Опис популярного сорту і секрети вирощування - томат черрі Вишня червона

Вишня червона - популярний сорт томату черрі. Він досить часто зустрічається на ділянках городників-любителів і відомий також під назвою томат ред черрі. Ці томати відрізняються не тільки чудовим смаком, але і хорошою декоративністю.

Цей сорт - відносно новий вид томатів. Виведений російськими селекціонерами на початку 1990-х рр. Включений в Держреєстр РФ в 1997 р для культивування у відкритому грунті, парниках і теплицях. Оригінатором і основним виробником є ​​московська агрофірма «Гавриш».

Детальніше про сорт читайте в цій статті. У ній вашій увазі ми представимо повний опис, характеристики та особливості вирощування.

Томати Вишня Червона: опис сорту

Томат Черрі Вишня червона не є гібридом, хоча його нерідко плутають з гібридною Зимової вишнею. Це ранньостиглий сорт, що відрізняється врожайністю і високорослі. Сорт досить урожайний, з однієї рослини можна зібрати до 2 кг маленьких десертних помідорів. Кущ нештамбовий, індетермінатний, висотою від 1, 5 до 2 м і вище. Від появи паростків до збору врожаю проходить всього 85-100 днів.

Рослина високоросла, слабообліственние, розлога, середньої гіллястості. Листя дрібне, без прилистки, темні, слабогофрірованние. Перша плодова кисть закладається вище 8-9 листа, а далі - через 3 листочка. Формують кущ в 1 стебло. Дуже добре підходить для вирощування у відкритому грунті, але добре росте і в теплиці. Іноді може дивуватися фузаріозом і тютюновою мозаїкою, стійкий до бурої плямистості (кладоспоріозу) і дуже рідко страждає від нападу шкідників. Через свою скороспелости майже не піддається фітофторозу і кореневих гнилей.

Порівняти врожайність сорту можна, використовуючи дані таблиці:

Назва сортуврожайність
вишня червона2 кг з куща
Марісса20-24 кг з кв.метрів
вершки цукрові8 кг з кв.метрів
дружок ф18-10 кг з кв.метрів
Сибірський скоростиглий6-7 кг з кв.метрів
Золотий потік8-10 кг з кв.метрів
гордість Сибіру23-25 ​​кг з кв.метрів
Ляна2-3 кг з куща
чудо ледаря8 кг з кв.метрів
Президент 25 кг з куща
Леопольд3-4 кг з куща

Характеристики

Помідори дуже маленькі, круглі, яскраво-червоні, вагою близько 15-35 гр. Ростуть кистями, по 20-35 штук в кожній. Шкірочка гладенька, тонка, при перезріванні може розтріскуватися. Середня кількість камер в плодах 2-3, а зміст сухих речовин і цукрів - 10-12%. Дозрівання в кисті неоднорідне. Смак дуже приємний, солодкий.

Плоди не призначені для товарного використання, погано переносять транспортування. Можуть зберігатися в холодильнику не більше місяця. Часто застосовується для консервування та засолювання цілими гронами. Може вживатися в свіжому вигляді для фуршетних закусок і салатів. Дозрівання плодів починається в липні, але збирати їх треба тільки повністю визріли, щоб зберегти смак.

Порівняти вага плодів сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортувага плодів
вишня червона15-35 грам
Ля ля фа130-160 грам
Алпатьева 905а60 грам
Рожевий фламінго150-450 грам
Таня150-170 грам
мабуть невидимо280-330 грам
рання любов85-95 грам
барон150-200 грам
Яблунька Росії80 грам
Валентина80-90 грам
Катя120-130 грам

фото

Наочно побачити як виглядає томат Черрі «Вишня червона» можна на фото нижче:

Гідності й недоліки

Вишня червона має мало недоліків. Вона невибаглива і невимоглива в догляді.

Основними плюсами є:

  • раннеспелость;
  • прекрасний смак;
  • стійкість до температурних перепадів і основних хвороб;
  • придатність для цільноплідного консервування кистями;
  • декоративність.

З мінусів варто відзначити:

  • високорослої;
  • вимагає обов'язкової підв'язки і регулярного пасинкування;
  • не підходить для тривалого зберігання і транспортування;
  • підвищена вимогливість до сонячного світла і підживлення.

Сорт дуже чутливий до змісту вологи в грунті. При недостатньому поливі плоди всихають, стають коричневими, а при перезволоженні - водянистими.

особливості вирощування

Кращими районами для Вишні червоною вважаються: середня смуга РФ, Україна, Білорусь і Молдова. Це найбільш ранній сорт томатів черрі. Він містить величезну кількість вітамінів, мінералів і сухих речовин. При нестачі сонячного світла помідори втрачають свої корисні властивості.

Насіння висівають на розсаду в березні або квітні. У відкритий грунт розсаду поміщають в травні. Всі пасинки видаляють після утворення п'ятого суцвіття. При утворенні 8-9 кистей стебло прищипують і залишають тільки 2 листочка вище останньої кисті.

На кв м. Мають 2-3 кущика. Поливають не рідше 2 разів на тиждень, рясно. Підгодовують в період зростання і дозрівання плодів мінеральними і органічними добривами.

Читайте на нашому сайті: як отримати високий урожай помідорів у відкритому грунті?

Як виростити смачні томати взимку в теплиці? Які є тонкощі агротехніки ранніх сортів?

Хвороби і шкідники

Фузаріоз і тютюнова мозаїка вражають листя і знижують імунітет рослини. Заражена рослина вилікувати неможливо, воно гине. Щоб не допустити появи цих небезпечних хвороб треба уникати перезволоження грунту, забезпечити рослині хороше освітлення і акуратно проводити пасинкування.

Вишня червона - чудовий сорт, який не потребує великих зусиль при вирощуванні. Щоб отримати хороший врожай досить стандартних умов: підв'язка, пасинкування, підгодівля і полив.

середньостиглісередньоранніпізньостиглі
Анастасіябудьонівкапрем'єр
малинове винозагадка природигрейпфрут
царський подарунокрожевий корольДе Барао Гігант
Малахітова скринькакардиналде Барао
рожеве серцебабусинеЮсуповський
КипарисЛев ТолстойАлтайський
Ісполін малиновийДанкоракета

Схожі Статті