Опис сорту томату «Ракета»: характеристики, фото плодів, врожайність, важливі переваги і недоліки

Любителів дрібних томатів безсумнівно зацікавить низькорослий сорт «Ракета». Це невибагливий, стійкий до захворювань вид.

Його можна вирощувати і у відкритому грунті, і в низьких укриттях, і навіть в умовах міста на балконі він принесе непоганий урожай.

Детальніше про характеристиках і описі сорту томату «Ракета» розповімо в нашій статті. Також в ній ви знайдете докладну інформацію про особливості вирощування і схильності до захворювань.

Томати «Ракета»: опис сорту

Назва сортуракета
Загальний описПізньостиглий, детермінантний, високоврожайний сорт для плівкових укриттів і відкритого грунту. Добре транспортується.
ОригінаторРосія.
термін дозрівання115-125 днів
формаПлоди - витягнуті вершки, гладкі, глянцеві, середньої щільності.
колірКолір зрілих плодів - червоний.
Середня маса томатів50-60 грам
застосуванняУніверсальні у використанні. Ідеальні для цільноплідного консервації.
урожайність сорту6, 5 кг з 1 кв.м.
особливості виращіванія5Посів за 55-60 днів до висадки. 6-8 рослин на 1 кв.метр. Схема - 70 х 30-40 см.
Стійкість до хворобСтійкий до більшості хвороб. Схильний до розтріскування плодів.

Це детермінантний, штамбовий сорт томатів. По термінах дозрівання належить до середньопізніх або пізньостиглі, тобто з того моменту як розсада була посаджена в грунт до дозрівання плодів проходить 115-125 днів. Кущ низькорослий 50-70 см.

Має комплексну стійкість до кореневої, вершинної і іншим видам гнилі.

Дозрілі плоди червоного кольору, витягнуті по формі. Помідори маленькі 40-60 гр. М'якоть щільна, смак солодкуватий.

Кількість камер 2-3, вміст сухої речовини близько 5%. Вміст цукрів 2, 5-4%.

Зібрані томати можуть довго зберігатися і дуже добре переносять перевезення без втрати товарного вигляду. За ці властивості ґатунок томата «Ракета» подобається як фермерам, так і любителям.

Порівняти вага плодів сорту Ракета з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуВага плодів (грам)
ракета40-60
квочка90-150
Андромеда70-300
Пінк Леді230-280
Гуллівер200-800
банан червоний70
Наостанок150-200
Про ля ля150-180
Діброва60-105
земляк60-80
Золотий ювілей150-200

Характеристики

Це вид був виведений селекціонерами з Росії в 1997 році, державну реєстрацію як сорт для відкритого грунту отримав в 1999. Після першого сезону став дуже популярний серед дачників, пізніше завоював авторитет серед фермерів, які вирощують томати в великих обсягах.

Найкращі результати врожайності у відкритому грунті дає в південних регіонах. У центральних районах для отримання гарантованого врожаю доцільно вкривати плівкою. У більш північних частинах країни вирощування можливо тільки в опалювальних теплицях.

Сорт помідорів «Ракета» ідеально підходить для цільноплідного консервування. Для бочкових засолок використовують рідко. У свіжому вигляді дуже гарні і прикрасять собою будь-який стіл. Соки виходять дуже смачні, завдяки високому вмісту цукру. Пюре та пасти також дуже смачні.

При гарному догляді і створення умов, з кожного куща можна збирати 1, 5-2 кг плодів. Рекомендована щільність посадки для цього виду, 5-6 рослин на кв. м. Виходить 7-10 кг, для такого низькорослого сорту це непоганий результат.

З врожайністю інших сортів ви можете познайомитися в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
ракета7-10 кг з кв.метрів
Катя15 кг з кв.метрів
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
кристал9, 5-12 кг з кв.метрів
Діброва2 кг з куща
Червона стріла27 кг з кв.метрів
Золотий ювілей15-20 кг з кв.метрів
Верлиока5 кг з кв.метрів
Примадонна8 кг з куща
вибух3 кг з кв.метрів
Золоте серце7 кг з кв.метрів

Гідності й недоліки

Головними перевагами сорти «Ракета» є:

  • низькорослість, це дозволяє вирощувати його в будь-яких теплицях і навіть на балконі;
  • стійкість до всіх видів гнилі;
  • лежкість і транспортабельність;
  • хороша врожайність.

Серед недоліків відзначають розтріскування плодів і його примхливість до підживлення і режиму поливу.

Пропонуємо вашій увазі додаткові матеріали про те, в чому різниця між індетермінантні і детермінантності сортами томатів.

Також Ви знайдете на нашому сайті статті про найурожайніших з них і краще за всіх протиборчих захворювань.

фото

Нижче ви можете подивитися фото томата «Ракета», як росте сорт і як виглядає.

вирощування

Вирощування томата «Ракета» в основному виробляється в відкритому грунті. Також він може рости в теплицях зі скла або полікарбонату і навіть на балконах. Стовбур рослини треба підв'язувати, а гілки зміцнювати підпірками. Кущ, якщо рослина знаходиться в незахищеному грунті формують в три-чотири стебла. Якщо вирощувати в теплиці або на балконі тоді в два-три.

Вирощується стандартним способом - з розсади. Для отримання життєздатних рослин можна використовувати стимулятори зростання і міні-теплиці, де для паростків будуть створені всі необхідні умови.

«Ракета» дуже інтенсивно росте, вимогливий до мінеральних добрив, що містять калій. Читайте також, як правильно годувати томати органічними добривами, що для цього використовувати дріжджі, йод, нашатирний спирт, перекис водню.

Серед особливостей самого сорту варто відзначити поєднання низькорослості і непоганий врожайності для таких типів томатів. В наслідок його низькорослості використання мульчування може бути проблематичним. Також варто сказати про стійкість до різних видів гнилі, це захворювання вражає навіть найстійкіші сорти. Про сортах не хворих на туберкульоз фітофторозом читайте тут.

Фермери по достоїнству оцінять таку особливість як можливість механічного прибирання врожаю, так як плоди щільні і міцні.

На нашому сайті ви знайдете цікаву інформацію про те, як отримати хороший урожай томатів у відкритому грунті, як це зробити в теплиці на протяг всього року, які тонкощі вирощування ранніх сортів томатів стоїть знати кожному.

Хвороби і шкідники

Цей вид може дивуватися розтріскування плодів. Проти цього захворювання боротися просто, треба відрегулювати режим поливу. Проти сухої плямистості використовують засіб «Татту» або «Антракол». Проти інших видів захворювань потрібна лише профілактика, режим поливу та освітлення, своєчасне внесення добрив, ці заходи вбережуть ваш томат від всіх неприємностей.

ВАЖЛИВО! З шкідників часто піддається нападу підгризаючих совки. Проти неї застосовують препарат «Стріла». Для того щоб шкідник не з'явилося в наступному сезоні, треба восени ретельно перекопати грунт, зібрати личинки комахи і ще раз обприскати «Стрілою».

Слимаки теж часті гості на листках цієї виду. Їх можна збирати вручну, але ефективніше буде провести золірованіе грунту. У південних регіонах колорадський жук може завдати істотної шкоди, проти цього небезпечного шкідника успішно використовують засіб «Престиж». У посушливі періоди потрібно уважно відслідковувати не з'явився павутинний кліщ. У запущених випадках необхідно застосовувати інсектициди.

Схожі Статті