Опис і характеристики одного з найсмачніших сорти томата - «Столипін»

Пропонуємо вашій увазі чудовий ранньостиглий сорт томатів Столипін. Хоча це порівняно новий сорт помідорів, він вже встиг добре зарекомендувати себе серед городників і стати дуже популярним.

І все це тому, що він має цілу низку чудових якостей: хороший смак і врожайність, стійкість до фітофторозу, холоду і розтріскування плодів.

У цій статті ви знайдете повний опис сорту, його характеристики, познайомитеся з особливостями вирощування та іншими тонкощами агротехніки.

Томат «Столипін»: опис сорту

Назва сортуСтолипін
Загальний описРанньостиглий, детермінантний сорт для вирощування у відкритому грунті і теплицях.
ОригінаторРосія
термін дозрівання85-100 днів
формаПлоди мають овальнуюформу
колірУ незрілому вигляді - світло-зелені без плями на плодоніжки, колір зрілих плодів - червоний
Середня маса томатів90-120 грам
застосуванняПідходить як для вживання в свіжому вигляді, так і для цільноплідного консервування
урожайність сорту8-9 кг з 1 кв.м
особливості вирощуванняВисадка розсади в грунт проводиться через 55-70 днів.
Стійкість до хворобСтійкий до фітофторозу

Томати «Столипін» підходять для вирощування як у відкритому грунті, так і під плівковими укриттями. Ці помідори є ранньостиглими, так як від моменту посадки їх насіння в землю до повного дозрівання плодів зазвичай проходить від 85 до 100 днів.

Даний сорт томатів не є гібридним. Висота його детермінантних кущів, які не є штамбовими, становить від 50 до 60 сантиметрів. Про індетермінантні сорти читайте тут.

Кущі покриті листами темно-зеленого кольору і середньої величини. Для цього різновиду томатів характерна надзвичайно хороша стійкість до фітофторозу. Для помідорів Столипін характерне утворення простих суцвіть і наявність зчленування на плодоніжках.

Урожайність помідор «Столипін» така: при вирощуванні в плівкових укриттях, в теплицях зі скла і полікарбонату з одного квадратного метра городу можна отримати 8-9 кілограм плодів.

Порівняти цей показник з іншими сортами можна нижче:

Назва сортуврожайність
Столипін8-9 кг з кв.метрів
рожевий спам20-25 кг з кв.метрів
Пінк Леді25 кг з кв.метрів
Червона гвардія3 кг з куща
вибух3 кг з куща
лентяйка15 кг з кв.метрів
Батяня6 кг з куща
Золотий ювілей15-20 кг з кв.метрів
Коричневий цукор6-7 кг з кв.метрів
кристал9, 5-12 кг з кв.метрів

Характеристики

Основними плюсами томатів сорту Столипін можна назвати:

  • стійкість до фітофторозу;
  • відмінні смакові якості плодів;
  • холодостойкость;
  • стійкість плодів до розтріскування.

Недоліків цей сорт томатів практично не має, тому і користується любов'ю овочівників.

Плоди томатів «Столипін» відрізняються еліптичної або овальної формою. Їх маса становить від 90 до 120 грам.

Вага плодів у інших сортів томатів можна бачити в таблиці:

Назва сортувага плодів
Столипін90-120 грам
Фатіма300-400 грам
Верлиока80-100 грам
вибух120-260 грам
Алтайський50-300 грам
Каспар80-120 грам
малиновий дзвін150 грам
грейпфрут600 грам
Примадонна120 грам
Червона гвардія230 грам
Буян100-180 грам
Ірина120 грам
лентяйка300-400 грам

Гладка і щільна шкірка плодів в незрілому стані має світло-зелене забарвлення без плями біля плодоніжки, а після дозрівання вона набуває червоного кольору.

Помідори мають два або три гнізда і характеризуються середнім рівнем вмісту сухої речовини. Вони відрізняються соковитістю, приємним ароматом і солодкуватим смаком. Такі томати ніколи не розтріскуються і можуть зберігатися досить довго.

Помідори цього сорту чудово підходять для приготування свіжих овочевих салатів, а також для цільноплідного консервування.

фото

Фотографії помідор сорту «Столипін»:

особливості вирощування

Томати «Столипін» можна вирощувати в усіх регіонах Російської Федерації. Для вирощування цих томатів найкраще підійдуть легкі високородючі грунту. Чудовими попередниками для них можна назвати цибулю, моркву, бобові культури, капусту й огірки.

Висадка насіння на розсаду відбувається в кінці березня або в перших числах квітня. Насіння заглиблюються в землю на 2-3 сантиметри. Перед висіванням насіння необхідно обробити марганцівкою і промити в чистій воді. Для отримання найкращого результату варто використовувати стимулятори росту, а висадку виробляти в міні-теплиці.

Коли на саджанцях з'явиться один або два справжніх листочка, їх необхідно пікірувати. Протягом всього періоду зростання розсади її слід два або три рази підгодувати комплексним добривом, а приблизно за тиждень до висадки в грунт розсаду потрібно піддавати загартуванню.

Висадка розсади в грунт проводиться через 55-70 днів. Висадка відбувається тоді, коли повністю пройде ймовірність похолодання. Наприклад, в Нечорноземної зоні висадка розсади цих помідорів в грунт повинна здійснюватися з 5 по 10 червня.

При вирощуванні в плівкових укриттях можна висаджувати розсаду з 15 по 20 травня. Схема посадки: відстань між кущами має становити 70 сантиметрів, а між рядами - 30 сантиметрів. Основними заходами догляду за рослинами можна назвати регулярний полив теплою водою, внесення комплексних мінеральних добрив.

Рослини потребують підв'язки і формуванні. Не забуваємо про мульчування, яке не тільки допомагає в боротьбі з бур'янами, а й зберігає мікроклімат грунту.

А тепер кілька слів про добриві томатів. Крім готових комплексів для цієї мети можна використовувати:

  1. Органіку.
  2. Йод.
  3. Дріжджі.
  4. Перекис водню.
  5. Нашатирний спирт.
  6. Борну кислоту.

Хвороби і шкідники

Помідори Столипін виявляють надзвичайно високу стійкість до фітофторозу, але можуть піддаватися інші захворювання томатів, їх можна буде врятувати за допомогою спеціальних фунгіцидних препаратів. Від шкідників ваш город захистить обробка інсектицидами.

Читайте на нашому сайті все про хвороби томатів в теплицях і про методи боротьби з цими захворюваннями.

Також пропонуємо до ознайомлення матеріали про високоврожайних і стійких до хвороб сортах.

висновок

Помідори Столипін називають найбільш смачними помідорами серед існуючих на сьогоднішній день сортів. Якщо ви хочете перевірити, чи так це насправді, обов'язково посадіть їх на своїй дачній ділянці.

Читайте також цікаві статті на тему: як виростити багатий урожай в зимовій теплиці і відкритому грунті, тонкощі догляду за ранніми сортами.

Схожі Статті