Односхила пристінна теплиця: як прибудувати до будинку своїми руками?

Теплиця на присадибній ділянці набагато розширює можливості для садівника. Але далеко не завжди виходить виділити для неї вільну площадку.

Тому нерідко пристінна теплиця розміщується безпосередньо біля стіни будинку. Така конструкція економить не тільки місце, а й час, оскільки на її створення та обслуговування потрібно набагато менша кількість часу, ніж у випадку з окремою теплицею.

Як розмістити пристінну теплицю

Єдине місце, придатне для установки пристенной теплиці - це південна стіна будинку. При розміщенні біля стін, звернених в інші сторони світла, рослини не зможуть отримувати достатню кількість сонячної енергії протягом всього дня. Крім того, затінений парник не встигатиме прогріватися до потрібної температури.

ВАЖЛИВО

Неприпустимо розташовувати пристінну теплицю біля недостатньо міцних споруд. Вона створює певне навантаження на стіну, і якщо та виконана не з цегли або каменю, можливе руйнування всієї будівлі.

Рис.1 Розміщення пристенной теплиці

У безпосередній близькості від теплиці не повинні перебувати дерева і високі чагарники. Їх крони будуть створювати неприпустиме затінення. Це ж правило стосується і витких рослин, здатних обплести всю конструкцію і перекрити сонячне світло.

Підготовчі роботи

Перш ніж своїми руками прилаштувати теплицю до будинку, необхідно виконати деякі підготовчі роботи, опис і фото яких представлені в цьому розділі. Важливим підготовчим етапом є розроблені креслення, за якими буде побудована майбутня односхилий теплиця. У кресленні повинні бути вказані розміри споруди, в т. Ч. Його довжина і висота. Обидва цих вимірювання не повинні перевищувати габарити того будинку, до якого планується прилаштувати теплицю.

ВАЖЛИВО

Визначаючись з габаритними розмірами теплиці, слід брати до уваги особливості тих культур, які планується в ній вирощувати. Високим і кучерявим культурам потрібно більше місця. Відповідно, висота теплиці повинна забезпечувати наявність деякого вільного простору.

Також перед початком будівництва варто потурбуватися підготовкою фундаменту. Найчастіше для подібних цілей застосовують мелкозаглубленние стрічкові фундаменти. Послідовність дій для облаштування підстави даного типу буде наступною:

 1. По периметру майбутньої теплиці риється траншея глибиною 40-50 см. Ширина - 25-30 см.
 2. З дощок, листів ДВП або ДСП монтується опалубка.
 3. У траншеї розміщується армована сітка для зміцнення конструкції.
 4. Встановлюються опорні стовпи.
 5. Заливається бетонний розчин.

Рис.2 Підготовка мелкозаглубленного стрічкового фундаменту

Через 5-7 днів розчин затвердіє повністю і можна приступати до подальших робіт.

Пристінна теплиця своїми руками: інструкція по збірці

Безпосередньо збірка теплиці складається з декількох етапів.

 1. Створення каркаса.

  Для цього спочатку до стіни будинку кріпляться внутрішні труби каркаса. Оптимальне перетин каркасних труб - 20 × 40 або 40 × 40 мм. На стіні труби закріплюються на кронштейнах або за допомогою хомутів. Якщо матеріал стіни дозволяє, можна висвердлити отвори в трубах і закріпити їх дюбелями.

  Рис.3 Односхила теплиця своїми руками: креслення каркаса ВАЖЛИВО

  Від схилу покрівлі до верхньої точки пристенной теплиці має залишатися не менше 40 см. В іншому випадку теплиця може бути пошкоджена наростаючими бурульками.

