Особливості грамотної пересадки гарденії: який потрібен грунт, як проводять процедуру і потім доглядають за рослиною?

Гарденія - один з найкрасивіших екзотичний чагарник, надійно прижився в будинках практично всіх квітникарів.

Грамотний догляд за рослиною, в тому числі своєчасна пересадка, допоможе підтримувати його здоров'я і зберігати високу декоративність.

У цій статті докладно розповімо про всі нюанси проведення пересадки гарденії, а саме, коли краще це робити, який потрібен грунт і горщик, а також про грамотному догляді за рослиною після проведення процедури.

Коли потрібна пересадка?

Обов'язковою є пересадка гарденії, яку приніс з магазину, так як транспортувальний грунт не може довго служити джерелом повноцінного харчування для рослини. Екстрена пересадка проводиться, коли квітка вражений хворобами або шкідниками.

Що стосується планових пересадок, то молоді гарденії переміщують в нову ємність щорічно протягом перших трьох років. В цей час йде активне формування кореневої системи. Через три роки пересадки проводять у міру розростання куща.

підготовчі заходи

 1. Грунт рясно полити.
 2. Акуратно витягнути рослину з горщика разом із земляною грудкою.
 3. Помістити в таз з теплою водою приблизно на годину, для того, щоб субстрат максимально відстав від коренів і рослина всотало вологою.

  Всі маніпуляції потрібно проводити з максимальною обережністю, гарденія дуже ніжна квітка з тендітною кореневою системою, що сприймає будь-, навіть незначний вплив як сильний стрес.

 4. Ємність для висадки повинна бути невеликого діаметру, на два-три сантиметри більше попереднього. Не варто вибирати дуже глибокий горщик, це може привести до застою води. Перевагу варто віддати керамічному або пластиковому горщику з обов'язковою наявністю дренажних отворів. Ємність перед засипанням в неї субстрату слід обов'язково обробити розчином марганцівки.

Грунт

 • Грунт для гарденії повинна бути родючої, легкої, пухкої і кислої.
 • Вологість грає велику роль в здорового життя гарденії, тому грунт повинен мати здатність утримувати вологу.
 • Готовий грунт можна придбати в квіткових магазинах. Підійде спеціальний склад для гарденії, а також грунтосуміш для азалії або універсальний грунт для квітучих рослин.
 • Щоб підготувати грунт самостійно, потрібно буде змішати лиственную землю, крупнозерновой пісок і торф у рівних частинах. Додати перліт або вермикуліт як розпушувач. Всі складові перед змішуванням обдати окропом.

Коли проводять процедуру?

Оптимальний час для проведення процедури - лютий або жовтень, тобто до або після періоду активної вегетації. Але якщо потрібні екстрені заходи по порятунку або рослина придбано в інший сезон, то пересадка здійснюється в міру необхідності.

Після покупки

Пересаджувати рослину відразу після того, як воно принесено з магазину не слід.

 • По-перше, у продаж надходять найчастіше квітучі екземпляри і маніпуляції з пересадки приведуть до обпадання бутонів.
 • По-друге гарденії, як і будь-яке інше знову принесене в будинок рослина, слід помістити на карантин, окремо від інших представників флори в приміщенні, щоб в разі виявлення комах-шкідників можна було провести їх швидке знищення і не допустити зараження інших рослин.
 • По-третє, транспортування і зміна місця розташування для рослини завжди стрес, потрібно дати йому час прийти в себе.
Через три-чотири тижні можна пересадити квітку методом перевалки в новий просторий горщик з відповідним грунтом. На дні горщика обов'язково потрібно організувати дренаж з керамзиту або дрібної гальки.

Пересадка відбувається за такою схемою:

 1. Гарденії рясно полити і залишити на деякий час, щоб витягти з горщика її було легше.
 2. Перевернути горщик і, злегка поплескавши по дну, витягти рослину.
 3. Якщо передбачається, що коріння у квітки можуть загнивати, то потрібно замочити його в тазі з теплою водою, щоб коріння звільнилися від землі і після оглянути їх на наявність пошкоджень. Уражені ділянки зрізати.
 4. На дно горщика викласти дренаж.
 5. Помістити в нього гарденії разом з грудкою землі і засипати з боків свіжим грунтом, трохи утрамбувати.
 6. Злегка зволожити.

Як розсадити квітка в домашніх умовах?

Якщо в ємність висаджено більше одного примірника гарденії, проводять розсаджування, робиться це в такий спосіб:

 1. Квітка разом із земляною грудкою потрібно витягнути з горщика і замочити у воді.
 2. Землю видалити, роз'єднати коріння окремих рослин. Якщо вони сильно сплелися, можна скористатися ножицями або гострим ножем.
 3. Якщо коренева система частково вражена, засохла або пожовкла - все нездорові ділянки потрібно видалити.
 4. Помістити коріння в розчин Корневином, це простимулює ріст кореневої системи і підвищить імунітет рослини.
 5. На дно нового горщика викласти дренаж, шаром в чотири-п'ять сантиметрів.
 6. Ємність заповнити підготовленим грунтом.
 7. Рослина помістити в центрі горщика і засипати з боків землею.
 8. Важливо не заглиблювати стебло більш ніж на сантиметр, інакше можуть початися процеси гниття.
Важливо! Горщик і суміш завжди готують заздалегідь, щоб виключити пересихання ніжних корінців в процесі пересадки.

Як доглядати потім?

Після проведення процедури рослина потрібно поставити на місце з помірним освітленням і підтримувати температуру в приміщенні на рівні +23 +25 градусів. Навесні гарденії можна виставити на балкон або ж просто провітрювати кімнату, відкриваючи вікна. Головне - не допускати протягів.

Після пересадки не можна проводити рясні поливи, рослина має відновитися протягом двох тижнів. Подальший догляд полягає в регулярних поливах, у міру просихання грунту, підгодівлі перед початком періоду цвітіння і зволоженні повітря (детально про те, коли і скільки цвіте гарденія і що робити, якщо немає бутонів, можна дізнатися тут).

Як бути, якщо щось пішло не так?

Чи не масове опадання і пожовтіння листочків відразу після пересадки є нормою і не говорить про те, що процедура була проведена з помилками. Рослина просто адаптується після пережитого стресу. Якщо ж квітка довго не може прийти в себе, то потрібно вдатися до регулярного обприскування простору навколо нього і ні в якому разі не вносити підживлення під час поганого самопочуття рослини.

Процедура пересадки гарденії не так вже складна, якщо слідувати інструкції. Головна умова - максимальна акуратність і обережність відносно тендітного екзотичної рослини.

Більше про те, як доглядати за гарденією будинку, читайте тут.

У природі налічується понад 250 видів гарденії, не всі з них можна культивувати в домашніх умовах, так як окремі сорти здатні виростати в повноцінні дерева. Для кімнатного розведення призначені компактні екземпляри, квітучі з червня по вересень: Радіканс, Тунберга, таїтянських, жасминовидная і другіе.На нашому сайті ви знайдете практичні рекомендації по вирощуванню гарденії з насіння, а також дізнаєтеся про інші способи розмноження і чому чорніють, жовтіють, сохнуть і опадає листя квітки.

Цікаве відео

Пропонуємо переглянути відео про те, як проводиться пересадка гарденії:

Схожі Статті