Особливості догляду за гіпоестес в домашніх умовах і відкритому грунті. фото квітів

Гіпоестес вирощують в домашніх умовах або на садових ділянках. Квітка належить до сімейства акантових і є вічнозеленою рослиною.

В навколишньому середовищу зустрічається лише в Південній Африці і Мадагаскарі. Виростає в вигляді невеликого чагарника, рясно вкритого відростками.

Листя зеленого кольору, мають щербини по краях. На кожному аркуші розташовані невеликі білі цяточки.

Необхідні умови для вирощування квітки

 • Гіпоестес є теплолюбних рослиною, тому йому потрібна температура + 22-25 градусів. Слід захистити саджанець від різких перепадів температури і протягів. При зниженні температури до +10 градусів, гіпоестес може загинути. У зимовий період в приміщенні повинно бути не нижче 18 градусів тепла.
 • За насиченість кольору листя відповідає хороша освітленість. А так як ця рослина тропічне, то світло воно любить, головне не ставити горщик під потрапляння прямих сонячних променів. Встановити ємності з гіпоестес рекомендується на південну сторону підвіконня. Освітлення впливає на розвиток і зростання саджанця.

  Однак, в жарку і сонячну погоду вікна потрібно притіняти, таким чином захищаючи розсаду від сонця. Інакше на листках може з'явиться опік і рослина почне жовтіти і в'янути. Взимку ж, чагарнику потрібне світло протягом 14 годин на добу. А так як світловий день в цей період стає коротшим, можна купити ультрафіолетову лампу.

 • Гіпоестес для розвитку потрібно приміщення з відносно високою вологістю. Якщо в приміщенні вона низька, то квітка можна поставити поруч з акваріумом або ж поставити піддон з додатковою рідиною. Влітку чагарник необхідно зрошувати теплою водою кілька разів на добу. Робити це краще або рано вранці, або після заходу сонця, це допоможе уникнути появи опіків на листках.
 • Навесні і влітку гіпоестес необхідно підгодовувати речовинами до складу яких входить калій. Він забезпечить стійку забарвлення листя даного чагарнику. Так само потрібно внести азотовмісні підгодівлі, якщо внести більшу або меншу кількість добрива, то на листі можуть з'явитися плями світлого кольору.

правильний полив

Відомо, що у гіпоестес досить великі листи, які випаровують велику кількість вологи. А волога рослині просто необхідна для життя. Поливати рослину потрібно водою кімнатної температури і при цьому вона повинна володіти м'якістю.

Ні в якому разі не слід переливати рослина, це може привести до розвитку грибка і цвілі в грунті, а так само до розвитку різних захворювань саджанця.

А так же надлишок вологи в грунті призводить до гниття кореневої системи квітки, закінчується це все летальним результатом чагарнику.

 1. Влітку поливати гіпоестес рекомендується 2-3 рази на день або по мірі підсихання землі в горщику.
 2. Восени, як правило, полив скорочують до 1 разу на день, а якщо рослина росте на вулиці, то за Вас це зробить дощ.
 3. З настанням зими, полив квітки ставати ще рідше, зрошують рослина 1 раз в 3 дня.

Обрізка, прищіпка

У міру розростання гіпоестес, гілки рослини витягуються і псують зовнішній вигляд чагарнику. В такому випадку допоможе обрізка. Робити це потрібно навесні або восени.

 • Обрізають стирчать гілки за допомогою гострого ножа або садових ножиць. При цьому можна видалити слабкі або відмерлі відростки.
 • Для поновлення крони, необхідно повністю видалити всю її верхню частину, через деякий час вона знову відросте.
Відмітною особливість гіпоестес є швидке відрощування нових відростків за короткий період часу.

Для того щоб кущ правильно сформувався і мав бажану форму роблять прищипування. Для цього необхідно видалити у рослини верхні нирки і це буде сприяти прискоренню зростання бічних гілок. У підсумку, чагарник стане гарним і придбанням пишну форму.

Як доглядати в домашніх умовах?

У домашніх умовах за гіпоестес потрібен ретельний догляд, турбота і увага. Деякі квітникарі вирощують рослину для прикраси інтер'єру вирощеними квіточками. Гіпоестес квітуча рослина, в цей період йому потрібен особливий догляд. Розглянемо більш детально, що потрібно робити в період цвітіння і спокою квітки.

 • Цвітіння у цієї рослини починається влітку, воно досить довго. Суцвіття триматися на стеблі до грудня, що не властиво багатьом іншим кольорам. При правильному догляді, чагарник рясно покривається дрібними квітами, що мають яскравий і ніжний відтінок.

  Однак, досвідчені квітникарі рекомендують видаляти суцвіття, це допоможе зберегти гіпоестес сили перед зимівлею. Та й квіти відцвітають досить швидко, засихають і отпадивают, але на цьому місці з'являються нові суцвіття.