 2. Встановлюються поперечні горизонтальні труби, що йдуть від стіни до зовнішніх опор. Кріпити їх можна або гвинтовими з'єднаннями, або зварюванням.
 3. Монтуються похилі крокви з тих же профільних труб. Якщо труба має прямокутний перетин, то встановлювати її потрібно на ребро, що забезпечить більшу жорсткість конструкції. Нахил крокв може бути довільним, але не менше 30 градусів, щоб забезпечити легкий схід снігу. Кроквяні труби повинні виходити за зовнішній край каркаса на 20-25 см.
 4. При ширині теплиці понад два метри, буде потрібно установка додаткових розпірок. Для цих цілей підійде більш дешева труба перетином 20 × 20 мм.

  Завершивши збірку каркаса, необхідно пофарбувати всі металеві конструкції, це вбереже метал від корозії.

 5. Пристрій покрівлі. В якості покрівельного матеріалу в теплицях цього типу найкраще використовувати або стільниковий полікарбонат, або міцну плівку.

  У випадку з полікарбонатом, закріплювати його можна двома способами:

  • на клей;
  • за допомогою покрівельних саморізів.

  Якщо розміри наявних листів не дозволяють повністю закрити всю площу даху теплиці, то в місцях стиків найкраще скористатися спеціальним з'єднувальним профілем для стільникового полікарбонату. За відсутності такого стики можна проклеїти гнучкою покрівельної гідроізоляцією.

 6. Рис.4 Закріплення стиків полікарбонату

 7. Формується зовнішня довга стінка. Порядок дій тут буде такий же, як при влаштуванні покрівлі.
 8. Встановлюються бічні стінки.
 9. В одній з бічних стінок облаштовується двері в теплицю. Найпростіше буде скористатися вже готової дверною коробкою, які нерідко залишаються після ремонту в квартирі. Якщо ж такої в наявності немає, або вона не підходить по висоті, то подоба коробки можна зробити своїми руками.

  Для цього встановлюються два стовпи і поперечна перекладина. Найкраще ці стовпи встановлювати ще на етапі заливки фундаменту. Власне двері, якій буде обладнана прибудована односхилий теплиця, може бути виготовлена ​​своїми руками із залишків стільникового полікарбонату. Для цього на прямокутний каркас навішуються шматки матеріалу відповідного розміру, а до опорних стовпів кріпляться дверні петлі.

Дешевший варіант організації входу - навішування полотна з щільного поліетилену. У цьому випадку розміри листа повинні перевищувати розміри входу на 40-50 см як з боків, так і по вертикалі. Запас плівки потрібно для більш щільного закривання отвору.

Рис.5 Готова пристінна теплиця прибудована до будинку своїми руками - фото

По завершенню всіх робіт необхідно провести повну герметизацію вийшла конструкції. Якщо будуть залишатися хоча б невеликі щілини, то теплиця не зможе надійно зберігати тепло і при заморозках рослини можуть загинути.

В якості герметика можна використовувати герметизуючі склади на основі силікону. Підійде і покрівельний бітумний герметик.

ВАЖЛИВО

Встановлюючи пристінну теплицю, слід розуміти, що всередині неї повітря буде мати підвищену вологість. Це може негативно позначитися на стані стіни, біля якої встановлена теплиця. Тому не буде зайвим в спекотні літні місяці її розбирати для просушування стіни. Знімати каркас великого сенсу немає, цілком достатньо зняти стінки парника.

Варіант з пристенной теплицею цікавий тим, що така конструкція дуже проста в збірці. Основне навантаження в ній переноситься на міцну стіну будинку, що дозволяє використовувати менш міцний каркас. Крім того, поруч зі стіною теплиця знаходить захист від вітру, що дозволяє уникнути вихолоджування в вітряну погоду. При цьому збірка не викликає ускладнень навіть при наявності лише базових навичок в будівельних роботах.

Також своїми руками ви можете зробити теплиці з різного матеріалу - з полікарбонату, під плівку або з віконних рам, і різних конструкцій: арочні, односхилі пристінні (як описано в цій статті) або двосхилі, а також зимові або домашні. Або ви можете вибрати і купити вже готові теплиці, про що більш детально ви можете прочитати в одній зі статей на нашому сайті.

Схожі Статті