Новітній сорт томата «Петруша городник»: характеристика і опис помідорів і фото, вирощування і боротьба з шкідниками

В даний час жодна з овочевих культур не використовується так широко і різноманітно, як томат. Головна проблема для садівника-городника - правильний вибір сорту помідорів.

Які томати вибрати, щоб і смачно було, і врожай високий, і догляд мінімальний? У даній статті ми розглянемо томат «Петруша городник» і опис цього сорту томатів.

Томат «Петруша городник»: опис сорту

Назва сортуПетруша Огородник
Загальний описСередньостиглий супердетермінантние гібрид
ОригінаторРосія
термін дозрівання111-115 днів
форманагадує ковпак
коліррожевий
Середня маса томатів180-200 грам
застосуванняУ свіжому вигляді, для соків і консервації
урожайність сорту4-6 кг з куща
особливості вирощуванняМожна вирощувати живцями
Стійкість до хворобСтійкий до основних захворювань

Сорт томата Петруша городник - один з новітніх сортів, виведених Алтайськими селекціонерами. Почнемо з опису помідор «Петруша городник». Це гібрид супердетермінантние типу.

Кущ штамбовий, низькорослий, висотою до 60 см. При вирощуванні в теплиці він може досягати 1-1, 2 метра. Томат Петрушка городник томат среднеранний, має тривалий термін активного плодоношення з липня по жовтень.

Кущ густий, низькорослий, з великою кількістю зав'язей, листя соковиті, темно-зеленого кольору. Помідор Петруша городник стійкий до таких захворювання, як верхівкова і коренева гниль, фітофтороз, мозаїчність листя.

Томати сорти Петруша городник відрізняються рясним плодоношенням, плоди яскраві, рожеві, овальної форми, що нагадує ковпак (звідси і оригінальна назва сорту).

Маса плодів 180-200 грам, може досягати і 300 грам. Сорт має відмінні смакові якості, з високим вмістом цукру. Плоди Петруши м'ясисті, міцні, довго зберігаються в свіжому вигляді.

Порівняти вага плодів Петруши з іншими сортами ви можете далі в таблиці:

Назва сортуВага плодів (грам)
Петруша Огородник180-200
Фатіма300-400
Каспар80-120
Золоте руно85-100
Примадонна120
Ірина120
Батяня250-400
Діброва60-105
Наостанок150-200
Мазаріні300-600
Пінк Леді230-280

Читайте на нашому сайті: як отримати високий урожай помідорів у відкритому грунті?

Як виростити смачні томати взимку в теплиці? Які є тонкощі агротехніки ранніх сортів?

фото

А тепер пропонуємо ознайомитися з фото томата «Петруша городник».

Характеристики

Даний сорт підходить для відкритого грунту і теплиць. Урожайність сорту в теплиці нижче, ніж у відкритому грунті, тому краще вирощувати Петрушу на свіжому повітрі!

Помідори сорту Петруша городник підходять для всіх регіонів, в тому числі і для північних, адже він виведений в Сибіру. Петруша добре плодоносить і в посушливих умовах, не вимагає частих поливів.

Томати смачні в свіжому вигляді, добре підходять для консервування, тому що плоди невеликі і міцні, а також для виробництва соків.

Урожайність томата Петрушка городник (як його ще називають) становить 4-6 кг з одного куща. Головна особливість сорту - невимогливість до Пасинкування, відмінні плодоносні кисті формуються на всіх відростках.

Порівняти врожайність сорту з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Петруша городник4-6 з куща
Гуллівер7 кг з куща
Леді Шеді7, 5 кг з кв.метрів
товстий Джек5-6 кг з куща
лялька8-9 кг з кв.метрів
дачник4 кг з куща
лентяйка15 кг з кв.метрів
Президент7-9 кг з кв.метрів
король ринку10-12 кг з кв.метрів

Великі кисті плодів утворюються через кожен лист, кущ невисокий, але дуже пишний, проте при рясному плодоношенні і великій кількості бічних гілок, посипаних плодами, необхідні підтримуючі кілки.

особливості вирощування

Ще однією особливістю сорту Петруша-городник є можливість вирощування живцями. Для цього можна використовувати як пасинки, так і верхівки гілок, які потрібно помістити в воду або у вологу землю на 10 днів.

Таким чином, при мінімальній кількості розсади ви можете її постійно збільшувати, відповідно збільшується і термін плодоношення. Для того щоб ласувати своїми томатами всю зиму, можна залишити кущ в приміщенні в контейнері, постійно відламувати і вкорінювати пагони. На столі у вас будуть свої свіжі помідори, а до весни вже дорослі рослини.

Читайте також про інші способи вирощування розсади:

  • в закрутки;
  • в два кореня;
  • в торф'яних таблетках;
  • за китайською технологією;
  • в пляшках;
  • в торф'яних горщиках;
  • без землі.

Якщо ви все-таки користуєтеся звичайним способом вирощування томатів, то насіння на розсаду необхідно висівати в кінці лютого або на самому початку березня. Після появи двох листочків розсада пікірують, під плівкові укриття висадка проводиться в кінці квітня, у відкритий грунт - в травні. Про вирощування розсади без пікіровки читайте тут.

При посадці в кожну лунку додається столова ложка суперфосфату або нітрофоски. Потім через 10 днів підгодівлю необхідно повторити комплексними добривами для томатів, хороший ефект дає обприскування слабким розчином марганцівки.

Підживлення проводяться кожні 10-15 днів, багато садівників користуються народними засобами, дуже хороший ефект дає полив настоєм дріжджів. Не потрібно забувати, що томати не люблять надлишок азотних добрив, т. Е. Свіжий гній, внесений у великих кількостях, дає зростання зеленої маси (листя), але зменшує кількість зав'язей.

Читайте докладніше про добрива для томатів:

  • Органічні, мінеральні, фосфорні, комплексні і готові добрива, для розсади та ТОП кращих.
  • Дріжджі, йод, нашатирний спирт, перекис водню, зола, борна кислота.
  • Що таке позакореневе підживлення і при пікіровки, як їх провести.

Хвороби і шкідники

Томат сорту «Петруша городник» стійкий до основних захворювання, він мало уражається фітофторою і кореневою гниллю.

Фітофтора - це найпоширеніше і найнебезпечніше грибкове захворювання томатів, його називають «Чорний пожежа».

Для профілактики цих захворювань необхідно не допускати загущенности посадок, полив проводити в ранкові години, обов'язково провітрювати теплицю, а також обприскувати рослини біопрепаратами, такими як «Фітоспорін», «Заслін», «Бар'єр», користуватися народними засобами (настоями трав, коров'яком).

Одним з ефективних народних засобів є обприскування листя молочною сироваткою, а також настоєм з лушпиння і часниковою лушпиння.

Мозаїчність листя і верхова гниль - захворювання, також часті серед томатів.

При ураженні мозаїчністю листя набувають строкату забарвлення (від світло зеленого до бурого), джерелом захворювання є насіння томатів. Уражені листки при цьому необхідно видалити, а насіння перед посадкою бажано прожарити.

Вершинна гниль - це бурі плями на плодах, що виникають при нестачі вологи, а також надлишок азоту і нестачі кальцію. Щоб верхова гниль і не вразив цей томати, використовуйте для підгодівлі золу, доломітове борошно, растолченную яєчну шкаралупу.

Схожі Статті