Огляд сортів помідорів для теплиці та відкритого грунту, стійких до фітофторозу

Фітофтороз - хвороба, яка дуже небезпечно для пасльонових і може повністю погубити весь урожай помідорів. Боротьба з фітофторозом ведеться вже багато років, як раз рівно стільки, скільки людина обробляє цю культуру.

Агротехніки і селекціонери постійно працюють над тим, щоб знайти способи позбутися від цього грибкового захворювання назавжди. Є багато не тільки хімічних способів боротьби з цим мікроскопічним грибком, а й народних засобів. В результаті селекції з'явилися сорти, стійкі до фітофторозу. Розповімо, які помідори не хворіють фітофторою, покажемо фото з назвами насіння найкращих сортів для Башкирії, Підмосков'я, Ленінградської області.

небезпека фітофтори

Фітофтора вражає листя, плоди рослин сімейства пасльонових, на них з'являються бурі плями. Грибок дуже швидко вражає всі рослини при сприятливих умовах.

Що стосується плодів томата, то при ураженні фітофторою на ньому з'являється сіре ущільнення, яке з часом поширюється на весь плід сильно його, деформуючи, при цьому запах у помідора стає неприємним, гнильний.

Увага! Визначити поява грибка на рослині на першому етапі дуже складно. Уважно огляньте внутрішню сторону листя томата і якщо на ньому є сірий борошнистий наліт, то пора починати боротьбу.

Небезпека фітофтори для будь-якої рослини в тому, що суперечки дуже живучі і швидко адаптуються до хімікатів. В результаті може статися, що жоден з препаратів не допоможе в боротьбі з недугою, і урожай повністю гине.

Спори фітофтори можуть зберігатися в землі, в конструкції теплиці, в садовому інвентарі. Спори можуть почати бурхливо рости і розвиватися при:

  • зниження температури влітку;
  • погану вентиляцію рослин;
  • високої вологості;
  • внесення великої кількості азоту в якості добрив;
  • надмірному поливі.

Помідори, які не хворіють на цю недугу - правда чи міф?

Варто відразу сказати, що немає такої культури, яка повністю стійка до сірої гнилі. Але є гібриди, які отримані шляхом селекції і мають максимальну стійкість до фітофтори.

Крім цього якщо висаджувати ранні сорти томатів, то можна уникнути зараження грибком, так як він розвивається в теплих, вологих умовах, які наступають з кінця липня. Тому краще вибирати сорти, які швидко і дружно віддають урожай до цього часу.

Розглянемо, які види томатів способи успішно протистояти хворобі.

Фото і опис подсортов, не схильних до хвороби

для Башкирії

Клімат в Башкирії досить м'який, тому для вирощування якісного врожаю помідор, досить вибрати ранньостиглі, врожайні сорти томата.

Агата

Томат ранньостиглий зрілість плодів настає через 100 днів, після пікірування розсади. Кущики невеликі всього 45 см у висоту, що не штамбові. З однієї рослини можна отримати до 4 кг томатів. Цей сорт можна назвати найкращим помідором для клімату Башкирії. Культура універсальна, підходить для вживання в свіжому вигляді і в заготовках.

білий налив

Ранній, холодостійкий, що не штамбовий сорт помідорів, відмінно підходить для вирощування у відкритому грунті Башкирії. Низькорослі кущі виростають не більше півметра. Сорт не потрібно підв'язувати і пасинкувати. Вага плодів досягає 130 грам, вони мають стійкість до розтріскування. Середня врожайність 3 кг з куща.

Сибірський скоростиглий

Якщо цей сорт висадити у відкритий грунт, то кущ не виросте більше 45 см, в теплиці - метр. Помідори невеликі 110 г. Сорт дружно віддає врожай, при цьому він універсальний. Відрізняється відмінними смаковими якостями.

для Підмосков'я

Як відомо погодні умови в кожному регіоні істотно відрізняються один від одного. Розглянемо сорти помідорів, які рекомендують агротехніки для обробітку в Підмосков'ї.

Бетта

Штамбовий, детермінантний, низькорослий вид. Урожайний не вимагає формування куща. Плоди невеликі всього 60 г. Сорт швидко віддає урожай, плоди дозрівають до кінця липня.

багата Хата

Висота куща всього 45 см. Скоростиглий, урожайний сорт, який відмінно себе показав при агротехніці у відкритому грунті.

