Один з найпопулярніших сортів картоплі: «Пікассо» - опис, характеристика, фото

На прилавках магазинів можна знайти безліч видів картоплі, які відрізняються як своїми смаковими якостями, так і особливостями догляду.

Сорт «Пікассо» належить до тієї групи, яка демонструє прекрасні врожаї і володіє безліччю інших плюсів. Натомість їй потрібно лише трохи вашого часу і турботи.

У цій статті ми розповімо докладно про цей чудовий сорт, його характеристики, особливості агротехніки, схильності до захворювань.

Картопля Пікассо: опис сорту

Назва сортуПікассо
Загальна характеристикасреднепоздний столова картопля голландської селекції, добре переносить посуху і високі температури
період дозрівання110-130 днів
вміст крохмалю10-12%
Маса товарних бульб80-140 гр
Кількість бульб у кущідо 20
врожайність200-500 ц / га
споживчі якостінормальний смак, підходить для салатів і смаження
лежкость90%
колір шкіркижовтий з рожевими вкрапленнями
колір м'якотікремовий
Перевага регіони вирощуванняЦентральний, Центрально-Чорноземний
Стійкість до захворюваньсхильний до Y NTN-вірусу, среднеустойчив до фітофторозу по бадиллі і вірусу скручування листя, стійкий до всіх інших картопляним захворювань
особливості вирощуваннярекомендується попереднє проростання, вимагає підвищених норм добрив
Оригінаторкомпанія AGRICO UA (Голландія)

Картопля «Пікассо» це яскравий представник пізньостиглих сортів картоплі, рослина повністю дозріває через 110 - 130 днів після сходів. Виведено було в Нідерландах, а занесено до Держреєстру сортів РФ в 1995 (для Центральних і Центрально-чорноземних регіонів). Назву свою отримало завдяки незвичайному рожево-жовтому забарвленню бульб.

Пікассо може похвалитися вражаючою врожайністю, в середньому з одного гектара посівів виходить не менше 20 тонн картоплі. А максимальний обсяг врожаю може сягати і 50 тонн в кінці періоду вегетації. На ситуацію в цілому позитивно впливає ще й те, що рівень товарних бульб тримається на позначці в 93 - 95%.

У таблиці нижче ви можете познайомитися з такими показниками, як лежкість і врожайність картоплі різних сортів:

Назва сортуврожайністьлежкость
Пікассо200-500 ц / га90%
Снігур180-270 ц / га95%
Розара350-400 ц / га97%
Моллі390-450 ц / га82%
удача420-430 ц / га88-97%
Латонадо 460 ц / га90% (за умови відсутності конденсату в сховище)
Каменський500-55097% (раніше проростання при температурі зберігання вище + 3 ° C)
Імпала180-36095%
Тімодо 380 ц / га96%, але бульби рано проростають

Картоплини у цього сорту округло-овальні, великі і важкі. Маса одного товарного бульби коливається від 80 до 140 г. Шкірка має світло-жовте забарвлення з характерними рожевими очима і такими ж плямами навколо них. М'якоть приємного кремового кольору з невеликим, як для пізнього сорту, вмістом крохмалю - 10 - 12%. Один кущ може мати до 20 таких бульб.

Порівняти цей показник з аналогічним у інших сортах ви можете, скориставшись таблицею нижче:

Назва сортуКількість бульб у кущі
Пікассодо 20
Джеллідо 15
Тайфун6-10 штук
Лілея8-15 штук
Тірас9-12 штук
Єлизаветадо 10
Вега8-10 штук
Романо8-9 штук
циганка6-14 штук
Колобок15-18 штук
волошкадо 15

Смакові якості у сорту чудові (5 за п'ятибальною шкалою) і, більш того, сорт має тривалим періодом зберігання.

Читайте докладніше про зберігання картоплі: терміни, температура, місця, можливі проблеми.

А також, як правильно зберігають коренеплоди взимку, в умовах овочесховищ, льохи, в квартирі і на балконі, в ящиках, в холодильнику і очищеним.

Кущі у Пікассо високі, прямостоячі і мають раскідной форму бадилля. У період цвітіння покриваються квітками з білими віночками. Листя на кущах великі, темно-зеленого кольору. Характерні вони ще й тим, що мають непоганий стійкістю до скручування.

фото

Тут Ви можете побачити фото картоплі сорту «Пікассо»:

Особливості

Прекрасної особливістю даного сорту є те, що він має вражаючу лежкостью. Саме цей сорт найкраще купувати на зиму через практично нульовий ймовірності проростання. Сама картопля годиться для приготування будь-яких страв, не жовтіє при порізах і не має властивості розварюються. Більш того, урожай добре переносить транспортування, тому підійде і для торгових перевезень.

Пропонуємо вашій увазі цікаві матеріали про найрізноманітніші властивості картоплі, в тому числі і лікувальних.

