Опис високоврожайний новинки з Голландії - сорт томата «Торбей»

Друзі, хочеться уявити вам новинку від голландських фахівців - це гібрид «Торбей» F1. Він безсумнівно порадує вас своєю врожайністю, стійкістю до захворювань і іншими сортовими якостями.

Читайте докладніше в нашій статті: опис сорту, основні характеристики, особливості вирощування та інші тонкощі догляду за цими томатами.

Томат «Торбей» F1: опис сорту

Назва сортуТорбей F1
Загальний описСредненеспелий детермінантний гібрид
ОригінаторГоландія
термін дозрівання100-110 днів
формаПлоско-округла
коліррожевий
Середня маса томатів170-210 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту5-6 кг з куща
особливості вирощуванняПотребує уваги на початковій стадії росту
Стійкість до хворобСтійкий до основних захворювань

«Торбей» - це гібрид, виведений голландськими селекціонерами в 2010 році. Державну реєстрацію в Росії як гібридний сорт, призначений для парників і відкритого грунту отримав в 2012 році. Незважаючи на те, що це досить новий томат, він вже встиг завоювати популярність у садівників-любителів та у фермерів за свої якості.

Це середньоранній гібрид і після посіву насіння і до збору стиглого врожаю потрібно чекати 100-110 днів. Рослина середнє по висоті 70-85 см, але в теплицях може розростися до 120-150 см.

Кущ є штамбові детермінантний. Рекомендований для вирощування у відкритому землі і закритих парниках. Рослина добре стійко до захворювань.

При хороших умовах вирощування з одного куща можна збирати до 5-6 кг. Рекомендована частота посадки кущів томата сорту «Торбей» 4 куща на кв. м. Таким чином, виходить до 24 кг. Це дуже високий показник врожайності, за що і полюбився багатьом городникам і великим виробникам.

Порівняти врожайність сорту з іншими сортами можна в таблиці:

Назва сортуврожайність
Торбей5-6 кг з рослини
Золотий ювілей15-20 кг з кв.метрів
рожевий спам20-25 кг з кв.метрів
Гуллівер7 кг з куща
Червона гвардія3 кг з куща
Ірина9 кг з куща
лентяйка15 кг з кв.метрів
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
Яблука на снігу2, 5 кг з куща
Самара11-13кг з кв.метрів
кристал9, 5-12 кг з кв.метрів

Характеристики

До головних достоїнств гібридного сорту «Торбей» відносять:

 • томати зав'язуються і дозрівають дружно;
 • велика врожайність;
 • стійкість до захворювань;
 • високі смакові і товарні якості;
 • однорідність і вирівняність томатів.

Серед недоліків відзначають те, що на початковій стадії розвитку куща «Торбей» вимагає підвищеної уваги, розпушування та підживлення. До особливостей цього сорту відносять те, що плоди дуже добре і дружно зав'язуються і дозрівають.

Також варто відзначити гарний товарний вигляд плодів і незвичайний смак. Багато хто відзначає те, що незрілі помідорчики, якщо їх зняти раніше терміну дуже добре дозрівають під час зберігання.

Характеристики плодів:

 • Повністю дозрілі томати «Торбей» мають яскраво-рожевий колір.
 • Округлі за формою.
 • За розмірами вони середні 170-210 гр.
 • Кількість камер 4-5.
 • Смак цікавий, кисло солодкий, приємний.
 • Сухої речовини в м'якоті приблизно 4-6%.
Назва сортувага плодів
Торбей170-210 грам
малинове Віконті450 грам
Верлиока80-100 грам
Валентина80-90 грам
Алтайський50-300 грам
барон150-200 грам
сенсей400 грам
Фатіма300-400 грам
Белла Роса180-220 грам
квочка90-150 грам
Президент250-300 грам
Кострома85-145 грам
банан червоний70 грам

Зібрані томати можуть довго зберігається, дозрівають і прекрасно переносять транспортування. За ці сортові властивості цей гібрид полюбили як фермери, так і дачники-городники. Плоди гібридного сорту «Торбей» хороші в свіжому вигляді і послужать прикрасою будь-якої страви. Завдяки своїм розмірам їх використовують для домашніх консервацій і солінь в бочках. Також можна робити соки, пасти і різні соуси, вони виходять дуже смачні і корисні, завдяки високому вмісту цукрів і вітамінів.

фото

Ознайомитися з плодами томата гібридного сорту «Торбей» F1 можна на фото:

особливості вирощування

Найкращі результати «Торбей» дає в незахищеному грунті регіонах південної смуги. У середній кліматичній зоні краще вкривати плівкою, для збереження врожайності. На смакових у інших якостях це не позначається. На півночі вирощується тільки в опалювальних парниках.

«Торбей» треба обов'язково пов'язувати, а гілки зміцнювати підпірками, а також для запобігання їх обламування під вагою плодів. Кущ формують в один-два стебла, частіше в один, це дозволить отримувати більші томати.

На початковій стадії розвитку вимагає підгодівлі, що містять велику кількість фосфору і калію. Надалі підійдуть комплексні підгодівлі і органічні добрива.

Читайте також на нашому сайті: як отримати хороший урожай томатів відкритому грунті і круглодічно зимових теплицях.

А також, секрети агротехніки ранніх сортів або як доглядати за томатами з швидкими термінами дозрівання правильно.

Хвороби і шкідники

Через високу опірності до захворювань, цього гібридного сорту необхідна лише профілактика. Дотримання режиму поливу, підгодівлі і освітлення, і своєчасне розпушування ґрунту позбавлять садівників від захворювань томатів. Єдине захворювання, якому може піддаватися як дорослі рослини, так і розсада - це чорна ніжка. Ця хвороба невиліковна, тому уражені кущі знищують, а місця де вони росли обробляють фунгіцидами.

При вирощуванні в теплицях часто схильний до тепличної білокрилки. Проти неї застосовують «Конфідор», з розрахунку 1 мл на 10 л води, отриманого розчину вистачить на 100 кв. м.

Від павутинного клещика можна позбутися за допомогою мильного розчину, таке ж засіб можна використовувати проти попелиці. Від колорадського жука слід застосовувати засіб «Престиж».

Як випливає з короткого огляду, «Торбей» не є дуже важким у догляді томатом. Любителі і городники без досвіду цілком можуть виростити у себе. Успіхів вам і хорошого врожаю.

Схожі Статті