 • Певного періоду спокою для даної рослини немає, кожен садівник вибирає його самостійно. Кращий час для цього, відразу ж після відцвітання останніх квіток.

  В цей час рослина рідше поливають, підживлюють, вводять необхідні добрива, підтримують оптимальний температурний режим і обмежують тривалість світлового дня. Все це призводить до уповільнення росту і стебла практично не витягуються.

Особливості вирощування на вулиці

При вирощуванні гіпоестес у відкритому грунті слід дотримуватися наступних правил:

 1. Висаджувати рослину потрібно на добре освітлене місце, але захищеному від попадання прямих сонячних променів і вітру.
 2. Полив виробляє 2 рази в 7 днів. Якщо на вулиці спека, то щодня поливати саджанець. Оптимальний час для проведення даної процедури ранній ранок або вечір.
 3. Підгодовувати чагарник щороку. Для цього можна використовувати мінеральні або органічні добрива. Вносити їх потрібно 1 раз в 14 днів. Восени кількість добрив необхідно знизити, але не припинити, інакше листя почнуть темніти і засохнуть.

фото

Так виглядає на фото кімнатна квітка, за яким правильно доглядали:

Фото квітки, вирощеного на вулиці:

особливості розмноження

Гіпоестес розмножується декількома способами. Це може зробити навіть початківець садівник самостійно в домашніх умови. Розмножити гіпоестес можна за допомогою насіння або ж живцюванням. Розглянемо докладніше обидва методи.

насінням

Насіння купують в спеціалізованому магазині або ж збирають самостійно, якщо вдома вже є ця рослина. Насіння дуже дрібні, тому потрібно збирати їх дуже акуратно, щоб не втратити посівний матеріал. Посадку необхідно проводити навесні, після того, як повністю розтане сніг, і земля прогріється до потрібної температури. Для цього потрібно підготувати заздалегідь ємність з субстратом.

Покрокова інструкція посіву з насіння складається з наступних етапів:

 1. Підготовлений субстрат необхідно трохи полити.
 2. У кожну ємність покласти насіння.
 3. Зверху присипати тонким шаром грунту.
 4. Накрити ємність целофаном.
 5. Залишити в теплому і добре освітленому місці.

Через 5-7 днів з'являться перші паростки. Плівку прибрати після того, як проростуть все насіння. Щоб молоді паростки розвивалися повноцінно потрібно стежити за температурою і освітленням. Після того, як розсада підросте, її потрібно розсадити в окремі горщики.

живцями

Не менш поширеним методом розмноження гіпоестес є метод живцювання. Для цього необхідно здійснити ряд наступних дій:

 1. Навскіс зрізати держак, довжина якого не повинна перевищувати 10 сантиметрів.
 2. Помістити зрізом в воду і залишити на кілька годин. Це необхідно для того, щоб держак наповнився вологою і тоді він легше перенесе цю процедуру.
 3. Поверх ємності з живцями покласти покривний матеріал.
 4. Поставити в тепле місце, в яке не потраплять прямі сонячні промені. Температура під час укоренінія живців не повинна бути нижче + 20 градусів.
 5. Після дотримання всіх правил, живці поміщають в підготовлений грунт і залишають до появи перших паростків кореневої системи.
 6. Далі саджанець прищипують для того, щоб сформувалася гарна крона.
 7. Після пересадки живців, потрібно їх накрити зверху целофаном і створити таким чином парниковий ефект.

Поки не з'являться перші листочки саджанець потрібно рясно зволожувати і не допускати повного висихання грунту. Тільки за наявністю листя можна судити про успішне розмноженні гіпоестес. Після цього плівку необхідно зняти і виробляти догляд за саджанцем, як за дорослим чагарником, а не за розсадою.

Можливі проблеми і хвороби

Проблеми зі здоров'ям у гіпоестес виникають від неправильного агротехнічного догляду. Періодично піддається розвитку таких захворювань:

 • Борошниста роса.
 • Сіра гниль.
 • Фузаріоз.

При незначному ураженні шкідниками, рослина рекомендується обприскувати спеціальними засобами, спрямованими на боротьбу з даними комахами. Якщо зона ураження велика, то від чагарнику доведеться позбутися, в крайньому випадку він загине.

Крім захворювань, гіпоестес можуть атакувати шкідники:

 • Попелиця.
 • Борошнистий червець.
 • Павутинний кліщ.
 • Белокрилка.
При виявленні шкідників, саджанець необхідно обробити інсектицидами, а якщо комахи не зникнути, то продовжувати лікування протягом 7 днів, процедуру проводити щодня.

Гіпоестес полюбили в першу чергу за яскраві і велике листя і лише потім за цвітіння. Якщо завжди дотримуватися правил по догляду, то рослина виросте здоровою, красивою, пишним і тривалий час буде радувати Вас своєю красою і компактністю. Велика кількість сортів гіпоестес дозволити прикрасити присадибну ділянку в різну кольорову гаму.

Схожі Статті