Читайте все про те в чому користь і шкоду сирої картоплі, чим небезпечний соланін, навіщо вживають в їжу паростки і п'ють сік. ДОВІДКА! Пікассо став дуже популярний ще й завдяки тому, що стійко переносить майже будь-які примхи погоди. Відповідно, його можна вирощувати не тільки в запропонованих в Реєстрі регіонах, а й у багатьох інших.

При посадці рослини, якщо хочете прискорити отримання врожаю, краще зробити пророщування бульб. Для цього помістіть їх на добре освітлене місце з температурою не вище 15 ° C. Ще одним корисним рішенням стане стимуляція бульб за допомогою корисних розчинів, наприклад «Циркон» або «Епін». На грядки висаджувати ваш посівний матеріал варто навесні, коли вже минули основні морози, але з грунту не випарувалася вся волога.

ВАЖЛИВО! Бадилля у Пікассо розростається дуже сильно, тому між бульбами варто залишати проміжки в 50 см.

Надалі рослині потрібні ще кілька сеансів підгодівлі, з ними урожай буде найбільш багатим і смачним. Читайте докладніше про те, чим підживити картоплю, коли і як вносити добрива, як правильно це зробити при посадці. А також які підгодівлі найкращі і в чому користь мінеральних.

Прополку і перше підгортання варто провести тоді, коли сходи досягнуть 6 - 7 см у висоту. Друге підгортання потрібно буде провести вже перед цвітінням, коли з'являться перші квіткові бутони. Читайте про те чи потрібно підгортання рослин, ніж його проводити, як це зробити правильно вручну і за допомогою мотоблока, чи можна отримати хороший урожай без прополки і підгортання.

Якщо ж на вашій ділянці давно не було дощів, то рослини слід поливати самостійно. Одного разу на 10 днів буде цілком достатньо. У боротьбі з бур'янами допоможе мульчування.

Хвороби і шкідники

Безсумнівним плюсом даного сорту картоплі є його імунна система. Пікассо володіє сильною стійкістю до багатьох вірусів і захворювань: вірусам Х і Yn, парші, раку, нематоди, фузаріозу, альтернаріозу, вертіціллезу. Однак і у його імунної системи є одна слабкість - фітофтороз.

Фітофтороз - це справжній бич всіх картопляних культур, тому що є найпоширенішим захворюванням і має страшні наслідки. Хворий цією болячкою урожай може скоротитися аж на 70%. Головною зовнішньою ознакою захворювання є білий грибковий наліт на зворотному боці листя.

Більш детальну інформацію про фітофтороз і боротьбі з цією хворобою Ви можете побачити на даному відео:

Згодом уражаються і бульби, на них починають з'являтися темно-коричневі плями, які згодом поширюються і на всі сусідні кущі. На останньому етапі захворювання рослина буквально відмирає - листя чорніють, засихають і опадають, те ж саме відбувається і з іншими органами картоплі.

фітофтороз

Для того щоб захистити ваші посіви від цієї напасті слід вживати особливих заходів: обприскувати ваші кущі комплексними фунгіцидами і не забувати про підгортання. Якщо ж фітофтороз все ж наздогнав ваші кущі, то необхідно знайти і видалити всі уражені листя. З хімічних засобів краще за інших підійдуть «Ридомил МЦ» і «оксихом». Обробити ними кущі потрібно всього кілька разів з інтервалом в 2 тижні.

І кілька слів про шкідників. Найбільше неприємностей доставляють городникам колорадські жуки та їх личинки, дротяники, капустянки, картопляна міль, совка-метелик, попелиці, павутинний кліщ, цикади. На нашому сайті ви знайдете багато корисної інформації про ефективні методи боротьби з ними.

Сорт картоплі Пікассо підійде в першу чергу для тих господарів, які цінують смакові якості своєї картоплі, потребують можливості тривалого зберігання або перевезення врожаю. Тому цей сорт може стати відмінним вибором як для продажу, так і для зберігання в льохах на радість своєї сім'ї.

І на завершення статті дозвольте запропонувати вам цілу серію цікавих матеріалів про способи вирощування картоплі. Читайте все про сучасні голландські технології і вирощування ранніх сортів, про те які сорти найбільш популярні в Росії і вирощують в інших країнах світу. А також які існують альтернативні методи отримання врожаю - під соломою, в мішках, в бочках, в ящиках, з насіння. І як скласти хороший бізнес-план по вирощуванню картоплі.

Нижче в таблиці ви знайдете посилання на матеріали про картоплю з різними термінами дозрівання:

середньостиглісередньораннісередньопізні
СантанаТірасмелодія
ДезіреЄлизаветаЛорха
АжурВегаМаргарита
Бузковий туманРоманосинок
ЯнкаЛуговськийЛасунок
ТосканаТулеевскАврора
велетеньманіфестЖуравинка

Схожі Статті