дамські пальчики

Ранньостиглий сорт, який добре підходить для вживання в свіжому вигляді і консервованому вигляді. Вага плоду - 70 г, смачні і ароматні. Урожай дозріває дружно.

Для Ленінградської області

Ленінградська область з непростим кліматом - літо холодне, короткий і сире.

Велика вологість і недолік сонячного світла - це сприятливі умови для розвитку фітофтори.

Селекціонери вивели спеціальні сорти, пристосовані до цих умов погоди.

Основні характеристики для томатів, вирощуваних при таких умовах:

  • стійкість до недостатнього освітлення;
  • раннеспелость;
  • стійкість до перепадів температур;
  • опірність фітофтори і інших захворювань, яким піддається культура.

Такими властивостями і характеристиками володіють такі сорти.

Північна красуня

Цей томат чудово росте як під плівкою, так і у відкритому грунті. Індетермінантний, що вимагає формування куща і підв'язки. Плоди досягають ваги до 120 г, і має чудовий смак. Сорт стійкий до перепадів температур, і до багатьох хвороб, включаючи фітофтороз.

Невський

Ультраскоростиглий сорт, низькорослий, з компактним кущиком. Урожай починає дозрівати на 85 добу після появи перших сходів. Вага середнього плоду досягає 100 г - вони круглі і яскраво-червоні. Томат не потребує пасинкування і підв'язки.

Для відкритого грунту

кардинал

Високорослий томат, з висотою куща до 2 метрів. Сорт ранньостиглий, і зібрати урожай можна на 80 день після посадки. Яскраво-малинові плоди можуть досягати до 800 м

японський стелеться

Невеликий кущик в 30 см заввишки. Схема посадки 70х40, так як сорт має розлогий кущ. Сорт високоврожайний з масою плодів до 200 грам. Кущик не потрібно формувати і підв'язувати. Плоди мають чудовий смак, добре зберігаються і транспортуються. Цей сорт можна вирощувати навіть на підвіконні.

Бетта

Ранньостиглий, среднеурожайний сорт, від сходів до появи плодів проходить всього 85 днів. Кущ невеликий до півметра заввишки. Вага плоду до 70 м добре росте на підвіконні, в теплицях, і відкритому грунті.

багата Хата

Культура низькоросла, не потребує пасинкування і підв'язки. Урожай дозріває на 95 день, кожен плід має масу 100-120 г. помідори морозостійкі і можуть витримати температуру до -4 градусів. Плоди смачні, стійкі до розтріскування. Імунітет рослини дозволяє протистояти фітофторозу та інших захворювань.

Улюбленець долі

Ранньостиглий томат, урожай отримують на 90-100 день після появи перших сходів. Кущ висотою до метра вимагає формування і підв'язки. Вага плодів досягає 220 г, добре зберігаються, переносять транспортування і мають відмінний смак.

Анюта

Це результат роботи вітчизняних селекціонерів, ранньостиглий і стійкий до фітофторозу сорт. Вегетаційний період 85 днів. Сорт здатний дати два врожаї за сезон. Кущики висотою 60-70 см, не вимагає підв'язки, так як потужний стебло чудово утримує гілки з великою кількістю плодов.Но деякі городники радять підв'язувати гілки з помідорами і пасинкувати, для формування плодів до 120 г. томат добре зберігається і транспортується.

перцевідние

Середньостигла культура - плоди починають дозрівати на 100 день після появи сходів. Назва томата говорить сама за себе, плоди схожі на болгарський перець.

Зростання даного томата необмежений, тому формування куща і підв'язка. Врожайність культури дуже висока, при правильному догляді з однієї рослини можна отримати до 30 кг плодів.

Маленький принц

Культура з невеликими, круглими плодами, що дозрівають на 90 день після пікіровки.

Академік Сахаров

Сорт високорослий і середньостиглий. Стійкий до багатьох грибкових захворювань. Вага плоду досягає 300 м

Гном

Томат добре переносить агротехніку у відкритому грунті. Детермінантний і ранньостиглий. Плоди невеликі, круглої форми, до 60 г вагою. Кущик невеликий, півметра заввишки. Сорт стійкий до фітофторозу.

Не можна висаджувати помідори поруч з картоплею, так як фітофтора швидко розмножується на цю рослину, і можуть заразити томати.

