Опис сорту, який вас ніколи не розчарує - томат «Московські Зірки» F1

Усім шанувальникам класичних томатів середнього розміру сподобається перспективний російський гібрид Московські Зірки. Дрібні, ідеально круглі плоди мають приємний смак і радують рясним врожаєм при мінімумі трудовитрат.

Більш докладно про ці чудові томати ви дізнаєтеся з нашої статті. У ній ми приготували для вас повний опис сорту, його головні характеристики та особливості, агротехнічні тонкощі.

Томат Московські Зірки F1: опис сорту

Назва сортумосковські зірки
Загальний описРанньостиглий детермінантний гібрид
ОригінаторРосія
термін дозрівання75-95 днів
формаокругла
колірчервоний
Середня маса томатів100-110 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сортувисока
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до основних захворювань

Цей томат - популярний ультраранній гібрид F1, відповідний для вирощування в теплиці або у відкритому грунті. Кущ детермінантний, компактний, плоди зібрані в кисть по 10-20 штук. Висота куща 45-60 см, що не штамбовий, не потребує пасинкування. Сорт стійкий до хвороб, невимогливий до агротехніки. Дуже врожайний.

Плоди округлі, щільні, дуже соковиті. Середня вага томата - 100-110 г. Невеликі внутрішні камери, щільна шкірка, висока цукристість. У теплому кліматі томати набувають більш насичений солодкуватий смак.

Порівняти вага плодів сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортувага плодів
московські зірки100-110 грам
Морозко50-200 грам
рожевий Цар300 грам
чудо саду500-1500 грамів
бурулька Чорна80-100 грам
Московська грушовка180-220 грам
шоколадка30-40 грам
новачок рожевий120-200 грам
Паленка110-135 грам
бурулька рожева80-110 грам

Серед основних переваг гібрида:

  • висока врожайність;
  • простота в догляді;
  • можливість вирощування в відкритому чи закритому грунті;
  • від посіву насіння до збору плодів проходить 75-95 днів;
  • приємний смак плодів;
  • стійкість до захворювань і шкідників;
  • відсутність необхідності підв'язування і пасинкування.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортуврожайність
Солероссо ф18 кг з кв.метрів
Союз 815-19 кг з кв.метрів
Аврора ф113-16 кг з кв.метрів
Леопольд3-4 кг з куща
Афродіта ф15-6 кг з куща
Катя15 кг з кв.метрів
вибух3 кг з куща
малиновий дзвін18 кг з кв.метрів
Бабушкін подарунок6 кг з кв.метрів
кристал9, 5-12 кг з кв.метрів

Недоліків у сорту практично немає. Однак деякі городники відзначають підвищену вимогливість до поливу і якості підгодівлі. Іноді нарікання викликає схожість насіння (близько 80%).

Гібрид виведений в Росії, призначений для грунтового вирощування під плівкою або висаджування в теплиці. У регіонах з жарким довгим влітку можливе вирощування в грунті без укриття. Врожайність висока, невеликі кущі утворюють кілька великих кистей. Томати на кисті дозрівають дружно, придатні до збору в стадії технологічної або фізіологічної стиглості. Швидко дозрівають при кімнатній температурі.

Плоди універсальні, підходять для салатів, супів, гарнірів, а також для консервування і приготування соків. Переважно цільноплідного консервування, що зберігає красиву форму томатів. Стиглі плоди рекомендовані для дитячого та дієтичного харчування.

Читайте на нашому сайті все про хвороби томатів в теплицях і способах боротьби з ними.

А також про сортах високоврожайних і стійких до хвороб, про томатах що не піддаються фітофторозу.

фото

особливості вирощування

Ультраранні томати висівають на розсаду в кінці березня - початку квітня. Насіння сіють у заглибленням в 1, 5 см, бажано пророщування під плівкою. Грунт легкий, з домішкою перегною, торфу або піску. Важлива нейтральна кислотність грунту і наявність комплексних мінеральних підгодівлі (калійних і фосфорних).

Читайте докладніше про грунт для розсади та для дорослих рослин в теплицях. Ми розповімо вам про те, які види грунту для томатів існують, як приготувати правильну грунт самостійно і як підготувати грунт в теплиці навесні до посадки.

На стадії двох справжніх листків проводиться пікірування. До пересадки на постійне місце проживання розсаду потрібно 1-2 рази підгодувати комплексним мінеральним добривом. У теплицю або під плівку розсада висаджується в другій половині травня, до моменту пересадки грунт повинен повністю прогрітися. Посадки вимагають рясного поливу теплою водою 1 раз в 5-6 днів. Декілька разів на сезон потрібно підживлення водним розчином коров'яку або пташиного посліду, а також комплексними мінеральними добривами.

Читайте корисні статті про добрива для томатів:

  • Органічні, мінеральні, фосфорні, комплексні і готові добрива, для розсади та ТОП кращих.
  • Дріжджі, йод, нашатирний спирт, перекис водню, зола, борна кислота.
  • Що таке позакореневе підживлення і при пікіровки, як їх провести.

Пасинкувати компактні кущі не потрібно, підв'язка потрібно тільки у відкритому грунті. Для прискорення дозрівання тепличних томатів поруч з кущами можна встановити ємності з розведеним коров'яком. Збирають томати цілими гілками або окремо, у міру дозрівання. Період плодоношення в обігрівається теплиці істотно вище.

Як правильно підв'язати томати дивіться на відео нижче:

Шкідники і хвороби

Гібриди F1 стійкі до основних захворювань пасльонових і томати Московська Зірка - не виняток. Для профілактики фітофторозу, прикореневої і сірої гнилі рекомендується проливання грунту антисептичними розчинами перед висадкою розсади. Грунт потрібно рихлити не рідше разу на тиждень, в посушливу погоду його краще замульчувати торфом, соломою або лушпинням насіння соняшнику. При зів'яненні листя допомагає обприскування медесодержащими препаратами. Підросли томати потрібно берегти від слимаків, попелиці та інших садових шкідників. Виявивши комах і їх личинки, можна провести обприскування посадок розведеним у воді нашатирним спиртом. Колорадських жуків і слимаків з рослин прибирають вручну.

Помідори Московські Зірки - прекрасний вибір для досвідчених і початківців городників. При дотриманні правил поливу і своєчасному внесення добрив цей гібрид ніколи не розчарує. Кращі результати дає вирощування в теплиці або під плівкою, можна експериментувати, висаджуючи компактні кущики в вазони та горщики.

середньораннісуперраннісередньостиглі
Івановичмосковські зіркиРожевий слон
Тимофійдебютмалиновий натиск
чорний трюфельЛеопольдапельсин
РозалізаПрезидент 2бичачий лоб
цукровий гігантзасолювальними дивополуничний десерт
помаранчевий гігантПінк імпрешнСнігова казка
Сто пудівАльфажовту кулю

Схожі Статті