Опис стійкого до томатним захворювань сорту «Цукровий гігант»: вирощування і фото помідорів

Усім шанувальникам великоплідних томатів буде цікавий «Цукровий гігант». Це дуже врожайний сорт. Він порадує дачників не тільки смаком своїх плодів, а й невибагливістю у догляді.

Помідор «Цукровий гігант» - плід праць російських майстрів селекції, був виведений в 1999 році, через рік отримав державну реєстрацію як сорт, рекомендований для вирощування у відкритому грунті і в тепличних укриттях.

У нашій статті ми з задоволенням познайомимо вас з цим сортом ближче, уявімо його повний опис і характеристики, особливості вирощування.

Томат «Цукровий Гігант»: опис сорту

«Цукровий гігант» - це індетермінатний штамбовий сорт томатів. По термінах дозрівання належить до середньоранніх видам. Придатний як для вирощування на відкритій землі, так і в тепличних укриттях. Стійкий до захворювань і шкідників. Рослина досить високу 120-150 см, у відкритому грунті може досягати 180 см. Особливо розростається в південних регіонах.

При гарному догляді з одного куща можна отримати до 5-6 кг чудових плодів. При рекомендованої щільності посадки 3 куща на кв. м можна збирати до 18 кг. Це дуже хороший показник для томатів, навіть для таких великих. Серед особливостей найбільше відзначають розмір і смакові якості плодів. Також слід виділити в описі сорту томату «Цукровий Гігант» то, що він невибагливий і стійкий до захворювань.

Порівняти врожайність Алтайського з іншими сортами можна в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
цукровий гігант18 кг з кв
Де Барао гігант20-22 кг з куща
Полбіг4 кг з кв.метрів
солодка гроно2, 5-3, 2 кг з кв.метрів
Червона гроно10 кг з куща
дачник4 кг з куща
товстий Джек5-6 кг з куща
Пінк Леді25 кг з кв.метрів
земляк18 кг з куща
Батяня6 кг з куща
Золотий ювілей15-20 кг з кв.метрів

Характеристики

Головними перевагами «Цукрового гіганта» є:

  • крупноплодность томатів;
  • універсальність використання;
  • стійкість до перепадів температур і нестачі вологи;
  • високий імунітет до захворювань.

Серед недоліків сорту виділяють те, що рослина вимогливо до режиму добрив під час росту рослин, а також слабкі гілки.

Після досягнення плодами сортовий зрілості вони знаходять рожево-червоний колір. За формою округлі, трохи витягнуті. Томати досить великі 350-450 гр, буває, можуть досягати 650-700 гр, але це рідко, та й то тільки на півдні. Кількість камер 6-7, вміст сухих речовин 5%. Помідори «Цукровий гігант» володіють прекрасними смаковими якостями. Для консервації не підходять через розмір плодів. У бочкових засолювання використовувати можна. Завдяки високому вмісту цукру і низькому відсотку сухого речовин в складі з цих помідорів виходить чудовий сік.

Порівняти вага томатів цього сорту з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуВага плодів (грам)
цукровий гігант250-500
російський розмір650-2000
Андромеда70-300
Бабушкін подарунок180-220
Гуллівер200-800
американський ребристий300-600
Наостанок150-200
Юсуповський500-600
Діброва60-105
грейпфрут600-1000
Золотий ювілей150-200

фото

Зверніть увагу на фото томата «Цукровий Гігант»:

вирощування

Кущ зазвичай формують в два стебла, але можна і в один. Через свій високий зріст обов'язково треба підв'язувати і робити підпори під гілки. Це послужить додатковим захистом від вітру, якщо томат вирощує у відкритому грунті. Дуже добре відгукується на комплексні підкірки.

«Цукровий гігант» в незахищеному грунті краще вирощувати в південних регіонах. У районах середньої смуги кущі будуть нижче, а плоди дрібніше, але на смакові якості це не впливає. Для підвищення врожайності в середній смузі, краще вирощувати його в плівкових укриттях. У більш північних районах дає хороший урожай тільки в теплицях.

Читайте також на нашому сайті: як отримати хороший урожай томатів відкритому грунті і круглодічно зимових теплицях.

А також, секрети агротехніки ранніх сортів або як доглядати за томатами з швидкими термінами дозрівання правильно.

Хвороби і шкідники

До грибковими ураженнями рослина практично не страждає. Єдине, чого варто побоюватися, так це захворювань пов'язаних з неправильним доглядом. Щоб уникнути таких проблем при вирощуванні, слід регулярно провітрювати приміщення, де ростуть ваші помідори і дотримуватися режиму поливу і освітлення.

З шкідливих комах часто піддається баштанної попелиці та трипси, особливо в південних регіонах, проти них успішно застосовують засіб «Зубр». Також може піддаватися нападу колорадського жука, проти нього застосовують препарат «Престиж».

Як і багато інших видів може піддаватися навалі білокрилки тепличної, з нею борються за допомогою препарату «Конфідор».

Як видно з опису, помідори «Цукровий Гігант» - сорт не найважчий в догляді, єдина складність - це слабкість як самого куща, так і його гілок, це вимагає підв'язок і підпірок, в іншому все не складніше, ніж з іншими сортами томатів. Удачі вам і великих врожаїв.

Також пропонуємо вашій увазі статті про сортах томатів з різними термінами дозрівання:

середньораннісередньопізнісередньостиглі
новинка Придністров'яАбаканский рожевийхлібосольні
кулькафранцузький гроздевойгруша Червона
цукровий гігантжовтий бананЧорномор
ТорбейТитанБеніто F1
Третьяковськійслот f1Поль Робсон
чорний КримВолгоградський 5 95малиновий слон
Чіо Чіо СанКраснобай f1Машенька

Схожі Статті