цар Петро

Урожайний сорт з висотою куща до 50 см. плоди вагою 120 г мають відмінний смак і аромат. Помідори використовують як для консервації, так і для приготування різних страв.

Сорт має середню врожайність, з одного куща при належному догляді моно отримати до 3-4 кг плодів. Щільна шкірка перешкоджає розтріскування, томат добре зберігається і переносить транспортування.

Союз 8

Це універсальний сорт томата, який можна як вживати в свіжому вигляді, так і для консервування. Кущики компактні, здатні дати до 20 кг плодів з кожного. Сорт стійкий до фітофторозу, добре зберігається і транспортується. Вирощувати культуру можна як у відкритому, так і в захищеному грунті.

жайворонок F1

Детермінантний, ультраскоростиглий сорт, вже на 80 день після висаджування саджанців в грунт можна поласувати смачними плодами. Сорт стійкий до несприятливих погодних умов, і зростає до 85 см у висоту.

З одного квадратного метра можна отримати до 15 кг плодів. Рослина стійка до грибкових захворювань, вимагає підв'язки та пасинкування.

Дубок

Компактне, низькоросла рослина. Кущик досягає 60 см. Ультраскоростиглий культура, на 75 день після висадки з'являються перші плоди. Вага томата до 100 г, з відмінним ароматом і смаком. Культура універсальна у всіх сенсах. Добре росте як в захищеному, так і у відкритому грунті.

резонанс

Висота куща цього сорту томату досягає 1, 2 метра. Ранньостиглий, вже на 100 день можна зняти перші плоди. Плоди вагою до 300 г. форма кругла з відмінними смаковими якостями і ароматом. Сорт стійкий до посухи. Добре зберігається і транспортується.

Відрадний

Чудовий сорт для вирощування у відкритому грунті, так як термін вегетації всього 90 днів. Сорт дуже простий в агротехніці, не вимагає підв'язки та пасинкування.

Томат стійкий до фітофтори і інших захворювань, що сприяє збору більшого обсягу врожаю. Плоди невеликі до 45 грам, привабливою овальної форми. Плоди мають червоний колір і універсальне призначення. Придатні для приготування салатів і консервування.

Яблунька Росії

Середньоранній сорт томату. Термін вегетації 135 днів. Кущ в метр заввишки, потребує пасинкування і підв'язки.

сонячний

Ранньостиглий томат з невеликим кущиком і мініатюрними плодами. Не вимагає особливого догляду, кущ непотрібно формувати і підв'язувати. Урожайність дуже висока, але плоди із середніми смаковими якостями. Віддає урожай швидко, довго зберігається і добре транспортується.

Метелиця

Відмінний гібрид для вирощування у відкритому грунті. Кущ невеликий, міцний, що не вимагає підв'язки, висотою в 60 см. Ранньостиглий сорт з часом вегетації 100 днів. Помідори не крупніше, вагою від 60 грам.

Каротинка

Стійкий до фітофторозу томат. Добре зростає в закритому і відкритому грунті. Цей сорт універсальний і цінний тим, що в стиглих плодах міститься бета-каротин. Висота куща 60 см. Циліндричної форми плоди всього 70 грам вагою.

лентяйка

Скоростиглий, високоврожайний томат. З одного куща цієї невибагливої ​​сорти можна отримати до 7 кг стиглих, смачних томатів за сезон. Застосовують в заготовках, в салатах, в приготуванні соусів і паст.

Фітофтороз - це захворювання, збудником якого є грибок фітофтора. Вологе середовище і тепло - активно допомагають розмножуватися бактеріям. Як захистити помідори і якими засобами обробляти томати - читайте на нашому інтернет-порталі.

висновок

Як ми вже з'ясували, що гарантії того, що томати коли захворіють фітофторозом, немає. Але є помідори з ранніми і ультраранні сортами дозрівання, які віддають урожай до того, як хвороба починає прогресувати.

На ділянці в відкритому грунті краще вирощувати низькорослі помідори, вони не тільки добре переносять перепади температур і несприятливі погодні умови, але і не вимагають особливого догляду.

Для теплиць можна вибрати і високорослі сорти, з ранніми термінами вегетації. Для того, щоб виключити розвиток фітофторозу, потрібно використовувати профілактичні заходи: обприскування народними засобами і хімікатами, постійне провітрювання теплиці.

Схожі Статті