.

Характеристики

«Бабусин секрет» має дуже великі плоди, при хороших погодних умовах і якісному догляді можуть досягати ваги більше 1 кг. Середня вага коливається від 400 до 600 г, розміри від 10 см в діаметрі.

Назва сортувага плодів
Бабушкін Секрет400-600 грам
Наостанок150-200 грам
Валентина80-90 грам
Садова перлина15-20 грам
купола Сибіру200-250 грам
Каспар80-120 грам
Морозко50-200 грам
Благовіст ф1110-150 грам
Ірина120 грам
Спрут ф1150 грам
Діброва60-105 грам

Читайте також на нашому сайті: Як вирощувати смачні томати круглий рік в зимових теплицях? Як отримувати відмінний урожай у відкритому грунті?

Які сорти помідорів стійкі до захворювань і високоврожайні? Як правильно доглядати за ранніми сортами?

Форму має многоребрістую, округлу, приплющену зверху. М'якоть м'ясиста, сахаристая. Шкірочка гладенька, щільна, тонка. Колір незрілих плодів - блідо-зелений, зрілих - від світло-до темно-малинового. Насіння мало, розташовані в 6-8 маленьких камерах.

Кількість сухих речовин - середнє. Зберігання задовільний через щільну внутрішньої консистенції, транспортування проходить добре. Виведений сорт сибірськими селекціонерами (Сибірський федеральний округ), запатентований Дедерко В. Н. З нами в Держреєстрі по РФ для вирощування в тепличних умовах в 2007 році.

Припустимо вирощування на всій території РФ. Томати мають відмінний насичений «помідорний» смак, вважається салатним сортом. Прекрасний у вживанні в свіжому вигляді, для сирих салатів, бутербродів.

При термообробці не втрачає своїх корисних і смакових якостей підійде для супів, других страв. Консервація можлива в подрібненому вигляді. Виробництво томатної пасти можливо, соку - немає.

Урожайність Бабушкін секрет має високу - до 16 кг з 1 кв.м. при тепличному вирощуванні, з 1 рослини можна зібрати до 8 кг. У відкритому грунті врожайність буде нижче через меншої ваги плодів.

Назва сортуврожайність
Бабушкін Секрет16 кг з кв.метрів
Морозко18-24 кг з кв.метрів
Аврора ф113-16 кг з кв.метрів
купола Сибіру15-17 кг з кв.метрів
Санька15 кг з кв.метрів
червоні щічки9 кг з кв.метрів
Кібіц3, 5 кг з куща
важкоатлет Сибіру11-12 кг з кв.метрів
рожевий м'ясистий5-6 кг з кв.метрів
обские купола4-6 кг з куща
бурулька червона22-24 кг з кв.метрів

фото

Дивіться нижче: помідори Бабушкін Секрет фото

Гідності й недоліки

Має такі переваги:

  • великі плоди;
  • прекрасні смакові якості;
  • висока ступінь врожайності;
  • стійкість до хвороб;
  • хороше зберігання.

З недоліків відзначають поодинокі випадки виникнення захворювань і розтріскування плодів на рослині. Розтріскування плодів відбувається при зміні рівня вологості від різниці денної і нічної температури. «Бабусин секрет» не має стійкості до такого явища. Рішенням проблеми буде - регулювання вологості.

особливості вирощування

Крім смачних великих плодів особливістю є довгий плодоношення рослин - до появи значних заморозків. Виявлено особливості форми плодів - потрійне або подвійне злиття ребристих помідорів. Сіяти починають на початку березня на глибину 2 см і відстанню між рослинами з кожного боку по 2 см.

Для кращого проростання накривають поліетиленом для певної вологості і підтримують температуру близько 25 градусів. Пікіровку проводять при утворенні повноцінного першого аркуша.

При віці розсади в 50 днів роблять пересадку на постійне місце, грунт повинен бути прогріта до 25 градусів. При вирощуванні в теплиці потрібно формування куща в одне стебло, пасинкування (видалення відростків до 4 см). При вирощуванні у відкритому грунті пасинкування не потрібно.

Підв'язка відразу при пересадці до окремих опор. Підживлення до утворення плодів приблизно 3 рази. Полив під корінь. Розпушування за потребою.

Читайте корисні статті про добрива для томатів:

  • Органічні, мінеральні, фосфорні, комплексні і готові добрива, для розсади та ТОП кращих.
  • Дріжджі, йод, нашатирний спирт, перекис водню, зола, борна кислота.
  • Що таке позакореневе підживлення і при пікіровки, як їх провести.

Хвороби і шкідники

Незалежно від високої стійкості до хвороб обприскування необхідні для профілактики захворювань. Від шкідників також проводять обприскування мікробіологічними речовинами.

Бабушкін секрет - відмінний варіант довгого врожаю великих плодів.

Схожі Статті