Опис сорту томату «Анастасія»: основні характеристики, фото помідорів, врожайність, особливості та важливі гідності

Який томат вибрати для розсади в новому дачному сезоні? Для всіх городників, у кого немає просторій теплиці і хто хоче виростити ранній хороший урожай є такий сорт.

Він стійкий до перепадів температур і володіє міцним стійким імунітетом до основних захворювань. Він називається «Анастасія». Детальніше про характеристиках і описі сорту томату «Анастасія» ми поговоримо в нашій статті.

Томат «Анастасія»: опис сорту

Назва сортуАнастасія
Загальний описСередньостиглий індетермінатний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання100-105 днів
формаТомати округлі, трохи витягнута
колірчервоний
Середня маса томатів100-170 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту11-15 кг з кв
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобМає дуже високу стійкість до фузаріозу, бурої плямистості та фітоспорозу

«Анастасія» середній за термінами достигання сорт, від висадки розсади в грунт до дозрівання плодів потрібно чекати 100-105 днів. Кущ індетермінантний, штамбовий, досить високий 100-120 см, в південних регіонах в теплицях може досягати 130 см. Приносить хороші врожаї як в незахищеному грунті, так і під плівкою.

Має дуже високу стійкість до фузаріозу, бурої плямистості та фітоспорозу. Далі поговоримо про характеристики помідорів «Анастасія». Повністю дозрілі плоди яскраво-червоного, навіть бордового кольору. Форма витягнута, але несильно.

Смакові якості високі, смак приємний, кисло-солодкий, типовий для помідор. Плоди середні або дрібні від 100 до 150 гр, при першому зборі можуть досягати 170 гр. Кількість камер 4, вміст сухої речовини 6%. Стиглий урожай чудово переносить транспортування і добре дозріває, якщо плоди збирати трохи завчасно.

Порівняти вага плодів сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Анастасія100-170 грам
циган100-180 грам
Евпатор130-170 грам
Дуся червона150-300 грам
новачок85-105 грам
Чибис50-70 грам
бурулька чорна80-100 грам
нерозлучні серця600-800 грам
Бійськая троянда500-800 грам
Ілля Муромець250-350 грам
жовтий гігант400

Читайте на нашому сайті все про хвороби томатів в теплицях і способах боротьби з ними.

А також про сортах високоврожайних і стійких до хвороб, про томатах що не піддаються фітофторозу.

фото

Характеристики

Сорт помідорів «Анастасія» був виведений вітчизняними фахівцями в області селекції в 1998 році. Включений до Держреєстру як сорт для відкритого грунту і тепличних укриттів. Майже відразу став популярний серед поціновувачів слівовідной томатів і досі гідно займає своє місце серед списку фаворитів.

Даний сорт більше підійде для південних регіонів, там відзначена найбільш висока врожайність. Оптимально підійде Астрахань, Волгоград, Бєлгород, Донецьк, Крим і Кубань. В інших південних регіонах росте добре. Але і на Далекому Сході, в Сибіру і на Уралі в теплицях теж дає непогані показники.

Невеликі симпатичні помідори «Анастасія» ідеально підійдуть для цільноплідного консервування. У бочкових засолювання ці томати будуть досить гарні. У свіжому вигляді добре використовувати в перших стравах, в поєднанні з іншими овочами. Завдяки високому вмісту вітамінів і збалансованого смаку з них виходить дуже корисний і смачний сік. Пасти і пюре теж дуже гарні.

При хороших умовах з одного куща можна зібрати 3-4 кг. На кв. м рекомендовано висаджувати не більше 3-4 рослин. Виходить приблизно 11 кг, в південних регіонах може досягати 15 кг. Це досить непоганий показник врожайності.

Порівняти врожайність сорту з іншими сортами можна в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Анастасія11-15 кг з кв
Союз 815-19 кг з куща
м'ясистий красень10-14 кг з кв.метрів
Преміум4-5 кг з куща
Марісса20-24 кг з кв
Огородник11-14 кг з кв.метрів
Катюша17-20 кг з кв.метрів
дебют18-20 кг з кв.метрів
рожевий мед6 кг з куща
Нікола8 кг з кв
хурма4-5 кг з куща

Головними плюсами сорти томата «Анастасія» є:

 • підходить для збірної консервації;
 • невибагливість до зовнішніх умов;
 • терпимість до поганого складу грунту;
 • висока врожайність;
 • хороша опірність до захворювань.

Серед недоліків відзначають те, що у недосвідчених дачників часто бувають труднощі з підв'язкою стовбура і підпорою під гілки. Вимагає високих теплиць.

особливості вирощування

Серед особливостей сорту дачники-любителі і фермери відзначають просто унікальну невибагливість сорту «Анастасія». Також слід відзначити непогану врожайність, приємний смак і швидке дозрівання.

Насіння висівають в кінці березня. Пікірування проводять у фазі 1-2 справжніх листків. Стовбур рослини обов'язково треба зміцнювати за допомогою палиць або шпалер, його важкі кисті потребують фіксуванні. Перше закріплення потрібно зробити, коли рослина досягне зростання 20-30 см.

Якщо «Анастасію» висаджують в тепличному укритті, кущ формують в два стебла, у відкритому грунті в три. Грунт не потребує спеціальної підготовки, цей вид добре росте в будь-якому грунті. На всіх стадіях росту добре відгукується на стандартні натуральні добрива і стимулятори росту.

Читайте корисні статті про добрива для томатів:

 • Мінеральні, фосфорні, комплексні і готові добрива, для розсади та ТОП кращих.
 • Дріжджі, йод, нашатирний спирт, перекис водню, зола, борна кислота.
 • Що таке позакореневе підживлення і при пікіровки, як їх провести.

Способів вирощування розсади томатів існує величезна кількість. Пропонуємо вашій увазі серію статей про те, як це зробити:

 • в закрутки;
 • в два кореня;
 • в торф'яних таблетках;
 • без пікіровки;
 • за китайською технологією;
 • в пляшках;
 • в торф'яних горщиках;
 • без землі.

Хвороби і шкідники

Цей сорт не схильний до грибкових захворювань. Томат може «захворіти» в тому випадку, якщо не проводити елементарних заходів профілактики.

Щоб уникнути подібних проблем, при культивуванні треба регулярно провітрювати приміщення, де ростуть ваші помідори, і не допускати пересихання або перезволоження грунту. Різкі перепади температур не зашкодять цього виду, але все ж варто стежити за освітленням і температурою в парнику.

ВАЖЛИВО! У середній смузі слимаки можуть завдати великої шкоди цим кущах. З ними борються видаляючи зайву бадилля і золіруя грунт, створюючи нестерпну середу для їх проживання.

Також хорошої заходом захисту буде великий пісок, перемелена шкаралупа горіхів або яєць, їх необхідно розсипати навколо рослин, щоб створити потрібний бар'єр. Частий непроханий гість в теплиці або парнику - баштанна попелиця, проти неї також застосовують препарат «Зубр». Як і багато інших різновидів томатів може піддаватися навалі білокрилки тепличної, з нею борються за допомогою препарату «Конфідор».

Як видно, це досить постій в догляді сорт, дотримуючись простих правил догляду можна отримати дуже хороший урожай. Удачі вам і смачного врожаю на ділянці.

Схожі Статті