Опис невибагливого сорти для північних регіонів - томат «Зимова Вишня» F1

Ранньостиглі штамбові черрі-томати - відмінний варіант для північних регіонів. Спочатку томат створювався для вирощування в умовах середньої і північної кліматичної зони Росії. Компактні і невибагливі, вони плодоносять не гірше високорослих родичів.

Томат Зимова вишня F1 - саме такий сорт. Він добре переносить несприятливі погодні умови і успішно вирощується навіть у відкритому грунті в городах Сибіру і Уралу. Сорт виведений і зареєстрований селекціонерами російської компанії Біотехніка в 1998 році.

Більш докладно про ці томати ви зможете прочитати в нашій статті. З неї ви дізнаєтеся головні характеристики, познайомитеся з описом сорту і особливостями його вирощування.

Томат «Зимова Вишня»: опис сорту

Зимова вишня - ранній (до 105 днів) томат з детермінантний типом росту. Рослина штамбові, компактне, висотою не більше 70 см. Призначений для вирощування в грунті без укриттів. Стійкий до вірусу тютюнової мозаїки і фузаріозного в'янення, кладоспоріозу і борошнистої роси. Середня врожайність - до 2, 5 кг з однієї рослини. При високому рівні агротехніки і родючості грунту врожайність з одного куща може скласти 3, 7 кг.

Головна особливість томата сорту Зимова вишня - висока холодостійкість і невимогливість до високих температур і поживності грунту. Повна відсутність таких агротехнічних заходів, як пасинкування і підв'язка роблять цей сорт самим маловитратними щодо застосування фізичних сил.

Плоди томата Зимова вишня невеликі, округлі, трохи приплюснуті з «полюсів». Шкірочка і м'якоть темно-малинового кольору. Черрі цього сорту відрізняються відносно великими розмірами (до 110 г) і мясистостью плодів. Камер у кожному помідорі від 3 до 5, насіння в них нечисленні, досить дрібні. Зміст сухих речовин в соку томатів Зимова вишня досягає 7%. Плоди добре зберігаються в свіжому вигляді (до 60 днів в прохолодних умовах). Томати Зимова вишня підходять для свіжого споживання у вигляді салатів і для приготування гарячих страв. Також плоди цього сорту прекрасні в засолювання і маринади.

Порівняти вага плодів сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортувага плодів
Зимова вишня110 грам
Верлиока80-100 грам
Фатіма300-400 грам
Ямал110-115 грам
Червона стріла70-130 грам
кристал30-140 грам
малиновий дзвін150 грам
Журавлина в цукрі15 грам
Валентина80-90 грам
Самара85-100 грам

Характеристики

Основна перевага сорту Зимова вишня - відсутність необхідності в підв'язці і пасинкуванні. Штамб у рослин утворюється міцний, що дозволяє не підгортати кущ для запобігання його завалювання навіть під час наливання плодів. Також у відгуках про цей сорт згадуються високі смакові якості плодів і їх відмінна лежкість. Як недолік виступає відносно низька врожайність через обмежену кількість кистей на кожній рослині.

Урожайність сорту можна побачити і порівняти з іншими в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Зимова вишня3, 7 кг з куща
американський ребристий5, 5 кг з рослини
солодка гроно2, 5-3, 5 кг з куща
Буян9 кг з куща
лялька8-9 кг з кв.метрів
Андромеда12-55 кг з кв.метрів
Леді Шеді7, 5 кг з кв.метрів
банан червоний3 кг з куща
Золотий ювілей15-20 кг з кв.метрів
Роза вітрів7 кг з кв.метрів

фото

Наочно побачити помідори Зимова Вишня можна на фото нижче:

особливості вирощування

Вирощувати томат Зимова вишня рекомендується розсадним методом. Посів насіння здійснюють в першій декаді квітня, висадку в грунт - не раніше середини липня. До моменту посадки на постійне місце необхідно провести пікіровку сіянців. Схема посадки в грунт - 25 см між рослинами, 35-45 см між рядами.

Під час активного росту томати Зимова вишня не утворює бічних відгалужень на нижніх ярусах (пасинків), а стовбур рослини протягом усього літа зростає в товщину. Все це дозволяє не застосовувати до посадкам томатів таких операцій, як пасинкування і підв'язка. Для підвищення стійкості рослин і харчування наливаються плодів рекомендується періодично підгортати кущі.

Томат воліє органічну підгодівлю з настою коров'яку або добре перепрілих рослинних залишків або гною, внесених у грунт після поливу або під час розпушування грядок.

Пропонуємо вашій увазі корисну інформацію на тему: Як виростити багато смачних томатів у відкритому грунті?

Як отримувати хороші врожаї в теплицях цілий рік? Які тонкощі агротехніки ранніх сортів слід знати всім?

Хвороби і шкідники

Томат Зимова вишня практично не вражається хворобами і шкідниками завдяки ранньому терміну дозрівання плодів. Під час масових спалахів фітофторозу та інших грибних інфекцій кущі повністю віддають свій урожай. З шкідників їм може нашкодити лише тля боротися з якою можна народними засобами (настоями полину або часнику) і інсектицидом Фитоверм або Актара.

Сорт Зимова вишня визнаний класичним для вирощування в зонах з холодним кліматом. Навіть в несприятливі роки він дає високі врожаї смачних плодів з високими технічними і товарними характеристиками.

Як краще боротися з попелицею дивіться на відео нижче:

У таблиці нижче ви знайдете корисні посилання про сортах томатів з різними термінами дозрівання:

середньопізніСередньораннійсуперранній
Волгоградський 5 95Пінк Буш F1Лабрадор
Краснобай F1фламінгоЛеопольд
медовий салютзагадка природиЩелковский ранній
Де Барао Червонийновий КенігсбергПрезидент 2
Де Барао Помаранчевийкороль ГігантівЛяна рожева
Де Барао ЧорнийАжурЛокомотив
чудо ринкуЧіо Чіо санСанька

Схожі Статті